koronawirus-baner

Jak minął rok w kostrzyńskiej lecznicy?

szpital

Remont oddziału intensywnej terapii był największą inwestycją szpitala w Kostrzynie nad Odrą, którą udało się zrealizować w ubiegłym roku. Jednak to nie jedyna zmiana, jaka zaszła w ubiegłym roku w tej placówce. Wymiany doczekała się też winda, z której korzystają pacjenci i personel. Niedawno do użytku została oddana wyremontowana łazienka na izbie przyjęć a wkrótce zakończy się modernizacja sanitariatów na oddziale chirurgicznym. Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęła się kolejna już duża inwestycja - remont bloku operacyjnego.

Modernizacja obejmie nie tylko sale operacyjne. Projekt zakłada całkowicie nowy układ pomieszczeń i powstanie nowych w tym sali wybudzeń, zaplecza sanitarno-higienicznego, magazynowego i socjalnego. Blok zostanie wyposażony w nowoczesny system wentylacji, który będzie doprowadzał na sale operacyjne ultra czyste powietrze. Remont powinien zakończyć się pod koniec sierpnia tego roku. Na czas przebudowy na sale operacyjne zostaną zaadoptowane wolne pomieszczenia na drugim piętrze. Szacowany koszt inwestycji wynosi ponad 5 mln zł. Remont w całości zostanie sfinansowany ze środków szpitala.

Szpital inwestuje również w sprzęt, który pomaga w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów. Do poradni okulistycznych zakupiono nowe urządzenia do komputerowego badania wad wzroku (autorefraktometry) u dorosłych i dzieci. Pracownia diagnostyki obrazowej otrzymała nowy aparat USG a pracownia endoskopowa nowe zestawy do badań kolonoskopii. Na zmodernizowany OIOM kupiliśmy nowy respirator i analizator parametrów krytycznych. Na oddział wewnętrzny kardiomonitory do monitorowania funkcji życiowych a do zakładu rehabilitacji nowe urządzenia wspomagające usprawnianie pacjentów - mówi Joanna Pachnicz, prezes Nowego Szpitala w Kostrzynie nad Odrą. Również w tym roku zaplanowane są zakupy sprzętu diagnostycznego do pracowni endoskopii, wymiana tomografu optycznego czy uzupełnienie wyposażenie oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Wszystkie zmiany, jakie wprowadzamy uwzględniają przede wszystkim zapotrzebowanie na usługi medyczne: diagnostykę, opiekę specjalistyczną, opiekę długoterminową, rehabilitację - dodaje prezes J. Pachnicz.

W ostatnich latach szpital wziął udział w konkursach na świadczenia medyczne finansowane przez NFZ. Dzięki temu w szpitalu powstało hospicjum domowe oraz nowe poradnie: zdrowia psychicznego, preluksacyjna i rehabilitacyjna, paliatywna. W poradni zdrowia psychicznego przyjmuje lekarz psychiatra, psycholog i psychoterapeuta. Poradnia preluksacyjna zajmuje się diagnostyką wad wrodzonych i rozwojowych stawów biodrowych noworodków i niemowląt. Hospicjum domowe i poradnia medycyny paliatywnej skierowane są przede wszystkim do pacjentów w terminalnej fazie choroby onkologicznej.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo