koronawirus-baner

Parking TYLKO dla wybranych?

p3W kampanii wyborczej w 2018 roku hasłem pewnej kandydatki z Osiedla Słowiańskiego było hasło „Piękny, rodzinny bezpieczny mój okręg nr 7”. Były również zapewnienia o „adaptacji niezagospodarowanych skwerów, także na miejsca parkingowe”. Teraz, już jako radna postanowiła połączyć swoje hasło i jeden z punktów programu wyborczego, adoptując kawałek placu na… miejsce parkingowe dostępne dla wybranych. Miało być pięknie i rodzinnie więc powstała stylowa, drewniana wiata parkingowa używana głównie przez członków rodziny radnej.

 p2

Po publikacji mojego ostatniego artykułu dotyczącego działalności radnej Elżbiety Sobczak dostałem „zaproszenie” na Komisariat Policji w Kostrzynie nad Odrą, ponieważ radnej nie spodobał się artykuł. Była też rozmowa z redaktorem naczelnym... Tymczasem radna miejska, Przewodnicząca koła SLD w Kostrzynie i jednocześnie Rady Powiatowej SLD przypomniała sobie o „starych, dobrych czasach”, kiedy można było w partyjnych gazetach drukować to, co partia uzna za stosowne. Dlatego też postanowiła poprosić o pomoc swojego partyjnego kolegę, który jest nie tylko Sekretarzem Rady Powiatowej SLD w Gorzowie, ale także wydawcą gazety kostrzyńskiej. I oto Czytelnicy mieli okazję przeczytać na łamach jego gazety wywiad, który radna przeprowadziła sama z sobą (!). Ot, takie nawiązanie do świetności „Trybuny Ludu”. Czy można więc dyskutować z argumentami publikowanymi przez Panią Przewodniczącą SLD Elżbietę Sobczak w gazecie Pana Sekretarza SLD Bartosza Gajewskiego? Nie, nie można. Z facktami wszak się nie dyskutuje, a z kłamstwami nie walczy, wszak prawda jest jak d... i każdy ma swoją.

A tymczasem na Osiedlu Słowiańskim rozpoczęła się nowa, jakże innowacyjna inicjatywa radnej, którą mieszkańcy prześmiewczo określają jako „Program Wiata+”. Po ostatniej publikacji zwrócono nam uwagę, że nieprawdą jest, jakoby na Osiedlu Słowiańskim, którego jednym z głównym problemów jest brak miejsc parkingowych, radna nie stworzyła ani jednego miejsca parkingowego. Bijemy się zatem w piersi i śpieszymy ze sprostowaniem: Od roku 2018 powstało jedno miejsce parkingowe, w dodatku zadaszone! Niestety, radna odmówiła komentarza na ten temat, choć zwracaliśmy się z nim na jej służbowy e-mail. No cóż, widocznie prasa (poza „partyjną” oczywiście!) nie jest godna na publikację słów radnej! Pytanie odnośnie wiaty parkingowej kierujemy więc do Prezes RSZiZb w Kostrzynie nad Odrą Marii Masztalerz, która w latach 1998-2006 była radną miejską z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD) właśnie. Czy znajomość na gruncie partyjnym była powodem, dla którego nie udzielono nam odpowiedzi na wniosek o udzielenie informacji publicznej? Nie uzyskaliśmy więc informacji od Pani Prezes z korzeniami w SLD o tym, na jakich zasadach został plac udostępniony, czy są z tego tytułu pobierane opłaty i kto jest obecnie użytkownikiem tej wiaty parkingowej... szkoda, bo chcieliśmy być rzetelni.

Czy więc kostrzyńskie środowisko lewicy ma coś do ukrycia, a może po prostu nie jesteśmy godni, aby nam właśnie udzielać informacji? Nie wiem...

(Nie)stety bardziej rozmowne były osoby zaangażowane w powstanie wiaty i Mieszkańcy Osiedla Słowiańskiego, którzy jednak w obawie przed wizytą na Komisariacie, wolą pozostać anonimowe. Otóż według naszych ustaleń wiata parkingowa powstała z inicjatywy radnej, która prawdopodobnie sfinansowała jej powstanie. Wcześniej jednak Pani Prezes Masztalerz zabezpieczyła teren, aby nikt niepowołany nie mógł wjechać „pod dach”. Akurat betonowe słupki chronią także trawnik, więc tutaj akurat jestem za takimi inicjatywami, ale zamykana na kluczyk blokada? Tak więc powstało elitarne, dostępne dla nielicznych miejsce parkingowe, które w dodatku jest zadaszone. Sugerujemy, aby ściany obić blachą - powstanie lekka konstrukcja, dzięki której nie będzie widać, kto i co parkuje. A to ważne, bo ostatnimi czasy zaparkowany tam był m.in. nowiutki, bielutki samochód córki radnej... po co ma kłuć w oczy? W tym przypadku nie sprawdza się więc powiedzenie, że „z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu”. Naszym zdaniem to bzdura, bo dobrze mieć w rodzinie radną!

Na koniec wyrażam ubolewanie, że moje zapytanie pozostało bez odpowiedzi. I tak zamiast ciepłego, pełnego optymizmu artykułu (pod roboczym tytułem: „Pierwsza wiata parkingowa na Słowiańskim”) powstał artykuł, który będzie zapewne kolejnym „pretekstem” do odwiedzin Policji. Ja jednak nie dam sobie zakneblować ust...

p1

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo