Teleskop kocha dzieci!

Prezesi firmy Teleskop na nowym placu zabawK-SSSE to nie tylko miejsca pracy i rozwój przemysłowy naszego miasta. To także inicjatywy społeczne firm wchodzących w jej skład. Jednym z wiodących zakładów na tym polu jest firma Teleskop - w lutym tego roku przekazała już 15.000 zł na sprzęt dla kostrzyńskich gimnazjalistów - ale na tym nie poprzestała. Przypomnijmy: w czerwcu 2012 roku właśnie dzięki wsparciu firmy Teleskop uroczyście otwarto plac zabaw w Przedszkolu Miejskim nr 1. W tym roku kolejne przedszkole otrzymało prezent…

nowy przedszkolny plac zabaw

Od kilku miesięcy pracownicy i praktykanci z firmy Teleskop pod okiem panów Mariana Żurawskiego i Emila Lachowskiego, modernizowali plac zabaw znajdujący się przy Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą. Prace rozpoczęto od usunięcia starych elementów placu, a stare zabawki, które przeszły pomyślnie ekspertyzę bezpieczeństwa odnowiono, np. drewnianą altanę. Następnie wywieziono tony ziemi, a w jej miejsce nawieziono piasek. Zamontowano nowe urządzenia, które zostały w całości wykonane przez firmę Teleskop: zamek, domki hobbitów, dźwig-żuraw do wspinania, mostek, huśtawki, utworzono boisko do gry w piłkę oraz zainstalowano nowe ławki. Na tarasie przedszkolnym zbudowano również  nowe zadaszenie. Warto podkreślić, że nowy plac zabaw spełnia rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, co zostało potwierdzone przez Centrum Kontroli Placów Zabaw w Warszawie. Pod koniec Października rewitalizacja została zakończona, a firma Teleskop postawiła kropkę nad i, czego efektem było otwarcie placu zabaw, które odbyło się 9 listopada br. na terenie przedszkola.

Reiner i Christopher Maas dokonują oficjalnego otwarcia

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Burmistrz Miasta Andrzej Kunt, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Opieki Marzena Brenk-Sułkowska, Prezesi firmy Teleskop Reiner i Christopher Maas z rodziną, koordynator rewitalizacji placu zabaw z ramienia firmy Teleskop Mariola Makowska, pracownicy biorący udział w modernizacji oraz oczywiście dzieci z rodzicami. Oficjalną część uroczystości rozpoczęła Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 Halina Klepacka, która dokonała prezentacji multimedialnej kolejnych etapów budowy. Zażartowała przy tym, że dzięki znalezionemu podczas prac granatowi moździerzowym z okresu II Wojny Światowej „mamy bombowy plac zabaw”. Podziękowała  Zarządowi firmy Teleskop za wykonaną pracę, podziękowania trafiły także na ręce pracowników wspomnianej firmy, po czym Prezesi Teleskopu  osobiście przecięli symboliczną wstęgę. Miłym akcentem był bukiet kwiatów wręczony Marioli Makowskiej przez Christophera Maas, który w ten sposób chciał podziękować jej za trud włożony w koordynację całego projektu.

grupa teatralna ze Szczecina zabawiała dzieci

Oficjalną część zakończyły występy przedszkolaków, które brawami nagradzali goście zgromadzeni w specjalnie przygotowanym na tą okoliczność namiocie. Dzięki wsparciu firmy Teleskop tego dnia dzieci miały zapewnioną także niecodzienną rozrywkę. Grupa Teatralna „Krata Eon” ze Szczecina której członkowie przebrani za klaunów rozdali setki baloników oraz animowali zabawy dla przedszkolaków. Było puszczanie baniek mydlanych, zabawa z piłką, kącik plastyczny, pisanie kredą po chodniku czy malowanie twarzy, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci mogły się także wyszaleć przy specjalnie zorganizowanym z tej okazji pokazie Zumby czy wreszcie na nowym, w pełni bezpiecznym placu zabaw. Utracone siły można było zregenerować przy ciepłych napojach, słodkim poczęstunku czy grochówce, która cieszyła się ogromnym wzięciem.   Prezes firmy Teleskop już dzisiaj zapowiada, że  niedługo nowe place zabaw pojawią się również w Przedszkolu Miejskim Nr 3 „Ekoludki” i Przedszkolu Miejskim Nr 4 „Bajka”. Trzymamy za słowo!

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
     
lao
17 października, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
pnuw
20 października, godz. 7:15
PN Ujście Warty
 
Zew Dąbroszyn vs. KS Lubniewice
20 października, godz. 14:00
 
 26 października
ZAPISY TRWAJĄ
 
tenis 2
27 października, godz. 16:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 9/2019 - WRZESIEŃ 2019
 kolejny: 31 października 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 9(79)/2019 - WRZESIEŃ 2019 
 kolejny: 12 października 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo