koronawirus-baner

Trawnik w centrum ocalony!

26lip2019Chciałbym serdecznie podziękować Straży Miejskiej, Policji, Panu Burmistrzowi Miasta Andrzejowi Kuntowi oraz urzędnikom na czele z Panią Małgorzatą Tubielewicz za spowodowanie wkopania betonowych słupków na trawniku naprzeciw garaży na Osiedlu Słowiańskim. To dzięki Państwu kolejny teren zielony w mieście nie będzie przypominał klepiska. W tym miejscu żółta kartka dla Radnej Elżbiety Sobczak, która w tym temacie nie zrobiła zupełnie nic! Wstyd i hańba! Mam jednak nadzieję, że zainteresuje się teraz tym terenem i znajdzie jakieś praktyczne zastosowanie - może plac zabaw, park dla Seniorów albo wybieg dla psów? Czekam na działania radnej, która przecież obiecała „adaptację niezagospodarowanych skwerów”.

Wszak wybieraliśmy Elżbietę Sobczak w demokratycznych wyborach i mamy prawo oczekiwać działań z jej strony? Jeśli nie radna – My, Mieszkańcy z pewnością takie działania podejmiemy!

sty2019

KALENDARIUM KONFLIKTU

„WOJNA O TRAWNIK”

22 października 2018 roku

Radną w Okręgu Wyborczym Nr7 zostaje Elżbieta Sobczak, której hasłem było „To wy zdecydujecie, czy możemy być jedną społecznością bez podziałów”. Czyżby? Kolejne miesiące to próba likwidacji na ul. Osiedlowej piaskownicy (powstrzymane przez protest Mieszkańców), próba ustawienia wbrew Mieszkańcom ławek na Osiedlu B (znowu protest i skarga na radną) oraz urojenia nt. dewastacji na terenie byłego Zespołu Szkół (nie potwierdzone przez konserwatora, Policję i Straż Miejską). W efekcie - skłócenie Mieszkańców i kolejne podziały.

Listopad 2018 roku

Samochody zaczynają „ryć” trawnik naprzeciw garaży na Osiedlu Słowiańskim. Zdjęcie przedstawia sytuację w tamtym okresie - proszę zwrócić uwagę na ławki, które za chwile znikną.

5 stycznia 2019 roku

Zwracam się z publiczny pytaniem do radnej miejskiej Elżbiety Sobczak o interwencje w sparwie niszczenia zieleńca: „Wystarczy zobaczyć jak wygląda to miejsce w tygodniu czy na weekend! samochody stojące NA CHODNIKU, na trawniku... trudno, żeby Policja czy Straż Miejska stała tutaj 24/7! Czy Radna coś w tym temacie ma zamiar zrobić?” Radna nawet nie raczy mi bezpośrednio odpowiedzieć, zamiast tego na innym profilu pojawia się wypowiedź E. Sobczak: „Wcytuacji gdzie nie mają mieszkańcy innego wyjścia,parkują wszędzie-i dobrze!" Może pozostawię bez komentarza nawoływanie do niszczenia zieleni miejskiej i łamania obowiązujących przepisów prawa przez radną - funkcjonariusza publicznego! Jak to się ma do jej własnej obietnicy: „Będę sumiennie wykonywała swoje obowiązki jako Radna wobec Was” - ocenę pozostawiam Państwu.

mar2019

9 marca 2019 roku

Z klepiska znikają ławki. Ławki, z których korzystali Mieszkańcy, Seniorzy, użytkownicy garaży. Tuż „pod okiem” radnej. Zapytana o tą sprawę E. Sobczak bezradnie rozkłada ręce odsyła mnie do prezes RSZiZb. Stwierdza jednocześnie, że sytuacja parkowania na trawniku to efekt zaniedbań poprzednich radnych (o zgrozo!). Dla przypomnienia: obecne parkingi i drogi na Osiedlu Słowiańskim były budowane zupełnie niedawno przez władze miasta… wtedy też zdecydowano o usytuowaniu ławek i terenów zielonych. Czyżby E. Sobczak nie wiedziała o tym, co się dzieje na Osiedlu Słowiańskim od paru lat?

28 marca 2019 roku

(Bez)radna Elżbieta Sobczak "zapomniała" poinformować Mieszkańców o odpowiedzi na swój wniosek w sprawie parkingów na Osiedlu Słowiańskim: "Miasto NIE PRZEWIDUJE w najbliższym czasie budowy nowych miejsc parkingowych na Osiedlu Słowiańskim" jednocześnie zapewniając w swoich wypowiedziach, że sprawę parkingów na Osiedlu Słowiańskim rozwiąże. Tymczasem trawnika już niemal nie ma - jest klepisko. Zaczyna interweniować za to coraz częściej Policja i Straż Miejska.

4 lipca 2019 roku

Składam wniosek o ustawienie słupków blokujących wjazd na jeszcze istniejący (tylko dzięki interwencjom odpowiednich służb!) trawnik. Przypomnę: od 9 marca mijają już cztery miesiące a E. Sobczak w tej sprawie ani razu nie zabrała głosu ani na komisji, ani tym bardziej na sesji rady Miasta Kostrzyn nad Odrą. Nie złożyła wniosku w tej sprawie, mimo, że złożyła kilka innych. Tak ma wyglądać reprezentowanie Mieszkańców przez (bez)radną?

26 lipiec 2019 roku

Pojawiają się betonowe słupki od strony Poczty, problem parkujących samochodów na trawniku zostaje rozwiązany bez minimalnego wkładu radnej w rozwiązanie problemu niszczenia zieleni miejskiej w centrum miasta. Mam nadzieję, że inni radni nie wezmą przykładu z E. Sobczak… i będą uczciwie, sumiennie i z zaangażowaniem pracować na rzecz Mieszkańców i Miasta!

lip2019

sierpień 2019 (korekta): Maria MasztalerzPrezes Rejonowej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu poinformowała, że słupki zostały wkopane przez pracownika Spółdzielni "w celu oznaczenia terenu naszej działki oraz uniemożliwienia bezumownego parkowania tam samochodów." o czym nikt nas (niestety) wcześniej nie infromował.Pozostaje mi jedynie podziękować Pani Prezes za wkład w dbanie o miejską zieleń na ternach należących do RSZiZb w Kostrzynie nad Odrą. BRAWO !! !! !! Niemniej faktem zostaje fakt, że (bez)radna Elżbieta Sobczak tematem się nawet nie zainteresowała. Dobrze, że inni Mieszkańcy angażują się i dbają o wygląd centrum naszego miasta. Jeszcze raz słowa uznania dla Prezes RSZiZb Marii Masztalerz, która w przeszłości również była radną miejską. Jeszcze raz przesyłam gorące podziękowanie z mojej strony i słowa uznania za skuteczną interwencję.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo