koronawirus-baner

„Razem na Święta” w PM 1 „Pod Topolą”

001Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne a zarazem najbardziej wyczekiwane dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i  wzruszający wieczór, kultywowany w naszym kraju szczególnie. W związku ze świętami oraz w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na święta” do której przystąpiliśmy, w naszym przedszkolu miały miejsca magiczne spotkania, które na dobre wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój. 19 grudnia odbyła się Wigilia- przeżyliśmy ten dzień wyjątkowo- wspólne ubieranie choinek, nakrywanie do świątecznego stołu, śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń a wreszcie uroczysty obiad złożony z tradycyjnych wigilijnych potraw.

 015

Wszystkie tradycje przeżyliśmy wspólnie, chcąc umacniać więzi międzyludzkie i poczucie wspólnoty. Dodatkowo nasze świąteczne spotkanie umilili nam zaprzyjaźnieni goście z Sekcji Sportu Poszerzonego przy Powiatowym Związku Sportowym Märkisch-Oderland e.V.. Obecność na Wigilii była dla nich wielkim przeżyciem a nasze polskie dania i tradycje na długo zapadną w pamięci naszych zaprzyjaźnionych sąsiadów. Następnego dnia do przedszkola zawitali równie znakomici goście.

003

Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku razem ze wszystkimi dziećmi śpiewali piękne kolędy. „Poranek z kolędą” upłynął nam w wyjątkowej atmosferze a nasi goście otrzymali od dzieci upominki i najlepsze życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt. W ramach akcji „Razem na święta” w naszym przedszkolu zorganizowana została też zbiórka darów dla zwierząt ze schroniska w Ługach Górzyckich oraz osobiste przekazanie ich podczas wycieczki starszaków do schroniska. Grudzień jest wyjątkowym miesiącem w roku a dzięki ludziom dobrej woli, wzajemnej życzliwości i pomocy, wspólnemu kultywowaniu tradycji może stać się miesiącem prawdziwych cudów.

 014

Naszym podopiecznym, ich rodzinom i wszystkim mieszkańcom miasta oraz wszystkim ludziom na całym świecie życzmy Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo