koronawirus-baner

Burmistrz na Osiedlu Leśnym

lesne120 listopada w Klubie Osiedlowym KCK Burmistrz Miasta Andrzej Kunt spotkał się z Mieszkańcami Osiedla Leśnego. Spotkanie otworzył Przewodniczący Rady Osiedla Edward Boczarski, który powitał zebranych gości i dokonał krótkiej prezentacji osiągnięć ostatniego roku, co zabrało zaledwie kilka minut. Wybrano także nowego członka zarządu, którym została Beata Malinowska (w miejsce Krystyny Ludki-Orzechowicz). Następnie głos zabrał A. Kunt, który przez blisko dwie godziny był do dyspozycji Mieszkańców i poruszył wiele spraw ważnych dla Osiedla Leśnego.

kunt2

Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzej Kunt rozpoczął od zaproszenia Mieszkańców Osiedla Leśnego do konsultacji ws. Planu Miejscowego Zagospodarowania Przestrzennego dla tego rejonu, który jest już w końcowej fazie opracowania. A. Kunt przypominał, że „jeśli raz coś tam wpiszemy, a będziemy chcieli coś zmienić to całą procedurę, która jest bardzo czasochłonna – będziemy musieli powtarzać od nowa. Dlatego też bardzo proszę Państwa o udział w tzw. wyłożeniu planu, podczas którego obecny będzie również autor opracowania.”. O terminie spotkania i wyłożenia mpzp poinformujemy Czytelników, ale już dziś w imieniu burmistrza serdecznie prosimy Państwa o udział w tym niezwykle istotnym spotkaniu.

A. Kunt dużo uwagi poświęcił także planom inwestycyjnym Miasta na kilka najbliższych lat. Szeroko omawiał przebudowy dróg, mostów i szlaków kolejowych, które czekają nas już w najbliższych latach. Nawiązał także do kwestii obwodnicy miasta stwierdzając: „o ile przez kilka wcześniejszych lat dyskutowaliśmy o tym nieskończoną ilość razy na nieskończonej ilości spotkań, to teraz możemy mówić o tym, że inwestycje te już ruszyły. Na ukończeniu są już prace projektowe, które muszą uwzględniać trudny teren wokół miasta. Kolejne spotkanie tej sprawie przewidziane jest na marzec 2020 roku. Myślę, że w perspektywie 3-4 lat ruszą już prace budowlane.”.

Burmistrz, odpowiadając na pytanie z sali o remont dróg osiedlowych, przybliżył także zebranym kwestię powstawania budżetu miasta i realizacji zadań budżetowych. Przypominał, że miasto planuje w najbliższym czasie budowę basenu, na który już mamy dofinansowanie. Zwracał przy tym uwagę, że koszt budowy w ciągu dwóch lat wzrósł z 17 mln zł do ponad 30 mln zł a przecież w budżecie są jeszcze inne zadania jak dofinansowana z Budżetu Państwa ul. Witnicka, czy ul. M. Reja. A. Kunt zapewniał jednak Mieszkańców, że pamięta również o Osiedlu Leśnym: „na drogach osiedlowych prowadzone były i zapewne będą prace remontowe. Obecnie czynimy starania, aby wyprowadzić z Osiedla Leśnego ruch samochodów ciężarowych, czemu z pewnością przysłuży się połączenie ul. Sportowej z ul. Pralników. Obecne trwają rozmowy z Zarządem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. na temat finansowania tej inwestycji. Natomiast do tematu remontu ulic wewnątrz Osiedla będziemy mogli powrócić po zakończeniu remontów dofinansowanych z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Tyle mogę Państwu obiecać.”

Mieszkańcy zwracali także uwag na szereg innych drobnych spraw jak brak segregacji śmieci na Cmentarzu Komunalnym czy problem z segregacją śmieci na ternie Osiedla Leśnego. Temat ten spotkał się zresztą z konstruktywną dyskusją i wysunięciem pewnych sugestii w kierunku władz samorządowych, aby poprawić odsetek śmieci segregowanych od tzw. zmieszanych. Poruszane były także kwestie barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, braku miejsca spotkań dla Seniorów czy kultury właścicieli psów. A. Kunt wsłuchiwał się w głosy w Mieszkańców, wiele postulatów zostało przez Burmistrza zanotowanych celem przedstawienia na najbliższej naradzie z naczelnikami wydziałów Urzędu Miasta. Podsumowując spotkanie Burmistrz Andrzej Kunt stwierdził, że takie spotkania są bardzo potrzebne, bo porusza się na nich sprawy, które dotykają na co dzień Mieszkańców, a nie zawsze są mu znane. Szkoda, że o zasadzie „warto rozmawiać” zapomina obecny Samorząd Mieszkańców Osiedla Leśnego, który ostatnio stworzył na terenach rekreacyjnych plac piknikowo-rekreacyjny, który nie był konsultowany w tej formie z Mieszkańcami. Być może takie spotkania jak to wpłyną pozytywnie na pracę obecnej rady osiedlowej? Oby!

kunt3

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo