Nukleon wciąż niepokonany

UKS Nukleon w ŚwiebodzinieW kolejnym turnieju ligi wojewódzkiej rozegranym 15.12.2013r. w Świebodzinie bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna szczypiornistów z Kostrzyna nad Odrą . UKS Nukleon zdecydowanie wygrał wszystkie mecze umacniając się na pierwszym miejscu w grupie. Zespół wystąpił w składzie: Soczomski Konrad, Płowiak Dastin, Jastrzębski Przemysław, Radziukiewicz Miłosz, Korman Piotr, Filipczyk Hubert, Szatkowski Bartosz, Krysiński Szymon, Krajnik Wiktor, Górecki Patryk, Barłowski Kacper, Orbach Aleksander, Lasocki Marcin, Konrad Suchomel, Gołuch Bartosz, Ślusarek Patryk.

UKS Nukleon w walce z Czarnymi Żagań

Rywalizację rozpoczęliśmy meczem z Czarnymi Żagań. Od początku zagraliśmy bardzo konsekwentnie w obronie "każdy swego" zmuszając przeciwnika do błędów. Po nich właśnie  wyprowadzaliśmy kontrataki szybko zdobywając  3 bramki. Dopiero w 4 minucie przeciwnik wrzucił pierwszą bramkę. Od razu odpowiedzieliśmy celnym trafieniem. I wtedy na parkiet w naszej drużynie wyszli zmiennicy. Gra się bardziej wyrównała, ale to my kontrolowaliśmy przebieg spotkania wygrywając pierwszą połowę 10:8. W drugiej, przy obronie strefą  przewaga Nukleonu jeszcze się zwiększyła. Zawodnicy Czarnych mieli problem ze sforsowaniem naszej wysokiej, dobrze zorganizowanej obrony. Popełniali błędy, które wykorzystywaliśmy przeprowadzając szybkie ataki. Jak zwykle w ofensywie "szalał" Dastin Płowiak kończąc akcję bramkami. Dzięki temu zwiększyliśmy przewagę, wygrywając spotkanie 19:12

pojedynek z Zewem Świebodzin

W następnym meczu zagraliśmy z gospodarzem, drużyną Zewu Świebodzin. Gospodarz po zdecydowanym wygraniu swojego pierwszego spotkania wyszedł do walki z  nami bardzo zmotywowany. Początek to twarda gra z obu stron i nieznaczna przewaga Nukleonu. Przy wyniku 5:3 dla naszego zespołu ciężar gry wzięli na siebie mniej doświadczeni zawodnicy. Tylko w takich sytuacjach można to doświadczenie zdobywać. I wtedy gra się wyrównała. Na tablicy najczęściej utrzymywał się wynik remisowy, a na boisku cały czas trwała prawdziwa walka. To jednak my schodziliśmy na przerwę z przewagą 10:9. W drugiej odsłonie grając strefą w obronie nie daliśmy już szans dla przeciwnika , konsekwentnie zwiększając przewagę. Powtórzyła się historia z pierwszego meczu, gdzie nękaliśmy przeciwnika atakiem szybkim. I teraz głównie po tym elemencie gry zdobywaliśmy bramki, wygrywając całe spotkanie 17:11.

UKS Nukleon walczy z zespołem z Nowej Soli

W ostatnim naszym meczu zagraliśmy już bardzo rozluźnieni i praktycznie w każdy elemencie bardzo dobrze. Graliśmy całą szesnasto osobową drużyną stosując różne ustawienia i warianty gry. Zawodnicy UKS Trójka z Nowej Soli byli bezradni. A my urządziliśmy sobie festiwal strzelecki. Po pierwszej połowie wygrywaliśmy 15:4, by zakończyć spotkanie wygraną 27:7. Królem strzelców turnieju z 36 trafieniami został zawodnik UKS Nukleon Dastin Płowiak.

Wyniki pozostałych meczów w turnieju:
UKS Trójka Nowa Sól  : TS Zew Świebodzin – 4:10 (2:9)
UKS Czarni Żagań :  TS Zew Świebodzin – 10:12 (4:8)
UKS Trójka Nowa Sól  : UKS Czarni Żagań – 7:11 (5:7)

Końcowa tabela

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny: "Jestem zadowolony i pełen uznania dla swoich zawodników. Turniej ułożył nam się bardzo dobrze. Wygraliśmy wszystkie mecze a nasz najgroźniejszy rywal "pogubił" punkty. Jesteśmy coraz bliżej osiągnięcia wcześniej postawionego celu, czyli gry w ścisłym finale rozgrywek. Cieszy mnie przede wszystkim gra zespołu . Mając tak długą "ławkę rezerwowych" gotowych do gry na wysokim poziomie  o kolejne wyniki mogę być spokojny.  Dziękuję drużynie za sportową walkę w turnieju  oraz   Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie  Ekonomicznej S.A., za pomoc i sponsoring"

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
  
akcja karmnik2019-2020
AKCJA KARMNIK
najbliższe spotkanie:
26 stycznia, godz. 8:00
 
Poznań1
23 luty, godz. 17:00
Noworoczna Gala Wiedeńska
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo