wielki sukces kostrzyńskich piłkarzy!

wicemistrzowieW dniach 19-22 czerwca 2017r. w Głuchołazach (woj. opolskie), odbył się Ogólnopolski Finał Gimnazjady Młodzieży w piłce nożnej chłopców i dziewcząt. Reprezentantem województwa Lubuskiego wśród chłopców było Gimnazjum nr 2 w Kostrzynie nad Odrą. W turnieju wzięło udział 9 drużyn chłopców, mecze odbywały się na boiskach 55x35m., czas gry 2x15 min. W pierwszym dniu nasz zespół wygrał z Opocznem (mistrz łódzkiego) 4:1, z Białymstokiem (mistrz podlaskiego) przegrał 5:1 i na koniec dnia pokonał Olesno (mistrz opolskiego) 4:3...

Czytaj więcej: wielki sukces kostrzyńskich piłkarzy!

Puchar dla Stilonu, emocje dla kibiców!

Puchar Polski dla Stilonu Gorzów!24 czerwca jednym z punktów obchodów 60-lecia kostrzyńskiej piłki nożnej był Finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Na kostrzyńskim stadionie faworyzowany Stilon Gorzów spotkał się ze skazywanym na pożarcie TS Przylep. Setki gorzowskich gardeł od pierwszych minut zdawało się nieść grę Stilonowców, ale w powietrzu wisiała sensacja. Losy tego meczu ważyły się bowiem do ostatniej sekundy, kiedy zielonogórzanie  fatalnie przestrzelili ponad poprzeczką. Po meczu Stilonowcy unieśli Puchar Polski ale tak naprawdę największymi zwycięzcami byli kibice, którzy na brak emocji nie mogli narzekać…

Czytaj więcej: Puchar dla Stilonu, emocje dla kibiców!

Obchody 60-lecia kostrzyńskiej piłki nożnej cz.2

odznaczeni24 czerwca 2017 roku przed Finałem Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim nasze miasto zostało dodatkowo wyróżnione przez Lubuski Związek Piłki Nożnej. Punktualnie o godz. 17:00 na murawę kostrzyńskiego stadionu przy ul. Niepodległości zawodników TS Przylep i Stilonu Gorzów wyprowadzili młodzi piłkarze UKS "Czwórka" Kostrzyn nad Odrą. A tuż po prezentacji drużyn z rąk Prezesa LZPN Roberta Skowrona Srebrną Honorową Odznakę PZPN odebrali: w imieniu Burmistrza Miasta Andrzeja Kunta wiceburmistrz Zbigniew Biedulski oraz Dyrektor kostrzyńskiego MOSiR Zygmunt Mendelski. Gratulujemy!

Czytaj więcej: Obchody 60-lecia kostrzyńskiej piłki nożnej cz.2

Obchody 60-lecia kostrzyńskiej piłki nożnej cz.1

olsko-niemiecki turniej Piłki Nożnej z okazji 60-lecia kostrzyńskiego futbolu24 czerwca z okazji 60-lecia kostrzyńskiego futbolu odbył się polsko-niemiecki turniej Piłki Nożnej w kat. Skrzat (7 drużyn) i Żak (7 drużyn). W 84 meczach padło 266 bramek, a wynik większości z nich toczył się do ostatniej sekundy. W turnieju swoje ekipy wystawiły: AF Murawski Zielona Góra, Polonia Słubice, LOK Frankfurt, LPFA Duda&Kownacki, SAP Słubice, UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą i UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą. Pomimo padającego deszczu rywalizacja sportowa trwała aż do wczesnego popołudnia, kiedy dokonano uroczystego podsumowania i wręczono puchary.

Czytaj więcej: Obchody 60-lecia kostrzyńskiej piłki nożnej cz.1

Dzień Sportu Szkolnego w ZS

dzienSportu20 czerwca br. w naszym Zespole Szkół odbył się Dzień Sportu Szkolnego. W tym roku dopisała nie tylko piękna pogoda ale również uczniowie i dobre humory. Ten dzień zaczęliśmy trzema pierwszymi lekcjami po czym uczniowie udali się w okolice boiska piłkarskiego, gdzie przywitał ich Wicedyrektor Szkoły Ireneusz Materyński, który zachęcił wszystkich do aktywnego udziału w imprezie sportowej. Po oficjalnym otwarciu Dnia Sportu wszyscy chętni uczniowie oraz nauczyciele pobrali numery startowe i przystąpili do wspólnej rozgrzewki, którą przeprowadziła uczennica i uczeń naszej szkoły – Bogna Duliban, oraz Marcin Kowalski.

Czytaj więcej: Dzień Sportu Szkolnego w ZS

Celuloza: kibice są wciąż z Wami!

 

kibiceTrudno wypowiadać się za wszystkich kibiców, ale ci najbardziej wierni, najwytrwalsi, będący z zespołem na dobre i złe są zgodni: mimo porażki w sobotnim meczu z Różą Różanki i spadkiem do Klasy A jesteśmy wierni Celulozie! Co więcej, do "starej gwardii", która była na większości meczy dołączyli także piłkarze LPFA Dudka&Kownacki, którzy "na przełamanie" zrobili sobie nawet zdjęcie. Mimo wsparcia trybud Papierowi przegrywają jednak ostatni meczz w Okręgówce, choć moim zdaniem można by dużo zarzucić sędziom, którzy w moim odczuciu wypaczyli wynik meczu...

Róża Różanki 5:3 TS Celuloza KOstrzyn nad Odrą

Czytaj więcej: Celuloza: kibice są wciąż z Wami!

kolejne medale zapaśników

zapasyKolejny udany start zapaśników na Międzynarodowym Turnieju w Brójcach. W sobotę 17 czerwca w Brójcach koło Trzciela odbyła się ostatnia przed wakacjami Międzywojewódzka Regionalna Liga dzieci i młodzików w zapasach klasycznych. Rangę zawodów do międzynarodowych podwyższyła obecność bardzo mocnych zagranicznych ekip z Rosji i Niemiec. W turnieju wystartowało łącznie 135 zawodników z dwunastu ekip, a rywalizacja odbywała się na czterech matach. Dużą niespodzianką turnieju była obecność Moniki Michalik brązowej medalistki Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro.

Czytaj więcej: kolejne medale zapaśników

Błaszczykowski w Kostrzynie

Jakub Błaszczykowski w Kostrzynie nad Odrą11 czerwca, dzień po zwycięskim meczu Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, nasze miasto odwiedził grający na pozycji pomocnika Jakub Błaszczykowski! Po gorącym powitaniu piłkarz odpowiedział na pytania publiczności m.in. dementując informacje o transferze do Legi Warszawa czy stwierdzeniu, że o swoim wsparciu organizacji charytatywnych nie chce publicznie mówić tylko po prostu robić swoje, za co zebrał burzę oklasków. Potem była chwila dla fanów - szaleństwo! Autografy, wyjątkowe licytacje i wspólne zdjęcia to jednak była dla Błaszczyka chyba sama przyjemność, choć jak sam przyznał, zwycięstwo świętował z kolegami do białego rana. Ze swojej strony odnotowujemy to wydarzenie i życzymy samych zwycięstw w biało-czerwonych barwach!

Czytaj więcej: Błaszczykowski w Kostrzynie

Zapaśnicy powalczyli na Kaszubach

zapasyZapaśnicy bardzo udanie powalczyli na Kaszubach. W weekend 9-10 czerwca toczyliśmy zapaśnicze zmagania na kaszubskich matach Międzynarodowego Turnieju kadetów i młodzików w Kartuzach. Na zawodach stawiła się cała czołówka najlepszych kadetów z kraju i z zagranicy jak również wszystkie kluby województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego w grupie młodzików. Ranga zawodów stała na bardzo wysokim poziomie, a zawody bacznie obserwował trener kadry narodowej juniorów młodszych Piotr Szczeponiok. Nasi chłopcy, którzy maja już doświadczenie z udziału w międynarodowych turniejach pokazali się z bardzo dobrej strony i wygrali wiele trudnych pojedynków.

Czytaj więcej: Zapaśnicy powalczyli na Kaszubach

Celuloza. O krok od spadku do Klasy A

tsc - Toroma TorzymTowarzystwo Sportowe Celuloza Kostrzyn nad Odrą czeka ostatnia kolejka, która zdecyduje o miejscu Papierowych na mapie lubuskiego futbolu. 10 czerwca Celuloza przegrywa bowiem po całkiem niezłym meczu z Toromą Torzym a przed nami "mecz o wszystko" z Różą Różanki na niezwykle trudnym terenie. Przegrana z góry skazuje nas na degradację do Klasy A, ale również zwycięstwo nie daje gwarancji utrzymania. Trzeba jasno napisać, że kostrzyńska piłka, obchodząca w tym roku 60-lecie swojego istnienia, znajduje się na zakręcie. Miejmy jednak nadzieję, że najgorsze już za nami.

Czytaj więcej: Celuloza. O krok od spadku do Klasy A

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

Wakacje w mieście
 
19274965 1776033056020316 954026823927821656 n
Kino na wakacje
 
  
Ruszyły zapisy
od 9 maja można się zapisywać do
32 "Kostrzyńskiej Dziesiątki"
dycha
 
 

POLECAMY:
Laboratorium Rejs - Warsztaty Filmowe
27 czerwca - 1 lipca
Kino za Rogiem

wędkowanie
02 lipca, godz. 6:00
Przystań Delfin 

 
 
kzr czerwiec

AKTUALNE NUMERY

Samorządny Kostrzyn - MAJ 2016
Nr 2/2017 - MAJ 2017
 
Przekrój Lokalny Nr 6(54)/2017
Nr 6(54)/2017 - CZERWIEC 2017
 
wp1
nr 1(30) 2017

INFORMACJE

apt

dyżury aptek
 

plan

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo