Mistrzostwa Polski UKS-ów w TS

Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w tenisie stołowymW dniach 7 – 8 grudnia w Radomiu odbywał się finał krajowy Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w tenisie stołowym. W imprezie uczestniczyło najlepszych 36 drużyn dziewcząt i chłopców, w tym zwyciężczynie jednego z półfinałów krajowych, Barbara Tatarewicz i Magdalena Truszkowska reprezentujące UKS „Warta” Kostrzyn nad Odrą. Wyjazd na zawody przypadł 6 grudnia, dzień kojarzony w tym roku nie tylko ze Św. Mikołajem, ale również orkanem Ksawery. W efekcie podróż do Radomia zajęła naszej ekipie 12 godzin.

Podobne przygody w tym dniu miały też inne drużyny sportowe z naszego regionu, takie jak tenisistki UKTS Lubsko, czy siatkarki Zawiszy Sulechów. Nie zrażone tym, Basia i Magda przystąpiły do gier grupowych w sobotni poranek. Na początek zmierzyły się z drużyną „Sokolika” Niemodlin, nie dając jej żadnych szans, wygrywając gry singlowe i deblową po 3:0 i cały mecz również 3:0.

Następnymi rywalkami były główne kandydatki do złota w turnieju – dziewczęta z Legionu Grabów Szlachecki. Rewelacyjnie zaczęła Basia Tatarewicz, która pokonała po pięknym meczu wysoko notowaną Karolinę Ochnik 3:0. Potem przeżyliśmy chwilę zwątpienia gdy Magda Truszkowska uległa Alicji Serafin 1:3. Szczególnie zażarta była gra podwójna. Przy stanie 2:2 w setach przegrywaliśmy 8:10. Potem 9:10. W trakcie kolejnej wymiany piłka zawisła na siatce i przeszła na naszą stronę. Wydawało się, że jest po meczu... Tymczasem Magda popisała się super refleksem podbijając piłkę, którą następnie przeciwniczki atakują w aut. 10:10. Dwa następne punkty również dla nas i zwycięstwo 3:2! W kolejnej grze świetnie usposobiona tego dnia Basia pokonuje 3:1 Alę Serafin i niespodzianka staje się faktem. Wygrywamy cały mecz 3:1, a Legion został „wyrzucony” z turnieju.

W kolejnym meczu na drodze „Warty” stanęły zawodniczki „Stelli” Gniezno. Zaczęło się kiepsko, od porażki Basi. Jednak w następnej grze waleczna Magda gładko pokonała przeciwniczkę grającą czopem 3:0. W deblu dziewczyny wyciągnęły wynik z 0:1 na 3:1. Kropkę nad i postawiła Basia wygrywając ostatniego singla 3:0. Cały mecz wygrywamy 3:1.

Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w tenisie stołowym

To był koniec pierwszego dnia turnieju. Niestety warunki bytowe zaproponowane przez organizatorów nie były najlepsze do odpoczynku. Wiele ekip na własną rękę szukało innych noclegów. Być może to i podróż (Kostrzyn nad Odrą był miastem najdalej położonym od Radomia)  zadecydowało, że do drugiego dnia rozgrywek nasze dziewczęta przystąpiły bez wystarczającej do tego energii. Przegrały półfinał 1:3 z drużyną z Niedżwiady. Decydujący  był debel, w którym przy stanie 1:2 w setach Basia z Magdą obroniły 6 piłek meczowych, by przegrać 15:17.

Pozostał nam mecz o 3 miejsce, ponownie ze „Sellą” Gniezno. To był prawdziwy horror. Po trzech pojedynkach singlowych i deblu był remis 2:2. W ostatnim meczu, który był jednocześnie ostatnim meczem całego turnieju (przez to obserwowanym przez całą halę), Magda Truszkowska wyszła naprzeciwko Zuzanny Lewandowskiej. Po dwóch setach 2:0 dla nas, ale po czterech już 2:2. W naszym boksie do końca jednak panował spokój i wiara w zwycięstwo. W ostatnim secie 11:4 dla Magdy i brązowe medale są nasze!

Radość ogromna. Ze względu na rangę turnieju dekoracji dokonuje znany aktor, Karol Strasburger. A potem powrót do Kostrzyna nad Odrą, zakończony o 3.00 nad ranem w poniedziałek. Trenerem Basi Tatarewicz i Magdy Truszkowskiej jest pan Henryk Bąk. Sukcesy naszych tenisistek są możliwe dzięki wsparciu materialnemu Miasta Kostrzyn nad Odrą, MOSiR Kostrzyn nad Odrą, MZK Sp. z o.o. w Kostrzynie nad Odrą oraz sponsorów: BRICOMARCHE, BGŻ, Filius Metal, K-SSSE, za które dziewczęta serdecznie dziękują.

Karol Strasburger z medalistkami

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
     
lao
17 października, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
pnuw
20 października, godz. 7:15
PN Ujście Warty
 
Zew Dąbroszyn vs. KS Lubniewice
20 października, godz. 14:00
 
 26 października
ZAPISY TRWAJĄ
 
tenis 2
27 października, godz. 16:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 9/2019 - WRZESIEŃ 2019
 kolejny: 31 października 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 9(79)/2019 - WRZESIEŃ 2019 
 kolejny: 12 października 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo