Wieczór poezji i piosenki

Andrzej Kunt wśród seniorówW piątkowy wieczór 15 listopada Rejonowy Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprosił swoich członków na niecodzienne spotkanie z poezją i muzyką do ECSSiON „Kręgielnia”. Uczestniczyło w nim ponad 100 osób a atmosfera była tak wyjątkowa, że nawet honorowy gość, jakim był Burmistrz Miasta Kostrzyna nad Odrą Andrzej Kunt dał się jej porwać…

Zespół "Wrzos"

Spotkanie otworzyła Przewodnicząca Rejonowego Związku Maria Bieniek, która serdecznie przywitała licznie zgromadzonych na sali Seniorów oraz przybyłych na spotkanie gości. Życzyła przy tym wspaniałej zabawy i zaprosiła wszystkich chętnych do zapisywania się na listę konkursową. W trakcie jak lista się zapełniała, swoje utwory zaprezentował zespół wokalno-muzyczny „Wrzos” (na zdjęciu powyżej), który wprowadził wszystkich obecnych w wyjątkowy nastrój. Po tym występie swoje utwory zaprezentowali: Stanisława Karnacz, Adela Pawlukiewicz, Anna Borodziuk, Mariola Oliniak i Jerzy Wanat. Zainspirowany tymi wierszami Andrzej Kunt przypomniał Seniorom „Bajki i przypowieści” Ignacego Krasickiego, za co zebrał zasłużone brawa. Po tak wspaniałych prezentacjach przyszedł czas na lokalnego barda, bowiem moim zdaniem takie określenie należy się niezwykle utalentowanemu muzykowi Andrzejowi Góreckiemu, który wyśpiewał nam i wygrał swoje autorskie utwory.

Andrzej Górecki

Krótką przerwę po pierwszej porcji wierszy i muzyki wypełnił zespół „Wrzos”, który tym razem wspólnie z publicznością wykonał znane i lubiane pieśni ludowe. Drugą część spotkania otworzył tym razem burmistrz miasta, który swoim wystąpieniem ośmielił kolejnych Seniorów - w drugiej części wieczoru, za sprawą A. Kunta dominowały kawały, żarty i fraszki. Na koniec wieczoru ponownie wystąpił zespół „Wrzos” i Andrzej Górecki, po czym nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Tego wieczoru nie było jednak przegranych – jury zgodnie uznało, że wszyscy są zwycięzcami. We wspaniałych nastrojach wszyscy zebrani udali się na poczęstunek, gdzie była okazja na rozmowę o poezji i nie tylko. Uczestnicy „Wieczoru Poezji i Piosenki” po kilku godzinach wspaniałej zabawy wrócili do swoich domów, ale myślę, że wrażenia z tego spotkania pozostaną w ich sercach jeszcze na długo.

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
 

 
POLECAMY:
 
 pnuw
14 lipca, godz. 9:00
Park Narodowy Ujście Warty
 
rybka
23 lipca, godz. 16:00
Miejska Biblioteka Publiczna
 
27 lipca, od godz. 20:00
Kino letnie
  
plakat pl
Turniej rocznika 2009
25 sierpnia
zapisy trwają!
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk6
Samorządny Kostrzyn
Nr 6/2019 - CZERWIEC 2019
 
pl6b
Przekrój Lokalny
Nr 6(77)/2019 - CZERWIEC 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo