Nareszcie zwycięstwo!

157W ostatnią sobotę kwietnia Towarzystwo Sportowe CELULOZA Kostrzyn nad Odrą  podejmowało KS Radowiak Drezdenko. Mimo zimnej, jak na wiosnę, pogody piłkarze dali z siebie wszystko pewnie zwyciężając 3:0. Wygrana w pięknym stylu była nam potrzebna, aby odbudować zaufanie kibiców i pewność siebie. Wynik tym ważniejszy, że już w środę czeka nas lubuskie derby i pojedynek z Polonią Słubice. Wygląda zatem na to, że emocji w ostatnich ośmiu kolejkach Okręgówki emocji nie zabraknie a ostateczna kolejność w tabeli będzie znana dopiero po zakończeniu rozgrywek… wróćmy jednak do sobotniego meczu.

028

Papierowi wyszli na murawę maksymalnie skoncentrowani, widać było już przy prezentacji drużyn, że będą walczyć tylko o zwycięstwo. Punkty potrzebne było też naszemu rywalowi, który wciąż nie może być pewny utrzymania w lidze. Presja była więc ogromna, w kolejnym już w tym sezonie meczu „o sześć oczek”. Również nerwowo było na trybunach, gdzie kibice wierzyli co prawda w swoją drużynę, ale byli też zaniepokojeni złą passą Papierowych. Można więc śmiało napisać, że atmosfera podczas sobotniego pojedynku piłkarskiego była tak gęsta, że można było ją ciąć nożem. Wraz z pierwszym gwizdkiem gospodarze ruszyli do ataku. Mateusz Migdal, Alan Filipczyk i Dawid Olszewski raz po raz sprawdzali gospodarza gości a na trybunach słychać było tylko ciche przekleństwa po kolejnej nieudanej szarży naszych piłkarzy. Pierwszą połowę można zresztą podsumować krótko: kilka niewykorzystanych „setek” i zaledwie jedna zdobyta bramka po strzale A. Filipczyka. Z drugiej strony doskonała postawa Grzegorza Linka wspieranego przez naszych defensorów, który w pięknym stylu wraca między słupki Celulozy nie dając żądnych szans gościom na zdobycie gola. Pierwsza połowa kończy się więc zasłużonym zwycięstwem Celulozy 1:0 ale druga okazała się jeszcze bardziej ciekawa i z pewnością należała do udanych w wykonaniu gospodarzy.

187

Zaraz po zmianie stron mogliśmy nerwowo obgryzać paznokcie, bowiem gra przenosiła się spod jednego pola karnego pod drugie. Jak kubeł zimnej wody na naszą drużynę podziałała intuicyjna interwencja Linka, który odważnie wyszedł na przedpole w ostatniej chwili ratując kruche zwycięstwo. Na Papierowych tak podziałała ta akcja, że błyskawicznie wyprowadzili kontrę, a już po chwili przed doskonałą okazją stanął ponownie A. Filipczyk. Napastnik zamiast jednak kończyć akcję samodzielnie, najpierw wyciągnął bramkarza gości, potem podał do wszędobylskiego D. Olszewskiego, który w pięknym stylu podwyższa wynik na 2:0. Była 60 minuta i Celuloza poczuła wiatr w żagle. Drezdenko z kolei z furią atakowało bramkę gospodarzy, ale nasz golkeeper był tego dnia nie do pokonania skacząc do piłki niczym kot. Szybkie kontry kończyły się więc, ze względu na ustawienie gości, coraz częstszymi spalonymi M. Migdala, który z furią przyjmował nie zawsze słuszne decyzję trio sędziowskiego. W miarę upływu minut gra się coraz bardziej zaostrzała a arbiter musiał sięgnąć po żółty kartonik. Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem niecałe 20 metrów od bramki goście nieprzepisowo zatrzymują nasz atak. Okazuje się to przysłowiowym gwoździem do trumny Drezdenka, bowiem Mateusz Migdal zamienia wolny na bramkę i ustala wynik spotkania na 3:0. A nam pozostaje jedynie odtańczyć taniec zwycięstwa radując się z kolejnych trzech punktów w tabeli Okręgówki. Celuloza auu!

139

Wyjściowy skład TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą: Grzegorz LINEK, Łukasz MARKOWSKI, Krzysztof CHUCHNOWSKI, Mateusz NIEDŹWIECKI, Dawid KRUPA, Jakub WRÓBEL, Mateusz MIGDAL, Dawid KRYGIER, Adrian ROSADZIŃSKI, Alan FILIPCZYK, Dawid OLSZEWSKI

Kolejka 22 - 29-30 kwietnia:

Warta Słońsk 3-0 GKS Bledzew 29 kwietnia, 16:00
Pionier Zwierzyn (k. Strzelec Krajeńskich) 0-7 LZS Bobrówko 29 kwietnia, 18:00
Róża Różanki 3-3 Polonia Lipki Wielkie 30 kwietnia, 16:00
Toroma Torzym 1-2 Stal Sulęcin 29 kwietnia, 16:00
Kasztelania Santok 1-3 Spartak Deszczno 29 kwietnia, 11:00
Celuloza Kostrzyn nad Odrą 3-0 Radowiak Drezdenko 29 kwietnia, 17:00