koronawirus-baner

II kostrzyński Maraton Kajakowy

maraton Kajakowy KostrzynRekord trasy(2:51,36) i zwycięstwo Stanisława Malickiego w II Kostrzyńskim Maratonie Kajakowym o „Puchar Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą”. 20 września odbył się II Kostrzyński Maraton Kajakowy. Listy startowe zapełniły się błyskawicznie i niestety nie wszyscy chętni mogli wystartować, gdyż ze względów bezpieczeństwa ilość miejsc była ograniczona. Zwodnicy wystartowali ze Świerkocina a rywalizację zakończyli na Ośrodku rekreacyjnym „Delfin” kostrzyńskiego MOSiRu pokonując trasę liczącą około 26 km a klasyfikację prowadzono w kategorii „jedynek” oraz „dwójek”.

maraton Kajakowy

Od godzin rannych uczestnicy gromadzili się na Delfinie potwierdzając swój start, o 10.15 prezes KKSW Jacek Juskowiak powitał wszystkich uczestników i gości oraz przekazał zawodnikom najważniejsze informacje dotyczące samego startu jak i bezpieczeństwa na wodzie. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski. Następnie zawodnicy zostali przetransportowani na linię startu specjalnie zamówionym autokarem.
Głównym inicjatorem i organizatorem był Kostrzyński Klub Sportów Wodnych, który przy ścisłej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą oraz pomocy kostrzyńskiego WOPR i wsparciu Miasta Kostrzyn nad Odrą zorganizował po raz kolejny naprawdę fantastyczną imprezę. Miała ona nie tylko charakter sportowy ale także rekreacyjny. Większość drużyn stanowiły rodziny, które może większą wagę przykładały do aktywnego spędzenia wolnego czasu nad wodą niż do samej rywalizacji sportowej.
Około godziny 11.20 wszyscy uczestnicy byli już przygotowani: kajaki zostały zwodowane, kamizeli ratunkowe ubrane a zawodnicy z wiosłami w ręku gotowi do wyścigu. O godzinie 11.20 sędzia dał sygnał do startu i 45 kajakarzy w 26 kajakach rozpoczęło rywalizację. Cały wyścig zabezpieczała łódź kostrzyńskiego WOPRU. Około 14.15 pojawiła się łódź prowadząca wyścig i pierwsi kajakarze zaczęli zbliżać się do mety, mimo tak długiego dystansu i niesprzyjającego wiatru po zwycięzcy nie było widać zmęczenia.

maraton Kajakowy Oficjalnej dekoracji najlepszych w poszczególnych kategoriach dokonali wiceprzewodniczący Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Michał Kunt, Zygmunt Mendelski oraz Jacek Juskowiak, pierwsze trójki nagrodzono pamiątkowymi medalami i pucharami a dla wszystkich startujących przygotowano okolicznościowe medale, fundatorem nagród był kostrzyński MOSiR.
Po dekoracji wszyscy uczestnicy zasiedli przy wspólnym stole do grilla wzmacniając się po wyczerpującej walce z wiatrem i wodą.

maraton Kajakowy

Wyniki:

Kategoria "jedynek"

  1. Stanisław Malicki - 2:51,36
  2. Roland Cyran - 2:56,43
  3. Paweł Malicki - 3:06,25
  4. Dariusz Pstrągowski - 3:19,25
  5. Grzegorz Przekora - 3:43,10

Kategoria "dwójki"

  1. Piotr Skrzypnik, Marek Skrzypnik - 3:14,35
  2. Magdalena Piekarska, Marek Siemieniuk - 3:17,46
  3. Piotr Tadla, Sebastian Grabarski - 3:18,28
  4. Marta Filipowska, Rafał Filipowski - 3:27,48
  5. Dariusz Zdzitowiecki, Mirosław Kacprzak - 3:32,05


KKSW oraz MOSiR składają gorące podziękowania dla ratowników kostrzyńskiego WOPR, którzy profesjonalnie obsłużyli imprezę dbając o zdrowie i życie wszystkich uczestników maratonu, dla Janusza Mazurka organizującego spływy kajakowe(www.kajakimysla.pl) za pomoc w transporcie kajaków na linie startu oraz użyczenie swojego sprzętu, członkom KKSW oraz wszystkim którzy pomogli w organizacji maratonu a szczególnie wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy wzięli udział w imprezie.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo