koronawirus-baner

Tak głosował kostrzyn

wybory

Nowy agregat pompowy

rodW dniu 26 czerwca br. o godzinie 12.00 na Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Celuloza” dokonano podpisania końcowego odbioru robót ”Wymiany agregatu pompowego w studni głębinowej znajdującej się na terenie ROD „Celuloza”. Przypomnijmy, że 28 maja br. doszło do awarii „starej” pompy znajdującej się studni głębinowej, która w wyniku sprawdzenia przez DAiUR MZK Sp. z o.o. w Kostrzynie nad Odrą nie nadawała się już do dalszego użytkowania. Dzień później tj. od dnia 29.05. (w godz. 8.00-11.00 dokonano spisania stanu liczników na wszystkich działkowych wodomierzach), w celu umożliwienia podlewania nasadzeń w 152 ogrodach działkowych zlecono podłączenie i dostawę wody z instalacji wody „miejskiej” (cena za 1m3 wody z grupy taryfowej „pozostali” wynosiła 4,26 zł + 8 % VAT), do instalacji ogrodowej do czasu zrealizowania kompleksowych zadań związanych z zakupem nowego agregatu pompowego i wykonaniem dodatkowych prac przy zbiornikach hydroforowych.

Czytaj więcej: Nowy agregat pompowy

coraz bardziej #BezpiecznyKostrzyn

038Jednym z priorytetów Burmistrza Andrzeja Kunta jest poprawa bezpieczeństwa Mieszkańców Kostrzyna nad Odrą. Dlatego też rokrocznie z Budżetu   Miasta przekazywane są środki na zakup nowego sprzętu dla Straży Pożarnej, Policji czy szeroko pojętych służb medycznych. Miło nam poinformować, że w dniu 18 czerwca 2020 roku na Przystani Wodnej „Delfin” miało miejsce przekazanie łodzi do użytku WOPR (Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego), co było doskonałą okazją do podziękowań dla ratowników ze strony samorządowców obecnych na uroczystości.

Czytaj więcej: coraz bardziej #BezpiecznyKostrzyn

Likwidacja kasy

kasaInformujemy, że z dniem  01.07.2020 r. ulega likwidacji kasa w Urzędzie Miasta Kostrzyn nad Odrą. Obsługę kasową Urzędu Miasta w Kostrzynie nad Odrą prowadzi Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku, Oddział w Kostrzynie nad Odrą mający swoja siedzibę przy ul. Kopernika 2.  Od wpłat dokonywanych w banku  na konta Miasta nie pobiera się prowizji. Wszelkie opłaty mogą być również regulowane za pomocą bankowości elektronicznej. Opłaty pobierane za czynności dokonywane w USC będzie można regulować na miejscu przy użyciu kart płatniczych od dnia 1 lipca 2020 r.

DZIEKAN NIE CHCE ODPOCZYWAĆ

piotr1Piotr Dziekan jest przykładem samorządowca z krwi i kości - urodzony na Osiedlu Leśnym. Wrośnięty w to osiedle i wychowany właśnie tutaj przez takich ludzi jak Tadeusz Czybuk (wieloletni działacz piłkarski) i jednego z pierwszych osadników i budowniczy zrębów samorządności, jakim był Józef Pawella. Nie ma się co dziwić, że P. Dziekan już od niemal 20 lat działa na rzecz swojej „małej ojczyzny”: najpierw jako społecznik, potem samorządowiec a obecnie jako radny. Przy okazji 30-lecia samorządności w Polsce warto przypomnieć tego radnego, który wcale nie zamierza zwalniać tempa!

Czytaj więcej: DZIEKAN NIE CHCE ODPOCZYWAĆ

Czerwcowe roje

bzzMamy połowę czerwca, za nami już miody wczesne z mniszka czy klonu z domieszką wielu roślin, które swym kwitnięciem zwiastują wiosenny rozwój w przyrodzie. Razem z kwitnieniem rzepaku uważanym, jako pożytek rozwojowy dla rodzin pszczelich na początku maja pojawił się nastrój rojowy. W tym roku również było obfite rojenie się pszczół, jest to zjawisko naturalnego podziału rodziny. Mimo wielu metod ograniczających i przeciwdziałających rojeniu się pszczół, pszczelarze mieli pełne ręce pracy przy zdejmowaniu rójek z drzew, krzewów i innych naturalnych obiektów. Wiele rodzin odleciało w poszukiwaniu nowego miejsca i zasiedlały opuszczone ule oraz naturalne miejsca np. dziuple czy miejsca dostępne w wypróchniałych drzewach. Roje pszczół najczęściej wędrują w godzinach popołudniowych. Po pokonaniu jakiegoś odcinka uwieszają się na przypadkowych drzewach czy krzewach w mieście lub w naszych ogródkach przydomowych. Na chwilę przerwały swoją podróży by przeczekać do następnego dnia. Nie raz zdarza się, że dwa lub kilka dni wiszą i oblatują teren w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na stałe gniazdowanie.

Czytaj więcej: Czerwcowe roje

#kostrzynpomaga

pomoc011Aż 7 049 zł udało się zebrać na zrzutce dla niepełnosprawnego Roberta Działowskiego. Zbiórka trwała od 24 grudnia 2019 roku do 31 marca 2020 roku.Z zrzutki udało się zakupić wózek inwalidzki specjalny GTM MUSTANG oraz wyremontować nie tylko łazienkę,ale też mieszkanie wykonując takie pracę jak malowanie zarówno łazienki jak i mieszkania w tym też położenie kafelek i itp. Meble kuchenne, lodówkę, nowe gniazdka, żaluzje, drzwi do łazienki, łóżko, szafę na garderobę, biurko, szafkę pod telewizor, dywan, siedzisko i niektóre elementy do wyposażenia wnętrza łazienki oraz mieszkania Robert dostał w prezencie. Z allegro dostał też między innymi kabinę prysznicową, a z karty podarunkowej zostały zakupione 2 wąskie słupki na ciuchy.

Czytaj więcej: #kostrzynpomaga

Inwestycja drogowa w przygotowaniu

drogaChciałbym ogłosić wszem i wobec, że znajdująca się w zasobach Powiatu Gorzowskiego ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego już w ciągu kilkunastu miesięcy zyska nowe oblicze. Jest to fakt. Z tym, że pewnie nie każdy wie, że jest to możliwe tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu naszego miasta. Gdyby miasto nie wyłożyło na nią środków, to pewnie, przez kolejne kilkanaście lat jeździlibyśmy po tym, co jest. Sama inwestycja warta jest bowiem kilkanaście milionów złotych, ale uważam, że w tym momencie warto te pieniądze zainwestować!

Czytaj więcej: Inwestycja drogowa w przygotowaniu

Jak PRAWIDŁOWO myć ręce?

mycie

Seniorze! zadbaj o siebie!

seniorzy

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo