zapraszamy na 16 edycję Oderturmlauf

frankfurt24 piętra i 511 schodów - tyle do pokonania będą mieli uczestnicy 16 edycji Oderturmlauf, czyli (w)biegu na najwyższy budynek we Frankfurcie. Ruszyły zapisy do udziału w tym wyścigu. Na najlepszych czekają puchary i nagrody. Bieg na 24 piętro najwyższego budynku we Frankfurcie – Oderturm to już tradycyjne wydarzenie transgraniczne. Jest organizowany przez Miejski Związek Sportowy we Frankfurcie, Komendę Wojewódzką Policji w Berlinie i zarząd Oderturmu. Nasi sąsiedzi zza Odry do udziału zapraszają także mieszkańców Słubic, Kostrzyna nad Odrą i okolic.

Czytaj więcej: zapraszamy na 16 edycję Oderturmlauf

III liga bez weny?

wenaNiestety nie mamy dobrych wiadomości dla sympatyków piłki siatkowej w Kostrzynie Nd Odrą, jak informuje na swoich stronach facebooka InvestInTheWest Wena Kostrzyn nad Odrą w sezonie 2017 / 2018 nie wystąpi w rozgrywkach Masita III ligi Lubuskiej. Stowarzyszenie w tym sezonie będzie występowało na turniejach amatorskich. W ubiegłym sezonie siatkarze dostarczyli nam wiele emocji wygrywając III ligę czy walcząc w Play-off o awans do II. Mamy nadzieję, że jednak kostrzyńska siatkówka poradzi sobie z przejściowymi kłopotami.

TURNIEJ ORLIKÓW „TORNEO LUBUSKIE”

torneoZapraszamy na TURNIEJ ORLIKÓW „TORNEO LUBUSKIE” o puchar Prezesa KSSSE oraz Burmistrza Kostrzyna nad Odrą, który odbędzie się 19.08.2017 roku o godzinie 10.00 na stadionie MOSiR. Organizatorem turnieju są: Colloseum Marketing Sport Rzepin, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Kostrzyn nad Odrą. Patronat nad turniejem objęli: Polski Związek Piłki Nożnej, Kostrzyńsko Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Miasto Kostrzyn nad Odrą, Fundacja Kazimierza Górskiego.

 

Czytaj więcej: TURNIEJ ORLIKÓW „TORNEO LUBUSKIE”

Kolejne sukcesy Dawida Urbanowicza

urbanowiczKolejne sukcesy Dawida Urbanowicza, od ostatniego artykułu minęło nie wiele czasu, a sukcesów przybyło. 23 kwietnia 2017 zawodnicy Athletic Team Rzepin mieli okazję uczestniczyć w międzynarodowych zawodach we włoskiej miejscowości Alimena na Sycylii. Zawody te były kolejnymi w cyklu przygotowań do Mistrzostw Europy.  W reprezentacji wystąpił  także Dawid Urbanowicz zdobywając  kolejne złoto. W dniach 25.06-01.07.2017 w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Europy, tutaj małe zmiany i kolejne sukcesy. Dawid zmienił kategorię wagową z 67,5 na 75 Kg i sięgnął po kolejne trofea:

 

Czytaj więcej: Kolejne sukcesy Dawida Urbanowicza

"Pętla kostrzyńska" wciąż popularna!

001Sposób na spędzenie wolnego czasu czyli rejs malowniczą „Pętlą Kostrzyńską”? Zainteresowanie i chęć poznania tej trasy przyciągnęła w tym roku wodniaków z innych rejonów Polski. 21 lipca z mariny MOSiR „Delfin” Kostrzyn nad Odrą wyruszyło w rejs; z Poznania- Ewa i Maciej Pietrzakowie; z Leszna - Leszek i Elżbieta Stawińscy; z Przeźwierowa- Edmund Jurdziński; z Gorzowa- Joanna Wojciechowska i Kostrzyn-Tomasz Retwiński. Trasa z Kostrzyna nad Odrą, Wartą, Odrą, kanałem  Havel/Odra (poprzez Hohensaaten, Oderbergh, Oranienburg), Berlin, Poczdam następnie poprzez kanał Spree/Odra (Fuerstenwalde, Eisenhuttenstadt) aby w końcu z powrotem wpłynąć do Odry i po minięciu Słubic powrócić do punktu wypłynięcia.

Czytaj więcej: "Pętla kostrzyńska" wciąż popularna!

biegacze z Kostrzyna w Moryniu

morynW sobotę, 22 lipca 2017 r., po raz osiemnasty, gmina Moryń gościła ponad 200 biegaczy, którzy zmagali się z niełatwą 15 km trasą Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko będącego od lat w Ogólnopolskim Kalendarzu Biegów. Bieg odbył się w ramach Jarmarku Moryńskiego. Zawody w Moryniu jak zwykle bardzo dobrze zorganizowane co powoduje, że przyciągają rzesze zawodników z kilku województw Polski a także biegaczy z naszego miasta. Trasa biegu bardzo urozmaicona, prowadziła zabytkowymi uliczkami miasta, ścieżką dookoła tamtejszego jeziora oraz przez malowniczo położone miejscowości Gądno i Przyjezierze.

Czytaj więcej: biegacze z Kostrzyna w Moryniu

"Akcja Lato 2017 - Lato z wędką”

rybkiW dniu 10.07 2017 roku o godzinie 8.00 na stawiku przy KCK odbyły się ZAWODY WĘDKARSKIE DZIECI i MŁODZIEŻY w ramach "Akcji Lato 2017 - Lato z wędką”. Niestety niepewna pogoda odstraszyła część uczestników ale najwytrwalszym wędkarzom nic nie przeszkadza i Ci stanęli do rywalizacji. Tradycyjnie wędkarze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: do 8 lat, 9-12 lat oraz 13-18 lat. Po oficjalnym ważeniu i podliczeniu wyników na wszystkich uczestników czekały paczki ze słodyczami i napojami. Najlepszych w poszczególnych kategoriach nagrodzono dodatkowo pamiątkowymi statuetkami oraz dyplomami.

Czytaj więcej: "Akcja Lato 2017 - Lato z wędką”

Akcja lato w mosir rozpoczęta

turniejWakacje z MOSiR rozpoczęte, w ramach „Akcji lato 2017”, której głównym celem jest propagowanie czynnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja gier zespołowych oraz indywidualnych odbyły się pierwsze zajęcia sportowo-rekreacyjne. We wtorek i środę odbyły dwa turnieje piłkarskie o „Puchar Lata”, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych szczególnie w środę na boisku przy Gimnazjum nr 1 zebrała się spora grupa młodych piłkarzy, którzy zmagali się nie tylko z przeciwnikami ale także z deszczem co nie przeszkodziło im toczyć zaciętych i pasjonujących pojedynków   zakończonych efektownymi strzałami na bramkę i paradami bramkarzy.

Czytaj więcej: Akcja lato w mosir rozpoczęta

Bartosz Łapo wygrywa finał… o 5km!

Spalamy kalorie na rowerachKonkurs „Spalamy kalorie na rowerach” organizowany przez MOSiR w Kostrzynie nad Odrą, Młodzieżową Radę Miasta Kostrzyn nad Odra oraz Komisariat Policji w Kostrzynie nad Odrą dobiegł końca. Akcja prozdrowotna skierowana była do uczniów szkół gimnazjalnych oraz szkoły ponadgimnazjalnej. Odbywała się w dwóch etapach: edukacji wśród młodzieży dot. bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz spalaniu kalorii na rowerach przy użyciu aplikacji endomondo. W wyniku akcji młodzież nie tylko uzyskała wiadomości dot. bezpiecznego poruszania się rowerem po mieście ale również miała możliwość zdrowej, prowadzonej w duchu sportowej rywalizacji.

Czytaj więcej: Bartosz Łapo wygrywa finał… o 5km!

Z przytupem zakończenie sezonu w MUKS „PS”.

muksZ przytupem zakończenie sezonu w MUKS „PS”. 24 czerwca 2017 r. Wyjazd do Berlina. Przewodniczący 1.Frauen Fussball Verein Spandau z Berlina, p. Dirk Hovenstein zaprosił naszą drużynę młodziczek/ do lat 13/ i trenerów na ich sportowe podsumowanie sezonu piłkarskiego. Odbyło się ono w konwencji pikniku rodzinnego. Działacze klubu 1.FFV Spandau, piłkarki i ich rodzice/opiekunowie przygotowali wiele atrakcji. Jednym ze sportowych elementów święta piłkarskiego był towarzyski mecz młodziczek. Trenerzy drużyn, pani Uta Havenstein i pan Stanisław Gorzelak umówili się, że na połowie boiska piłkarskiego spotkanie zostanie rozegrane w systemie 7 + 1 i dwa razy po 30 minut ze zmianami powrotnymi. 

Czytaj więcej: Z przytupem zakończenie sezonu w MUKS „PS”.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

Wakacje w mieście
   
Ruszyły zapisy
od 9 maja można się zapisywać do
32 "Kostrzyńskiej Dziesiątki"
dycha
 
 

POLECAMY:
 
warszataty szkutnicze plakat A3-1
od 10 sierpnia
Przystań Miejska DELFIN
Wakacyjne spotkania w Parku
11 sierpnia
Park Narodowy Ujście Warty
woda i przygoda 
UWAGA ZAPISY!
22 lipca - Basen "Słowianka"
29 lipca - Jezioro Długie
12 sierpnia - Jezioro Reczynek
19 sierpnia - spływ rzeką Obra
torneo
 
19 sierpnia, godz. 10.00
Stadion MOSiR
 
duatlon 
30 września, godz. 11.00-16.00
Kunowice

 
Kino w wakacje: 
19420584 1776568185966803 350623107956540457 n
 

AKTUALNE NUMERY

Samorządny Kostrzyn - LIPIEC 2017
Nr 3/2017 - CZERWIEC 2017
 
Przekrój Lokalny Nr 7(55)/2017
Nr 7(55)/2017 - LIPIEC 2017
 
wp1
 
nr 2(31) 2017

INFORMACJE

apt

dyżury aptek
 

plan

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo