koronawirus-baner

#kostrzynpomaga w czasie pandemii

1591563349198Po raz kolejny Kostrzyniacy udowodnili, że mają wielkie serca! W zbiórce, która na serwisie zrzutka trwała nieprzerwanie od 24 grudnia 2019 roku do 31 marca 2020 roku udało się zebrać 7.049 zł. Wykorzystując pobyt Roberta w Kostrzyńskim szpitalu Świadkowie Jehowy wykonali w jego mieszkaniu remont oraz zakupili nowe wyposażenie. O całej akcji rozmawiamy z Przemysławem Kamińskim - pomysłodawcą akcji.

 

robert1

Panie Przemku, przede wszystkim chciałbym wyrazić najwyższe słowa uznania dla całej akcji. Kim jest Pan Robert, któremu chcieliście pomóc?

Przemysław Kamiński: Robert Działowski jest osobą niepełnosprawną, od urodzenia mieszkającą w Kostrzynie nad Odrą. Los sprawił, że od dziecka porusza się na wózku inwalidzkim. Z tego też powodu jedynym źródłem jego utrzymania jest renta, która nie pozwala mu na zbyt wiele. Marzeniem Robersta był zakup specjalistycznego wózka, ale NFZ mógł pokryć zaledwie część potrzebnej kwoty, a było to niemało, bo aż 6.500 zł. Podczas jednej z rozmów w jego mieszkaniu wpadliśmy na pomysł, że trzeba mu pomóc - ruszyła akcja, która okazała się ogromnym sukcesem!

robert2

Z tego co wiem, z uzbieranej kwoty udało się nie tylko zrealizować zakup wózka, ale także zrobić o wiele więcej, prawda?

Przemysław Kamiński: Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim osobom, które wpłaciły przysłowiowego grosika na serwisie zrzutka.pl. gdzie trwała zbiórka. Dziękuję też mediom za publikację i nagłośnienie informacji o zrzutce: Gazecie Lubuskiej, Gazecie Wyborczej, serwisowi Onet Lubuskie, Super Expressowi czy oczywiście Państwu. Dzięki temu udało się zakupić  wózek GTM MUSTANG, który ułatwia Robertowi przemieszczanie się po mieście. To jednak nie wszystko. Świadkowie Jehowy chcieli także zrobić remont w mieszkaniu dla Roberta i część środków została przeznaczona na ten właśnie cel.

robert3

Podczas gdy Robert był w kostrzyńskim szpitalu zrobiliście naprawdę dużo!     Opowiesz nam więcej o tym?

Przemysław Kamiński: Prace rozpoczęliśmy od odnowienia ścian, wymiany drzwi   od łazienki, założenia żaluzji w oknach czy wymiana gniazdek elektrycznych. Zakres prac był ogromny, a bardzo istotne jest to, że przy remoncie brali udział Świadkowie Jehowy, a także osoby, które chciały pomóc. Muszę im w tym miejscu bardzo podziękować, ponieważ za swoją pracę nie wzięli żadnych pieniędzy, poświęcając swój własny czas na realizację i przebieg tego remontu. Sporo prac zostało wykonanych kiedy Pan Robert przebywał na oddziale Chirurgii Nowego Szpitala w Kostrzynie nad Odrą od dnia 10 maja 2020 roku do 1 czerwca 2020 roku z powodu bardzo ostrego zapalenia trzustki, które przechodził. Miła niespodzianką i wielką pomocą był serwis Allegro.pl, od którego dostaliśmy nowoczesną kabinę prysznicową oraz inne elementy wyposażenia mieszkania. Dostaliśmy w prezencie m.in. meble kuchenne, szafę na garderobę, biurko, szafkę RTV, dywan i wiele innych rzeczy, które ułatwią Robertowi życie. Efekt widać na zdjęciach i proszę mi wierzyć, że podczas „odbioru” mieszkania przez Roberta nie brakowało łez szczęścia. Dla nas była to największa nagroda, bo warto pomagać!

robert4

Przemek, cieszę się, że są jeszcze tacy ludzie jak Pan! Rozumiem jednak, że to nie Wasze ostatnie słowo?

Przemysław Kamiński: Na wyposażeniu mieszkania przydałby się jeszcze takie sprzęty jak: telewizor, komputer lub laptop, zestaw garnków, talerzy, szklanek, sztućców czy czajnik bezprzewodowy. Nie muszą to być nowe rzeczy. Jeśli znajdą się osoby, które mogą i chcą dać w prezencie dla       Roberta wymienione rzeczy to proszę o kontakt telefoniczny ze mną: 608 214 858.

Muszę też dodać, że na zrzutce pozostało jeszcze 1.280 zł. Środki zostaną przeznaczone na dalsze leczenie Roberta związane z przebytym zapaleniem trzustki.

Pozostaje mi jedynie życzyć, aby kolejne osoby włączyły się w tą jakże szlachetną akcję. Pamiętajmy: #kostrzynpomaga !

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo