koronawirus-baner

Radna dietetyczna?

sobczakDieta w zasadzie nie jest niczym złym - właściwe odżywianie to sposób na zdrowe i długie życie. Problem zaczyna się, gdy osoba publiczna, powiedzmy radna, zaczyna żyć dietą, a nie potrzebami swoich wyborców! Jeszcze większy problem jest, kiedy zaczyna składać wnioski „w imieniu mieszkańców” zgodnie z zasadą: ”ja wiem, czego oni potrzebują!” Tymczasem, po dwóch latach od wyborów, w centrum nie powstało ani jedno miejsce parkingowe, kamer na Targowisku Miejskim jak nie było tak nie ma, a aktywność radnej to kolejne dziwne wnioski. Ale co ważne - dieta co miesiąc jest na koncie... wszak dieta najważniejsza!

 

A miało być tak pięknie...

61-letnia kandydatka na radną (dodajmy: przewodnicząca lokalnych struktur SLD, o czym zapomniała „wspomnieć”) obiecywała m.in. nowe miejsca parkingowe na Osiedlu Słowiańskim, ulicy Osiedlowej i Osiedlu C, montaż kamer na Targowisku Miejskim czy zagospodarowanie terenu dawnego Zespołu Szkół przy Dworcu PKP. Jeszcze w roku 2018 Elżbieta Sobczak, bo o niej mowa, mówiła w jednym z wywiadów: „wszyscy chcą realnych inwestycji w postaci placów zabaw czy parkingów i wsparcia Wspólnot ze strony Miasta”.

Nie bez powodu przypominam dzisiaj słowa Elżbiety Sobczak, obecnie radnej w Okręgu Wyborczym Nr7 (Osiedle Słowiańskie, ul. Osiedlowa, Osiedle B i Plac Miejski). Już na dniach, na wniosek samej radnej, nastąpi cyt. „demontaż (...) piaskownicy, ponieważ Wspólnota chce we własnym zakresie obsiać ten plac trawą”. Problem był/jest taki, że zarówno wtedy (marzec 2019 roku) jak i teraz mieszkańcy bloku ul. Osiedlowa 1 nie chcą nawet o tym pomyśle słyszeć. Ale w lipcu jedna z desek uległa zniszczeniu. Jak stwierdziła Anna Wasielak Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej kostrzyńskiego Urzędu Miasta koszt naprawy przewyższa wymianę i dlatego piaskownica zostanie zlikwidowana. Radnej, która obiecywała nowe place zabaw i powtarzała, że „To Wy, mieszkańcy wiecie, co jest potrzebne” - gratulujemy sukcesu!

Przy okazji może warto wspomnieć, że radna Sobczak złożyła 29 czerwca br. właśnie do Anny Wasielak wniosek o „usunięcie pozostałego elementu z placu obok piaskownicy tj. konik, który zupełnie już nie nadaje się do użytku”. Ironizując, jako Mieszkaniec Osiedla Słowiańskiego w pełni zgadzam się z „moją” radną, że lepiej, aby dzieci bawiły się np. na osiedlowych ulicach i nie potrzebują ani piaskownic (gdzie się podziała ta obok bloku nr 3-4?) ani tym bardziej placów zabaw. Wszak mieszkańcy (czytaj: radna) wiedzą, co jest im potrzebne, a co nie.

Zadaję sobie tylko pytanie jak się ma to do słów E. Sobczak: „Moim celem była i jest współpraca ze Wspólnotami i wspólne rozwiązywanie problemów poprzez dialog, wspólne spotkania, rozmowy.” Gdzieś tam na Osiedlu Słowiańskim znikają ławki czy donice, a gdzieś na ul. Osiedlowej piaskownice... Jaka będzie kolejna „ofiara” tzw. współpracy radnej ze Wspólnotami? Czy na koniku z placu zabaw się zakończy? Oby!

Warto (nie) rozmawiać..

Miały być spotkania, wspólnie wypracowane kompromisy, a tymczasem są wnioski radnej „w imieniu mieszkańców”. A może po prostu radna nie ma czasu na konsultacje swoich wniosków z Mieszkańcami, bo ma znacznie ważniejsze obowiązki? Jak się dowiedzieliśmy z jej wpisu na FB radna zajęta jest bowiem szeroką działalnością:

  • jako sekretarz ogrodów działkowych za sobotnie, dwugodzinne dyżury dostała „zaledwie” 702 zł netto, ale zawsze to więcej niż za „frajerskie”, darmowe spotkania ze swoimi wyborcami, o których zapomniała od roku 2018. Wszak za to nie płacą...
  • skromna nagroda 1.800 zł rocznie dla członka zarządu wspólnoty Osiedle Słowiańskie 3-4 zobowiązuje do ciężkiej pracy na rzecz „swojej” Wspólnoty, która wszak jest w okręgu wyborczym... przyjemne z pożytecznym, prawda?
  • jest przewodniczącą Rady Powiatowej SLD, a sekretarzem jest wydawca lokalnej prasy Bartosz Gajewski, „znany” głównie z ostrej krytyki polityki Burmistrza Andrzeja Kunta i jego radnych. 

Dodajmy, że radnajest osobą bezrobotną, zatem około 10 tysięcy diety to z pewnością za mało, aby realizować wnioski Mieszkańców. Pytanie jednak, czy za wpływającą na konto dietą nie powinny iść, jak to sama E. Sobczak ujęła, „realne inwestycje”? Jak pokazały dwa ostatnie lata: chyba jednak na obietnicach się skończy.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo