„Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”.

tymbarkDzieci z lubuskiego z medalami XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”. Zakończyła się XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy piłkarskich mistrzów do lat 10 i do lat 12. W finale ogólnopolskim uczestniczyły 4 drużyny z województwa lubuskiego, z których w Wielkim Finale na PGE Narodowym zagrała U-10 chłopców z UKS 4 Kostrzyn. Wśród chłopców najlepsze okazały się drużyny z UKS Irzyk z woj. mazowieckiego (kategoria U-10) oraz SP 45 Wrocław z woj. dolnośląskiego (kategoria U-12). 

W rozgrywkach dziewczynek zwyciężyły KKS Katowice z woj. śląskiego (kategoria U-10) oraz UKS Ząbkovia Ząbki z woj. mazowieckiego (kategoria U-12). Na zwycięskie drużyny czeka teraz nagroda główna, czyli mecz Polska-Rumunia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, 10 czerwca w Warszawie.

Podczas finału ogólnopolskiego XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zobaczyliśmy w akcji 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym, które odbyło się 29 kwietnia, najzdolniejsi piłkarze i piłkarki ze wszystkich województw przez dwa dni dzielnie walczyli na boiskach Legii oraz Agrykoli Warszawa o awans do Wielkiego Finału.

2 maja, tuż przed finałem Pucharu Polski pomiędzy Arką Gdynia i Lechem Poznań, wyłoniono zwycięzców XVII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku. Na oczach tysięcy fanów na trybunach PGE Narodowego i widzów transmisji w Polsacie Sport i Super Polsacie, na murawę wybiegli reprezentanci najlepszych w tym roku województw. Rozegrali 4 spotkania finałowe, które wyłoniły mistrzów Polski wśród dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12. W żadnym z tych spotkań nie zabrakło pięknych bramek, składnych akcji czy emocji trzymających w napięciu do samego końca, czyli wszystkiego, co w futbolu najpiękniejsze.

Wydarzenia na żywo w telewizji Polsat relacjonowali dla kibiców Mateusz Borek, jeden z najpopularniejszych komentatorów w Polsce oraz Łukasz Wiśniowski znany z kanału „Łączy Nas Piłka”. Zmagania najmłodszych piłkarskich talentów osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski), Marcin Dorna (selekcjoner reprezentacji do lat 21) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Marcin Kasprowicz, Bartłomiej Zalewski i Robert Wójcik.

- Największą wartością tego Turnieju jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Ci, którzy grają dobrze, mogą dodatkowo dzięki tym rozgrywkom odwiedzić nowe miejsca, pojawić się może pierwszy raz w Warszawie, otrzymać wartościowe nagrody. Taka impreza pokazuje, że piłka i rywalizacja to są pozytywne emocje i staramy się zaszczepić wśród naszych dzieci uprawianie sportu, bo wychowanie w duchu aktywności fizycznej jest absolutnie potrzebne – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Na pewno jest to duża wartość selekcyjna, bo obserwacja tak wielu młodych piłkarzy i piłkarek na tle innych, najlepszych w Polsce, to doskonały przegląd zawodników, którzy mogą w przyszłości stanowić o sile reprezentacji Polski, a historia tego Turnieju pokazuje, że tak właśnie się działo. Dodatkową wartością jest też kontakt tej piłki u podstaw piramidy z piłką profesjonalną. Na stadionie PGE Narodowym mamy kolejno mecze zespołów dziecięcych, a potem finał Pucharu Polski. To też dowód na to, jak blisko jest z podwórka na stadion – mówił podczas finałów selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21, Marcin Dorna.

- Dzień 2 maja jest również już od 4 lat prawdziwym świętem piłki nożnej w Polsce. Gra na murawie stadionu PGE Narodowego w meczach finałowych Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to dla tych młodych zawodników nie tylko nagroda za ciężką pracę, poświęcenie i serce do futbolu, ale również motywacja do kolejnych treningów. Gratuluję wszystkim uczestnikom finału ogólnopolskiego i życzę, by Wasz talent i pasja do futbolu zaowocowały w przyszłości grą w reprezentacji Polski wzorem Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego, którzy też kiedyś grali w tym Turnieju – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

W kategorii U-10 dziewczynek województwo reprezentował MUKS Stilon Gorzów prowadzony przez doświadczonego Janusza Kałuzińskiego. - Z dziećmi pracuję już prawie 20 lat, wiem więc, że nieraz trzeba mieć po prostu więcej szczęścia. Trochę nam go tutaj zabrakło – komentował trener Stilonu. - W ćwierćfinale dziewczynki, delikatne przecież z natury, nie wytrzymały psychicznie tej stawki. Ale to są dzieci, jestem więc przekonany, że to bardzo dobry wynik. Zespół stworzony został niedawno dopiero, a w Finale na PGE Narodowym zmierzyły się te dwa jedyne zespoły, z którymi przegraliśmy. Wynik nas cieszy, zabawa jeszcze bardziej. Cieszy też to, że 10-letnie dziewczynki podniosły się po porażce i wygrały kolejne mecze by finalnie zająć 5. miejsce – podsumował Turniej zadowolony Kałuziński.


