koronawirus-baner

Babcie i Dziadkowie bawili się znakomicie!

kscj001KCK Kręgielnia była miejscem, gdzie spotkali się członkowie i sympatycy Kostrzyńskiego Stowarzyszenia „Człowiekiem Jestem”, aby wspólnie świętować Dzień Babci i Dzień Dziadka. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzeja Kunta, Dyrektora ds. Marketingu K-S SSE Andrzeja Kaila, miejskiego radnego Piotra Dziekana i delegacji Seniorów z Lebus. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17:00i jak donoszą kronikarze, seniorzy bawili się wyśmienicie do późnych godzin z energią... której mogliby im pozazdrościć młodzieniaszki!

kscj009

KCK Kręgielnia już od kilku lat jest tradycyjnym miejscem spotkań kostrzyńskich Seniorów. Tutaj odbywają się okolicznościowe spotkania, zabawy i huczne imprezy z różnych okazji. Nie inaczej było 24 stycznia, kiedy Kostrzyńskie Stowarzyszenie „Człowiekiem Jestem” zorganizowało Dzień Babci i Dziadka. W pierwszej części Prezes Stowarzyszenia Jerzy Wanat przywitał zgromadzonych gości oraz szanownych jubilatów - Babcie i Dziaków, którzy szczelnie zapełnili salę. Następnie Andrzej Kunt podzielił się swoją osobistą refleksją na temat radości z bycia dziadkiem i życzył wszystkim zebranym samych dobrych chwil w Nowym Roku. Głos zabrał również Andrzej Kail, który przeplatając swoje wystąpienie żartami życzył Jubilatom szampańskiej zabawy aż do samego rana. Zanim jednak muzyka wypełniła salę głos zabrał ponownie J. Wanta, który podsumował miniony rok i opowiedział zebranym o planach na rok bieżący.

kscj018

Jeśli chodzi o rok 2019 to Seniorzy rozpoczęli niezwykle aktywnie od Biegu „Policz się z Cukrzycą”, brali udział w rajdach rowerowych i w myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch” aktywnie uczestniczyli w kilku spartakiadach sportowo-rekreacyjnych na przestrzeni roku. Seniorzy spotykali się na wspólnych imprezach integracyjnych m.in. z okazji powitania i pożegnania lat czy na szczególnie udanym wieczorze poezji, muzyki i dobrego humoru. Stowarzyszenie dla swoich członków zorganizowało również szereg wycieczek – zarówno w Polsce (Strzelce Krajeńskie, Drezdenko) jak i za granicę (Lebus, Praga). Zarząd był organizatorem spotkań z radnymi, Radą Seniorów czy NGO – gdzie można było porozmawia o wspólnych problemach i szuka sposobów ich rozwiązywania. J. Wanat przypominał również, że w miarę możliwości odnowiono pomieszczenie służące bieżącej działalności i prosił o większą aktywność w nadchodzącym roku. A będzie się działo! Seniorzy będą brać udział w imprezach sportowych, wspólnych spotkaniach, wycieczkach i wielu innych przedsięwzięciach. Ważnym wydarzeniem będzie Spotkanie Andrzejkowe, podczas którego Stowarzyszenie będzie obchodzi 15-lecie swojego istnienia…

kscj036

A tymczasem Seniorzy po raz kolejny pokazali jak się bawić! Po pysznym obiadku trzeba było przecież spalić zbędne kalorie, a czy może być lepszy sposób niż taniec? Pierwsze pary co prawda nieśmiało wyszły na parkiet, ale wkrótce,, jak w piosence „wkoło było wesoło” i myślę tak sobie, że energii naszym Seniorom można tylko pozazdrościć! Dość napisać, że nawet Seniorzy z Lebus ochoczo włączyli się do zabawy i zniknęły wszelkie bariery, a zabawa trwała aż do późnych godzin wieczornych… a może nawet białego rana, bo w tak miłym gronie nikt nie patrzył na zegarek! W międzyczasie wręczono podziękowania dla członków Stowarzyszenia szczególnie aktywnych w minionym roku, organizowano konkursy i licytacje. Miło było uczestniczyć w tak miłym wieczorze, gdzie każdy witał każdego uśmiechem, szczerym i serdecznym śmiechem kwitowano żarty i komplementowano sobie nawzajem. Mi jedynie pozostaje jedynie życzyć Szanownym Babciom i Dziadkom zdrówka, szczęścia i energii na kolejne sto lat!

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo