koronawirus-baner

ODJAZDOWA BIBLIOTEKA 2019

ob7Odjazdowi czytelnicy i bibliotekarze po raz czwarty przejechali ulicami Kostrzyna, w tym roku z rekordową liczbą 111 uczestników przy pięknej, stabilnej, choć nieco upalnej pogodzie. W tegorocznym rajdzie pojawiło kilka nowości, przede wszystkim trasa była o 10 km krótsza, a start przejazdu o godzinę później. I chociaż zapisy trwały o godzinę dłużej, to już od rana ustawiali się chętni do udziału w imprezie, którzy nie mogli się doczekać godziny 10.00.

Pełna fotorelacja:

ob1

Przypomnijmy, że ODJAZDOWA BIBLIOTEKA to akcja ogólnopolska zainicjowana w 2012 roku przez młodą łódzką bibliotekarkę Paulinę Milewską, której celem jest promowanie czytelnictwa i biblioteki oraz propagowanie roweru jako środka lokomocji. Impreza okazała się wielkim sukcesem, co roku odbywa się w kilkuset miejscach w Polsce oraz w wielu miejscach na całym świecie. Kolorem akcji jest pomarańczowy, a towarzyszą jej zawsze bookcrossing, czyli możliwość darmowej wymiany książek, piknik rodzinny i konkursy z nagrodami.

ob2

W jednakowych pomarańczowych koszulkach jechali z nami mali i duzi, rodziny z dziećmi, osoby starsze, osoby rzadko jeżdżące na rowerze, jak i zaprawieni cykliści, a wśród nich Kostrzyński Klub Kolarski 66-470 Telemond Holding, w tym roku w roli służb porządkowych dbających o bezpieczeństwo przejazdu wszystkich uczestników i  mieszkańców.

ob3

Jechaliśmy ulicami miasta, zwartą kolumną, pod eskortą policji, straży pożarnej, ratowników medycznych oraz wspomnianych kolarzy. Wykorzystywaliśmy drogi w sposób szczególny, dlatego mogliśmy zajmować cały pas ruchu w jednym kierunku, mieliśmy pierwszeństwo na rondach i skrzyżowaniach. Nawet pociągi były kontrolowane przez dyżurnych ruchu, żebyśmy tylko mogli przejechać bezpiecznie.

ob4

Finałem imprezy był piknik rodzinny na terenie Muzeum Twierdzy Kostrzyn, gdzie czekało na nas ognisko i pieczenie kiełbasek, animacje dla dzieci, ciąg dalszy akcji bookcrossingowej. Był też czas na pamiątkowe zdjęcie. Najmłodsi i najstarsi uczestnicy otrzymali medale (trzy dziewczynki, trzech chłopców, trzy panie oraz trzej panowie). Zarówno maluchom, jak i seniorom gratulujemy świetnej kondycji oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

ob5

Na zakończenie ogłosiliśmy konkurs dla uczestników rajdu, w którym do wygrania są dwa rowery ufundowane przez lokalnych sponsorów. Konkurs pod hasłem „Zabierz książkę na wakacje” potrwa do 24 sierpnia, a ogłoszenie wyników nastąpi podczas Narodowego Czytania 7 września 2019. Aby móc powalczyć o jeden z dwóch rowerów, wystarczy wypożyczyć dowolną książkę z naszej Biblioteki, zabrać ją ze sobą na wakacje i zrobić zdjęcie zachęcające do czytania i korzystania z Biblioteki. Więcej szczegółów w Bibliotece, osobiście lub numerem telefonu 95 725 40 10.

ob6

Nasze wydarzenie pod patronatem Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą dra Andrzeja Kunta nie odbyłoby się bez pomocy sponsorów: firmy Telemond Holding, Banku GBS, Salonu Rowerowego Piątek, firmy BAC, Klubokawiarni „Na kole”, Państwa Elżbiety i Krzysztofa Mucharzewskich, Państwa Sylwii i Marka Markowskich, Państwa Reginy i Ryszarda Paluch. Swoje mury udostępniło nam Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Medale dla najmłodszych i najstarszych uczestników ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronatem medialnym objęli nasze przedsięwzięcie TVP3 Telewizja Polska Oddział w Gorzowie Wielkopolskim, Radio Plus Gorzów. Dziękujemy służbom, które dbały o nasze bezpieczeństwo – Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, Komendantowi Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim, Strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kostrzynie nad Odrą. W przeprowadzeniu akcji wsparły nas ratowniczki medyczne-wolontariuszki, Pani Helena Rudaniecka oraz Pani Katarzyna Drygajło.

Dziękujemy Wam!
Michał Słupczyński
Promotor Czytelnictwa
Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kostrzynie nad Odrą

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo