koronawirus-baner

Radny Piotr - skuteczność i pracowitość

piotrPiotr Dziekan to jeden z tych Radnych Miejskich, który nawet w wakacje nie potrafi ani na chwilę zwolnić. To właśnie w letnich miesiącach w okręgu Radnego Piotra powstały aż trzy place zabaw: dwa na Osiedlu Leśnym oraz długo oczekiwany przy blokach Kostrzyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (KTBS) Sp.z o.o. Poza tymi dużymi interwencjami P. Dziekan realizował też mniejsze postulaty swoich wyborców oraz aktywnie działał z Rdzennymi Mieszkańcami Osiedla Leśnego.

 

RDZENNI MIESZKAŃCY OSIEDLA LEŚNEGO

Za spory sukces uważam powołanie do życia Nieformalnej Grupy Rdzennych Mieszkańców Osiedla Leśnego. Grupa nie tylko składa wnioski, ale je realizuje! - mówi jeszcze niedawno Piotr Dziekan - Już udało się nam doprowadzić do wymiany dwóch butwiejących ławek, a lato postanowiliśmy powitać tradycyjną imprezą, tym razem na Strzelnicy! Przypomnijmy, że impreza odbyła się 25 maja na dawnej strzelnicy, organizatorzy „Majówki na Strzelnicy” (Rdzenni Mieszkańcy Osiedla Leśnego, radny Piotr Dziekan, MOSiR w Kostrzynie nad Odrą, Miłośnicy Pojazdów Militarnych z Kostrzyna i Dębna oraz 9. Pluton Lubuskiej Obrony Narodowej) przez blisko trzy godziny zapraszali na zabawę w militarnych klimatach. Były wojskowe pojazdy, strzelnica, prezentacje broni i cała masa innych atrakcji. Podczas imprezy odbywała się także zbiórka dla Kamila Waskina, który również bawił się na Strzelnicy. Przy słonecznej pogodzie i szerokich uśmiechach czas minął jednak zbyt szybko... co chyba najlepiej świadczy o tym, że takie wydarzenia są przez Mieszkańców oczekiwane. Tym samym debiut organizacyjny Rdzennych Mieszkańców Osiedla Leśnego można śmiało ocenić na „szóstkę”!

TRZY PLACE ZABAW W WAKACJE

plac1

W kwietniu br. pisaliśmy o tym, że jeszcze w tym roku mogą powstać trzy nowe place zabaw w naszym mieście. Tym bardziej miło nam jest, że wspominane place już są. Na powierzchni 80 m² przed budynkiem Osiedle Leśne 5 stanęły nowe zabawki dla dzieci młodszych (w wieku od 1 do 6 lat). Na placu znalazł się kolarz-sprężynowiec, zestaw wieżowy, huśtawki, tic-tak i piaskownica. Całość dopełniają elementy małej architektury (ławki, śmietniki, tablica informacyjna), a plac ze względu na wiek użytkowników oraz postulaty Mieszkańców, nie jest ogrodzony.

W okolicy „górki” powstał plac zabaw dla dzieci starszych (tj. w wieku od 6 do 15 lat). Pośród urządzeń zainstalowanych na placu znajdziemy: karuzelę Spinner Bowl, karuzelę Supernova czy Linarium czyli piramidę linarną. Plac jest ogrodzony z trzech stron, bo Mieszkańcy prosili, aby nie zabierać im możliwości zjeżdżania zimą sankami z górki. - wyjaśnia P. Dziekan - Trochę przykro mi, że Samorząd Osiedla Leśnego zapomina o tych ustaleniach i zażądał od Miasta ogrodzenia również od tej strony, czego osobiście nie jestem w stanie zrozumieć - szkoda, że zabraliśmy dzieciakom możliwość zjazdu z osiedlowej górki... Nie będę jednak komentował działań Samorządu. Korzystając z okazji chciałbym zapewnić, że postaram się, aby już w następnym roku przy „piątce” powstał długo oczekiwany parking.

plac2

Tymczasem kilka tygodni temu został oddany do użytku plac zabaw Kostrzyńskiego TBS Sp. z o.o. Jest on przeznaczony dla dzieci w wieku 3-12 lat. Plac jest ogrodzony, monitorowany i ma powierzchnię 400 m2 - wyjaśnia Prezes KTBS Leszek Statkiewicz - Koszt wszystkich robót związanych z wykonaniem placu wyniósł około 56 tyś. zł. Firma, która wykonała i zamontowała urządzenia, czyli Buglo Place Zabaw z Koszalina to ta sama firma, która wykonała miejski placu zabaw przy ul. Wyszyńskiego. Na placu zabaw znalazły się : huśtawki, zjeżdżalnia, piaskownica, bujaki, tablica edukacyjna, urządzenia związane ze sprawnością fizyczną oraz elementy małej architektury. Zapewniam, że wszystkie urządzenia posiadają właściwe certyfikaty - jako urządzenia do użytku publicznego - zatem plac jest nie tylko nowy, ale funkcjonalny, nowoczesny i bezpieczny - kończy z dumą L. Statkiewicz. A my przypominamy, że to efekt spotkania Mieszkańców KTBS z Prezesem, Radnym P. Dziekanem i Burmistrzem Miasta Andrzejem Kuntem oraz jego zastępcą Zbigniewem Biedulskim, którzy obiecali plac zabaw jeszcze w roku 2019... i słowa dotrzymali!

CO DALEJ?

Piotr Dziekan nie zamierza jednak na tym poprzestać. Drobne sprawy, jak naprawa chodnika przy ul. Prostej czy poprawa funkcjonalności kładki kolejowej to dowody na to, że radny nie zapomina także o sprawach „przyziemnych”. Kolejne wnioski do Budżetu Miasta radny już ma gotowe... Ze swojej strony chciałbym w tym miejscu jeszcze raz przypomnieć, że mój numer telefonu wciąż jest do Państwa dyspozycji. Masz problem? „Zadzwoń do Piotra” - kończy naszą rozmowę Piotr Dziekan.

plac3

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo