Nukleon liderem

zawodnik UKS Nukleon w akcjiRozgrywki wojewódzkie piłkarzy ręcznych w najmłodszej kategorii wiekowej weszły w decydującą fazę. Rozpoczęliśmy walkę o możliwość gry w ścisłym finale. W grupie w której znalazła się drużyna UKS Nukleon tylko jedna drużyna będzie miała takie prawo. Cztery turnieje w tym etapie rozgrywek o wszystkim zdecydują. W pierwszym turnieju rozegranym w hali widowiskowo – sportowej ZS w Kostrzynie nad Odrą, 01 grudnia 2013r. zawodnicy Nukleonu  zrobili bardzo duży krok do osiągnięcia tego celu.

 pojedynek z UKS Trójka Nowa Sól

W pierwszym meczu nasi piłkarze zmierzyli się z drużyną UKS Trójka Nowa Sól. Drużyna przyjezdna była dla nas niewiadomą i chyba to spowodowało, że początek z naszej strony był nerwowy. Pierwsze trafienie w 2 minucie było dziełem piłkarzy z Nowej Soli. Już po chwili wyrównaliśmy i z każdą chwilą zaczęliśmy grać coraz pewniej. Przy naszej agresywnej grze w obronie zmuszaliśmy przeciwnika do błędów po których wyprowadzaliśmy szybkie ataki.  Bezlitośnie kończył te ataki bramkami Dastin Płowiak. Pierwszą połowę zakończyliśmy wysoką wygraną 11:5. W drugiej odsłonie grając obronę strefą, przez pierwsze 5 minut Nowa Sól nie była w stanie zdobyć żadnej bramki. W tym czasie zawodnicy Nukleonu trzykrotnie pokonali bramkarza rywali. Przy „bezpiecznym” wyniku na boisko wybiegli zmiennicy którzy równie ambitnie podjęli walkę doprowadzając do końcowego wyniku 16:8.

pojedynek z Zewem Świebodzin

W kolejnym spotkaniu zagraliśmy z dobrze nam znaną drużyną Zewu Świebodzin. Od początku zagraliśmy piłkę na wysokim poziomie, praktycznie nie dając przeciwnikowi najmniejszych szans. Już po 5 minutach wygrywaliśmy 6:0, całkowicie dominując na boisku. Dopiero kiedy na boisko wyszli najmniej doświadczeni zawodnicy Nukleonu z dwoma debiutantami w lidze, przeciwnik zdołał „wrzucić”  bramkę. Zmiennicy zdobywając boiskowe doświadczenie prowadzili otwartą grę ustalając wynik pierwszej połowy na 11:3. W drugiej obraz gry się nie zmienił a cały mecz zakończył się  wynikiem 22:6 dla naszej drużyny.

kolejna udana akcja - za chwile padnie bramka

W ostatnim meczu przyszło nam rywalizować z drużyną Czarnych Żagań. I tego meczu obawialiśmy się najbardziej. Drużyna Żaganie podobnie jak my wygrała swoje dwa wcześniejsze mecze i praktyczne to spotkanie miało wyłonić lidera w grupie. Zawodnicy Nukleonu przystąpili do niego bardzo zmotywowani, od początku przejmując inicjatywę i narzucając swój styl gry.  Już po 4 minutach prowadziliśmy 3:0 i chociaż  przeciwnik zdołał rzucić pierwszą bramkę, obraz gry się nie zmienił. Kontrowaliśmy poczynania rywala na boisku, kończąc pierwszą połowę wygraną 10:4. Druga odsłona to gra bardziej wyrównana. Przy kontrolowanym przez nas wyniku ponownie szansę na grę dostali zmiennicy Nukleonu. Całe spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 17:11. Zostaliśmy liderami rozgrywek. Królem strzelców turnieju z 27 trafieniami został zawodnik UKS Nukleon Dastin Płowiak.

 

Wyniki pozostałych meczów w turnieju:
UKS Czarni Żagań vs. TS Zew Świebodzin 11:10 (6 :7)
UKS Trójka Nowa Sól  vs. UKS Czarni Żagań 7:18 (3:11)
UKS Trójka Nowa Sól  vs. TS Zew Świebodzin 4:6 (10:14)

 

Tabela  ligi wojewódzkiej  I  turnieju – grupa B - „młodzik młodszy” - (Kostrzyn nad Odrą)

tabela

 

UKS "Nukleon"

Zawodnicy UKS Nukleon  wystąpili w składzie: Soczomski Konrad (1), Netso Igor (3), Płowiak Dastin (27), Jastrzębski Przemysław (6), Papiernik Michał (3), Radziukiewicz Miłosz (3), Korman Piotr (1), Filipczyk Hubert (6), Szatkowski Bartosz (2), Krysiński Szymon (2), Krajnik Wiktor (1), Górecki Patryk, Barłowski Kacper, Orbach Aleksander, Lasocki Marcin, Konrad Suchomel.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny: „Zrobiliśmy pierwszy istotny krok do gry w finale rozgrywek. Przed nami jeszcze trzy turnieje w których musimy na boisku udowodnić że na finał zasługujemy. Jeżeli moi zawodnicy do każdego meczu podejdą tak zmobilizowani jak w tym turnieju i z takim zaangażowaniem będą walczyć o „każdą piłkę” o wynik jestem spokojny. Dziękuję całej drużynie za bardzo mądrą i dojrzałą grę w turnieju. Podziękowania również   rodzicom zawodników za pomoc w zorganizowaniu turnieju  oraz   Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie  Ekonomicznej S.A., za pomoc i sponsoring."

narada Marka Zatylnego z zawodnikami

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
     
lao
17 października, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
pnuw
20 października, godz. 7:15
PN Ujście Warty
 
Zew Dąbroszyn vs. KS Lubniewice
20 października, godz. 14:00
 
 26 października
ZAPISY TRWAJĄ
 
tenis 2
27 października, godz. 16:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 9/2019 - WRZESIEŃ 2019
 kolejny: 31 października 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 9(79)/2019 - WRZESIEŃ 2019 
 kolejny: 12 października 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo