nowe place zabaw na Osiedlu Leśnym

plac1Każdego roku w naszym mieście powstają nowe i różnorodne place zabaw. W ubiegłym roku wykonaliśmy nowy plac zabaw na Osiedlu Drzewice i umieściliśmy go przy Szkole Podstawowej nr 3, w tym roku nowe urządzenia zostały już zainstalowane na placu zabaw na Osiedlu Leśnym. Trwają także prace przy placu zabaw na terenie KTBS (bloki przy ul. Jaśminowej, ul. Różanej i przy ul. Jana Pawła II). Poniżej szczegóły dotyczące placów zabaw na Osiedlu Leśnym, które powstały dzięki staraniom radnego miejskiego Piotra Dziekana.

 

Bezpieczne, kolorowe, zachęcające do zabaw miejsca na świeżym powietrzu to marzenie nie tylko każdego dziecka, ale i rodzica. Place zabaw są niewątpliwie takim miejscem. Niezastąpione miejsce dla dzieci wychowujących się w miejskich osiedlach, bo zapewniające im dużą ilość ruchu, świeżego powietrza, zawierania nowych znajomością, uczenia się zasad współżycia w grupie i stanowią doskonałą alternatywą do siedzenia w domu, gdzie kusi telewizja i komputer. Dodatkowym atutem budowy placu zabaw jest atrakcyjne zagospodarowanie osiedlowej przestrzeni. Realizując powyższe cele, Miasto dąży do zapewnienia jak największej liczbie dzieci dostępu do nowych placów zabaw. Takie właśnie, nowe i bezpieczne place powstały na Osiedlu Leśnym.

Wraz z nadejściem wakacji zakończyły się prace związane z budową I etapu placu zabaw. Na powierzchni ok. 80 m² przed budynkiem Osiedle Leśne 5 stanęły nowe zabawki dla dzieci młodszych, w wieku od 1 do 6 lat. Dzieci mogą bezpiecznie bawić się korzystając z: kolarza-sprężynowca, zestawu wieżowego, huśtawki kucyka, tic-taka. Z rozmów z rodzicami już wiemy, że brakuje im starej dobrej huśtawki, którą niestety musieliśmy zdemontować z powodów bezpieczeństwa. Ale jak zapewnia burmistrz Andrzej Kunt huśtawka dla maluszków będzie. Trzeba podkreślić, że dotychczas dzieci młodsze i starsze bawiły się na jednym placu zabaw - teraz to się zmieniło, ponieważ Osiedle Leśne ma dwa place zabaw w miejsce dotychczasowego jednego.

W ostatnich dniach oddaliśmy do użytku plac zabaw dla dzieci starszych (II etap) tj. w wieku od 6 do 15 lat w okolicy tzw. górki. Pośród urządzeń zainstalowanych na placu znajdziemy: karuzelę Spinner Bowl, karuzelę Supernova czy Linarium czyli piramidę linarną. Cieszę się, że udało się w tym roku wybudować dwa place zabaw - oddzielnie dla młodszych i starszych dzieciaków. Teraz nie będą sobie przeszkadzać w zabawie. - mówi radny Piotr Dziekan- Zgodnie z wnioskami Mieszkańców tuż obok „piątki” w najbliższym czasie mają powstać nowe miejsca parkingowe, ale wymagało to „przesunięcia” nowego placu zabaw w kierunku górki. Nie było innego wyjścia, ale dzięki temu już wkrótce obok placu zabaw będzie mógł być zlokalizowany także parking.

plac2

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
  
akcja karmnik2019-2020
AKCJA KARMNIK
najbliższe spotkanie:
26 stycznia, godz. 8:00
 
Poznań1
23 luty, godz. 17:00
Noworoczna Gala Wiedeńska
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo