koronawirus-baner

Łódź ratownicza trafi do Kostrzyna

woprRatownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z naszego miasta dostaną nową łódź. Jednostka w sezonie letnim, będzie wykorzystywana do patrolowania Warty i Odry oraz zabezpieczenia imprez odbywających się nad wodą.  Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jest jednostką współpracującą z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Ratownicy z tej jednostki podobnie jak np. strażacy mogą wykonywać tzw. kwalifikowaną pierwszą pomoc, wykonywać szereg czynności służących ratowaniu życia i zdrowia. Nasza jednostka WOPR, dzięki wyposażeniu w nową łódź, będzie mogła lepiej wykonywać swoje zadania i skuteczniej służyć bezpieczeństwu mieszkańców Kostrzyna nad Odrą i okolic. Dziękuję naszym woprowcom, na czele z panem Marcinem Kleczkowskim, za ich pracę i zaangażowanie włożone w pozyskanie nowoczesnej łodzi ratunkowej– mówi Andrzej Kunt, burmistrz miasta.

 

Łódź kosztowała 160 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Pozostałą część środków przekazała miejska spółka oraz Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wlkp. O nową łódź zabiegaliśmy od kilku lat. Do tej pory korzystaliśmy z jednostki wypożyczonej między innymi z MOSiR. Realna szansa na zakup pojawiła się dzięki projektowi. Jednak najpierw konieczne było znalezienie pieniędzy na wkład własny. Dziękuję wszystkim, którzy nam w tym pomogli – mówi Marcin Kleczkowski, prezes WOPR.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo