koronawirus-baner

Dzieci uczyły się o bezpieczeństwie

DBI 5W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu dzieci z grup Tygryski i Krasnale z naszego przedszkola zapoznane zostały za pomocą filmu z serii „Sieciaki.pl.” z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Bajki te stały się inspiracją do rozmowy na temat czyhających w sieci niebezpieczeństw. Film poprzedzony został pogadanką dotyczącą Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Podczas obchodów DBI Tygryski realizowały zadanie z projektu „Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu” podczas zajęć i zabaw towarzyszył im Miś Uśmieszek.

DBI 3

Dzięki włóczkowej sieci przedszkolaki próbowały zrozumieć czym jest sam Internet tzw. SIEĆ. Swoje przeżycia z zajęć dzieci odzwierciedliły w formie plastycznej - kolorując misia z laptopem i kodując swoje imię na klawiaturze.  Na zakończenie dzieci dostały naklejki uczestnictwa w DBI.

DBI 2

Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku zbiegł się z Europejskim Dniem Numeru Alarmowego 112, a skoro mówimy o bezpieczeństwie nie sposób pominąć tak ważnej kwestii, dlatego też pięcio i sześciolatki również świętowały ten dzień. Realizowały treści z programu „Bezpieczny przedszkolak” oraz „I Ty możesz zostać ratownikiem” Dzieci podczas zajęć utrwaliły wszystkie numery alarmowe, i wiedzą jak ważna jest ich znajomość. Uczyły się w jaki sposób należy przekazać informację właściwym służbom oraz jak należy postępować, w sytuacji zagrożenia. Dodatkowo dzieci wykonały swoje telefony zaznaczając na nich numer 112.

DBI 4

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo