Dzień Mrówki

Dzień MrówkiW ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Odkrywamy Świat Owadów” pięcio- oraz sześciolatki z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników 22 i 23 października, uczestniczyły w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez Panią Katarzynę Jabłońską na temat małych mieszkańców naszej planety- owadów. Podczas wspólnych zabaw w bibliotece, dzieci poznały różne gatunki owadów, rozwiązywały zagadki i wysłuchały opowiadania o przygodach małej mrówki, która wyruszyła w poszukiwaniu szczęścia, a znalazła je dopiero po powrocie do mrowiska.

Przedszkolaki w bibliotece

Wielką niespodziankę sprawiła dzieciom ogromna mrówka, która przybyła do Biblioteki, by przywitać się z przedszkolakami i opowiedzieć im o swoich zwyczajach. Mrówka odwiedziła również, nasze młodsze przedszkolaki w przedszkolu. Najmłodsi, nie mogli nadziwić się jej rozmiarom. Lekcja biblioteczna to nie jedyna atrakcja, jaka spotkała nasze przedszkolaki w obrębie realizowanego tematu. W czwartek wszystkie grupy wiekowe, wzięły udział w obchodach „Dnia mrówki”. Był to dzień, w którym wszyscy przebraliśmy się za małe pracowite mrówki: czerwone, czarne czy brunatne. Obejrzeliśmy prezentację, z której dowiedzieliśmy się: jak zbudowana jest mrówka, czym się odżywia, gdzie można ją spotkać, jaki ma kolor, kto zjada mrówki, jaką pełnią rolę w środowisku i wiele innych ciekawych informacji. Budowaliśmy mrowiska z klocków, przekazywaliśmy sobie źdźbło trawy potrzebne do wybudowania mrowiska, spożywaliśmy owocowy poczęstunek, który na pewno nie byłby obojętny żadnej małej mrówce i oczywiście bawiliśmy się radośnie, przy skocznej muzyce, by tak świętować ten miły dzień.

pozdrawiamy!

Dzień mrówki, był pierwszym tematycznym dniem, wynikającym z realizowanej w naszym przedszkolu innowacji, przed nami kolejne ciekawe wydarzenia i spotkania, które przybliżą nam niezwykle, interesujący świat owadów. Niniejsze działania mają na celu rozbudzanie w naszych wychowankach zainteresowania światem przyrody, a także kształtują wobec niej opiekuńczą postawę, zachęcając jednocześnie do aktywnych działań na rzecz ochrony środowiska.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
eko
 AKCJA NADAL TRWA !! !! !! 
  
akcja karmnik2019-2020
AKCJA KARMNIK
najbliższe spotkanie:
15 grudnia, godz. 8:00
 
Poznań1
23 luty, godz. 17:00
Noworoczna Gala Wiedeńska
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 11/2019 - LISTOPAD 2019
 kolejny: 20 grudnia 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 11(81)/2019 - LISTOPAD 2019 
 kolejny: 13 grudnia 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo