koronawirus-baner

Mali badacze w mini laboratorium

przed002Jakie dźwięki wydaje woda? Co pływa, a co tonie? Czym jest zjawisko tarcia? Odpowiedzi na te i inne pytania, poszukujemy w czasie spotkań z Panią Marią Cichą, kiedy to nasze przedszkole "Cztery Pory Roku" zamienia się w mini laboratorium, a my – niczym mali badacze, odkrywamy świat. Obserwujemy, eksperymentujemy, wyciągamy wnioski, współpracujemy ze sobą i dbamy jednocześnie o swoje bezpieczeństwo przestrzegając ustalonych zasad. Uczymy się posługiwać podstawowym sprzętem laboratoryjnym w bezpiecznych warunkach.

 

przed001

Na przykład do eksperymentów z wodą wykorzystaliśmy próbówki, pipety, strzykawki, słomki, jak również naczynia do przelewania wody. Przysłuchiwaliśmy się dźwiękom wydawanym przez wodę, rozpoznawaliśmy te dźwięki i je nazywaliśmy. Po czym odtworzyliśmy w naszym laboratorium.

przed003

Innym razem zastanawialiśmy się, czy woda smakuje, a może pachnie? I jak rozpoznać wodę spośród innych cieczy? Tu przyszły z pomocą nasze zmysły. Dotykaliśmy, wąchaliśmy, słuchaliśmy odgłosów wody, smakowaliśmy. Ale najlepsza zabawa badawcza była wtedy, gdy mieszaliśmy ze sobą różne ciecze. Użyliśmy płynu do mycia naczyń, wody, oleju, mleka, soku owocowego. Nauczyliśmy się, że nie wolno spożywać substancji niewiadomego pochodzenia.

przed004

Bardzo pouczające są nasze spotkania. Pani Maria dba, byśmy samodzielnie wyciągali wnioski i nie bali się zadawać pytań. Fajnie jest eksperymentować. Przedszkolaki wiedzą to doskonale. Wszak eksperymentowanie to nauka połączona ze świetną zabawą; rozwija spostrzegawczość, kreatywność, pewność siebie oraz umiejętność wyciagania wniosków. A przede wszystkim zaspokaja ciekawość świata.

Dorota Strychalska
Niepubliczny Punkt Przedszkolny
"Cztery Pory Roku"

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo