mediaexpert

Celuloza znów dominuje!

Celuloza walczy o punktyW czasie, kiedy strażacy obchodzili swoje święto, mecz na własnym boisku z Tęczą Żubrów rozgrywała TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą. Choć dwie połowy meczu pokazały zupełnie inne oblicze zespołu. jedno jest pewne - kostrzyńscy piłkarze są u siebie w tym sezonie nie do pokonania. Bohaterem meczu był moim zdaniem Łukasz Kostowiecki, który poderwał naszych piłkarzy do ataku, strzelił cztery bramki (!) a zarazem pełni rolę trenera naszych Orłów. Poniżej relacja z tego niesaamowitego spotkania, którym Celuloza udowodniła swoją klasę i możliwości piłkarskie.

Piotr Witkowski otwiera karnawał goli...

Jeszcze przed meczem widać było jak oba zespoły podeszły do spotkania. TS Celuloza skoncentrowana, trenowała już 30 minut przed pierwszym gwizdkiem. Natomiast goście jeszce 15 minut przed meczem nie byli nawet w komplecie! O mało nie doszło by do spotkania bo część drużyny... nie mogła znaleźć boiska MOSiR! Z małym opuźnieniem piłkarze wybiegli w końcu na murawę i od pierwszych minut było widać, że nasi tego dnia byli nastawieni wyjątkowo ofensywnie. Brakowało jednak skutecznego wykończenia akcji, szczęścia boiskowego... i uwagi, jak przy golu Mateusza Lencewicza, który został zdobyty z pozycji spalonej. Pierwsza połowa meczu to dosłownie bombardowanie bramki gości, którzy pomimo, że skonncentorwali się na obronie, zdołąli wyprowadzić kilka groźnych kontr, które o mało nie skończyły się golami. W końcu po kilku poprzeczkach i słupkach w 31 minucie dosyć przypadkowego gola (z dobitki) zdobywa nasz najskuteczniejszy napastnik Piotr Witkowski. Chwilę później po kontrze na naszym polu bramkowym faulowany jest Dawid Zaporowski, który karnego zamienia na gola i jest remis 1:1. Trzynastka okazuje się jednak szczęśliwa dla Celulozy, bowiem grający z tym numerem Patryk Korpowski strzela bramkę "do szatni" i jest 2:1 dla gospodarzy.

kolejna akcja...

Druga połowa należy już tylko do nas i można śmiało napisać, że aż do końca mecz grany był do jednaj bramki. Duża w tym zasługa Łukasza Kostowieckiego, którego sportowa złość po prostu eksplodowała na boisku, czego efektem były cztery bramki i udział przy pozostałych. Warto odnotować także piękne trafienie Piotra Witkowskiego, który ogrywając kilku rywali zdobył najpiękniejszego gola spotkania. Na listę strzelców wpisał się także Kamil Jaskóła, który wszedł w drugiej połowie meczu wzmacniając siłę naszego ataku. Jednak, pomimo wysokiego zwycięstwa pozostaje pewien niedosyt - niewykorzystane sytuacje w pierwszej połowie wciąż świadczą o słabości naszego napadu. Jak jednak głoszą boiskowe plotki, z naszej grupy mają awansować aż dwie drużyny - czy będzie to Spójnia II Ośno Lubuskie i TS Celuloza Kostrzyn  nad Odrą? Kolejny mecz z Czarnymi II Witnica wygrywamy walkowerem, na pewno więc punktów nie stracimy. A może to obecnemu liderowi tabeli podwinie się w końcu noga i nie będziemy musieli słuchać plotek?  Na te odpowiedzi przyjdzie nam jednak poczekać aż dwa tygodnie. Wtedy gramy ostatni mecz - na wyjeździe zmierzymy się z Walką Czarnów, która jest bardzo trudnym rywalem na swoim boisku. Obyśmy w Czarnowie mogli świętować awans...

Skład TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą:
Grabarski Norbert (bramkarz), Nowak Mateusz, Drygajło Kacper, Wesołowski Jakub, Dorniak Łukasz, Kostowiecki Łukasz, Korpowski Kamil, Niedźwiecki Mateusz, Ogórek Tomasz, Nowak Mateusz, Witkowski Piotr, Lencewicz Mateusz
REZERWA: Kusyk Daniel, Jaskóła Kamil, Nagirny Dawid

WYNIKI 16. KOLEJKI KLASY B GRUPA "SŁUBICE" - 02.06.2013
Czarni II Witnica  0:3 Zew Dąbroszyn (wo)

Kolejka 17 - 9 czerwca

TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą - Czarni II Witnica (wo)

Spójnia II Ośno Lubuskie  - Tęcza Żubrów
Walka Czarnów  - TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą (16.06, g.15:00)

Kolejny nasz mecz to walkower dla TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą, a za dwa tygodnie rozgrywki kończymy spotkaniem  wyjazdowym z Walką Czarnów, które być może zdecyduje o awansie. OZPN Gorzów Wlkp. zdementował przy okazji pogłoski, jakoby po wycofaniu się z rozgrywek klasy A jednej z drużyn z naszej grupy miały awansować dwie drużyny. W tym przypadku pierwszeństwo będą mieli spadkowicze. Jak jednak dowodzi historia, możliwe jest, że do klasy A awansuje druga drużyna w grupie "Słubice" bezpośrednio lub w barażach. Aby to jednak się stało musimy grać do końca - Zew Dąbroszyn tylko czeka na nasze potknięcie! Wciąż nie jest także wykluczone wyjście z grupy z pierwszego miejsca. Akurat to rozwiązanie wydaje się jednak nierealne - lider musiałby dwa razy zremisować lub zremisować i przegrać. A na to nic nie wskazuje. Pozostaje nam zatem "tylko" wygrać ostatni mecz i czekać, jak to ujął przedstawiciel OZPN Gorzów Wlkp., na ustalenie składu klasy A na sezon 2013/2014... wszystko jeszcze może się zdarzyć, gdyż jak to mawiał klasyk "piłka jest okrągła a bramki dwie"