Jeszcze więcej powodów do radości mieli rówieśnicy z Kostrzyna nad Odrą. Zespół U-10 chłopców z UKS 4 Kostrzyn nad Odrą dotarł do Wielkiego Finału rozgrywek i dostąpił zaszczytu zagrania na PGE Narodowym. Puchar ostatecznie podnieśli przeciwnicy z Mazowsza (UKS Irzyk), ale trener Mariusz Krysiński nie krył zadowolenia po finale. - Gdy jechaliśmy do Warszawy, to nie przypuszczaliśmy, że zajdziemy aż tak wysoko. Jest to wielki sukces zespołu, który dwa lata temu wygrał rozgrywki wojewódzkie w kategorii U-8 – mówił chwilę po finałowym starciu trener z lubuskiego. - Przegraliśmy co prawda w Wielkim Finale z zespołem z Warszawy, który pokonaliśmy w fazie grupowej, ale uczulałem moich podopiecznych już na samym początku turnieju, że wynik jest ważny, ale nie najważniejszy. Jestem po raz trzeci na Finale i jest to świetna inicjatywa nie tylko dla zawodników, ale i dla nas – trenerów – pointował trener Krysiński. Warto dodać, że najlepszym bramkarzem w swojej kategorii został zawodnik „czwórki” Antoni Detmer.


 

Dziewczynki reprezentujące lubuskie w młodszej kategorii mogły się także emocjonować rywalizacją swoich starszych koleżanek. Drużynę MUKS Stilon Gorzów w kategorii U-12 prowadziła córka trenera Kałuzińskiego, Magdalena, która wcześniej sama była uczestniczka Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. - Grałam kiedyś w tym Turnieju, więc wiem doskonale jakie to uczucie. To są wspomnienia na całe życie. Cieszę się, że mogłyśmy tutaj przyjechać – mówiła z uśmiechem Magdalena Kałuzińska. - Mogło to lepiej wyglądać, ale zabrakło nam gdzieś woli walki i ambicji. No i wypadła nam ze składu bramkarka, której kontuzja nie pozwoliła na dalszy udział w Turnieju. Najważniejsze, że dziewczyny wygrały ten ostatni mecz na koniec. Możemy się jeszcze cieszyć sukcesem młodszych koleżanek, które zajęły 5. miejsce – podsumowała 15. lokatę trenerka.

Stawkę zespołów reprezentujących województwo lubuskie dopełnili chłopcy w kategorii U-12. Drużyna UKS Polonii Słubice prowadzona przez Piotra Dmuchowskiego zajęła w finale ogólnopolskim 15. miejsce. - Ostatecznie jesteśmy bardzo zadowoleni. Jesteśmy pierwszy raz na finałach ogólnopolskich. Zarówno chłopcy, jak i ja mogliśmy skonfrontować swoje umiejętności i zdobyć nowe doświadczenia, które mam nadzieje pozwolą nam w przyszłym ponownie tutaj przyjechać – mówił po dekoracji trener słubiczan. - Turniej sportowo nas trochę przerósł. Chłopcy się zestresowali, szczególnie pierwszego dnia, więc wyniki były gorsze. Ale nie one się w ostateczności liczą, ale to, że tutaj przyjechaliśmy – zakończył Dmuchowski.

Podczas Wielkiego Finału wręczono również wyróżnienia indywidualne. Nagrodę dla najlepszego trenera z rąk prezesa Zbigniewa Bońka otrzymał Arkadiusz Szafranek z zespołu UKS Irzyk (woj. mazowieckie). Nagrodę fair play za największą liczbę Zielonych Kartek otrzymanych podczas Turnieju dostała natomiast Szkoła Podstawowa w Karsinie (woj. pomorskie).

Triumfatorów XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 czeka teraz nagroda główna, którą będzie oglądanie na żywo meczu Polska – Rumunia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, który rozegrany zostanie 10 czerwca w Warszawie.

TURNIEJ PRZYSZŁYCH REPREZENTANTÓW POLSKI

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Od tego roku do grona sponsorów Turnieju dołączyła firma Electrolux, zostając Brązowym Sponsorem rozgrywek. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło oraz Pauliny Dudek.

Honorowy patronat na XVII edycją Turnieju sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Rozgrywki swoim patronatem objęli również: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Patronat medialny: TVN, RMF Maxxx, Onet, Przegląd Sportowy, Bravo Sport, Echo Dnia, Gazeta Lubuska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wrocławska, Gazeta Współczesna, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Gdańsk, Nasze Miasto Katowice, Nasze Miasto Łódź, Nasze Miasto Poznań, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska i Nowiny.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

Dodatkowych informacji udzielają:

Ewa Szumowska – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia PZPN:

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 551 22 26, +48 501 770 043

Daniel Karaś – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia firmy Tymbark:

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 33 870 84 55, +48 502 195 114

Kontakt z mediami:

Dorota Liszka, Tymbark, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 33 870 82 04

Paweł Drażba, PZPN, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 48 22 55 12 223

Marek Buklarewicz, Arskom Group, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 730 928 600


 

Materiały prasowe, w tym zdjęcia zwycięskich drużyn w pełnej rozdzielczości oraz pełne tabele z wynikami, zamieszczone są na turniejowym Dropboxie:


 

Materiał nadesłany przez organizatora Turnieju:


Zdjęcia do galerii udostępnił UKS „Czwórka”, wykonał je Rafał Wnuk.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
 moto
26 maja
teren koło Amfiteatru
flisy
9 lipca

 
kzr 18
Maj 2018

AKTUALNE NUMERY

sk3
Nr 3/2018 - MARZEC 2018
 
pl3
Nr 3(63)/2018 - MARZEC 2018
 
wzp4
nr 4(33) 2017 - Grudzień 2017 

INFORMACJE

plan

 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad1
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo