koronawirus-baner

Z wizytą w biogospodarstwie

dorota004Pod koniec czerwca dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego "Cztery Pory Roku" wybrały się na wycieczkę do BioGospodarstwa w Czelinie. Tam czekały na nie liczne atrakcje. Wioska Lapońska, a w niej zagroda z reniferami; a także daniele, strusie, dzika świnia, miniaturowe kuce szetlandzkie, osioł wcale nie uparty i wiewiórki spryciule, które dla orzeszków maskowały swą nieufność. Serca przedszkolaków skradł renifer o imieniu Rudolf, który towarzyszył im w wędrowaniu po gospodarstwie.

dorota002

Zresztą niemalże wszystkie zwierzęta były przyjazne. Dawały się karmić, głaskać; tylko Pepa (dzika świnia) była zadufana w sobie i nie dała nikomu potapłać się w błocie. Kuce zaś użyczyły swoich grzbietów, więc przedszkolaki miały przejażdżkę, co było nie lada frajdą. Ale to nie koniec atrakcji. Lapońskie tipi to obecnie (zwłaszcza przy upalnej pogodzie) wymarzone miejsce, by schronić się przed słońcem, nabrać sił i poszaleć na nietypowym placu zabaw.

dorota003

Zapolować na wieloryba, łowić ryby, popływać w rozkołysanej łodzi, złapać renifera na lasso oraz wziąć udział w wyścigu sań na kółkach. We wszystkich zabawach przedszkolaki były nie do pobicia. Czas spędzony w gospodarstwie minął bardzo szybko. Super zabawa, kontakt ze zwierzętami i ciekawe opowieści sprawiają, że BioGospodarstwo w Czelinie to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku połączonego z edukacją. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania i pasji gospodarzy. Miło będzie wrócić tam ponownie.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo