koronawirus-baner

zdrowie i współpraca międzynarodowa w PM1

pm10081 września już za nami, po długiej przerwie rozpoczynamy kolejny rok wspólnej zabawy, nauki i pracy. Pomimo nieco innych warunków spowodowanych sytuacją epidemiczną, jesteśmy pełni entuzjazmu i żądni nowych przygód. I choć wiele miejsca będziemy w tym roku szkolnym poświęcać kwestiom zdrowia, nie zabraknie innych zajęć, dzięki którym staniemy się odkrywcami, badaczami, artystami i podróżnikami. Realizując różnorodne projekty także międzynarodowe będziemy przywiązywać wagę do szanowania przyrody, wartości i drugiego człowieka.

 

pm1009

Zgodnie z zaplanowanymi działaniami rozpoczęliśmy działania w ramach projektów eTwinning. Nasze przedszkolaki poprzez projekty „I learn and play in nature” oraz „Eat healthy, live strong” będą zgłębiać wiedzę dotyczącą profilaktyki zdrowotnej, dbałości o przyrodę, zdrowego odżywiania.

pm1007

Wspólne inicjatywy zaplanowane do realizacji z partnerskimi przedszkolami i szkołami z Bułgarii, Grecji, Turcji, Włoch, Chorwacji, Litwy, Wlk. Brytanii mają na celu kształtowanie zachowań sprzyjających utrzymaniu zdrowia -rozumienie znaczenia zdrowego stylu życia, rozumienie znaczenia sportu, zbilansowanej diety, zabawy oraz przebywania na świeżym powietrzu, dbania o higienę ciała, promowanie lokalnych warzyw i owoców na gruncie międzynarodowym, zapoznanie z florą i fauną charakterystyczną dla krajów partnerskich, stosowanie technologii informatycznej, cyfrowej do komunikacji z krajami partnerskimi.

pm1004

Wszystko po to, by dobrze się bawić, jak najwięcej nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane. Międzynarodowa współpraca niesie ze sobą niesamowite korzyści - uczy dzieci tolerancji, kształtuje poczucie przynależności do wspólnoty międzykulturowej, wzbogaca ofertę edukacyjną i tradycyjnie stosowane metody nauczania. Program eTwinning jest nierozerwalnie związany z koncepcją interkulturowości i uświadamia różnorodność i złożoność społeczeństw. Dotychczas w jego ramach wykonaliśmy wspólne plakaty, wybraliśmy się na wycieczkę na łono przyrody, posprzątaliśmy najbliższe otoczenie, obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka.

pm1003

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo