koronawirus-baner

nowe wyposażenie na okulistyce

autorefraktometr dzieciecyPoradnie okulistyczne przy Nowym Szpitalu w Kostrzynie zostały wyposażone w nowocześniejsze autorefraktometry. Jeden jest przeznaczony wyłącznie dla dzieci, drugi trafi do poradni dla dorosłych. Poradnia okulistyczna w Kostrzynie nad Odrą  prowadzi badania  autorefraktometrem od 1995 roku. Autorefraktometr to urządzenie, które służy do komputerowego badania wzroku. Wykonywane badanie ma na celu określenie ostrości wzroku, poprzez wykonanie pomiarów krzywizny rogówki oraz soczewki oka. Badanie polega na wpuszczeniu do oka wiązki promieniowania podczerwonego i dokonaniu analizy refleksów wiązki odbijających się od struktur oka. Wbudowany w urządzenie komputer dokonuje dokładnej analizy a następnie generuje dane pokazujące określoną wadę wzroku.

autorefraktometr 1Pomiar refrakcji w każdym oka trwa nie dłużej niż kilka sekund. W trakcie badania pacjent ma za zadanie obserwować przedstawioną w dali fotografię. Autorefraktometr pediatryczny może być wykorzystywany przy badaniu dzieci już od 6 miesiąca życia. Badanie autorefraktometrem pomaga w wykryciu między innymi: krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu oraz anisometropii.

W szpitalu w Kostrzynie działają dwie poradnie okulistyczne – dla dzieci i dla dorosłych oraz poradnia leczenia zeza. Poradnie wyposażone są w specjalistyczny sprzęt do badań diagnostycznych, m.in. OCT (tomograf okulistyczny) wykorzystywany w diagnostyce jaskry, chorób plamki żółtej siatkówki i ciała szklistego i innych chorób narządu wzroku.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo