Siatkarskie sukcesy SP 2

psSiatkarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 wicemistrzyniami województwa. W piątek 12 maja w Szlichtyngowej odbyła się najważniejsza w tym sezonie impreza mini siatkówki dziewcząt: FINAŁ WOJEWÓDZKI LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY. W zawodach wzięły udział cztery reprezentacje szkół, które wywalczyły sobie awans w turniejach eliminacyjnych: SP Drezdenko, SP Szlichtyngowa, SP Nowa Sól i SP2 Kostrzyn nad Odrą. W meczu półfinałowym nasze dziewczyny bez problemu pokonały zespół z Nowej Soli 2:0. W finale, w meczu o pierwsze miejsce i awans do mistrzostw Polski spotkały się: SP Szlichtyngowa i Sp2 Kostrzyn.

ps

W pierwszym secie miejscowe bez problemu pokonały nasz zespół. W drugiej odsłonie kostrzynianki grały zdecydowanie lepiej w przyjęciu i wzmocniły zagrywkę. Od wyniku 24-24 zaczął się prawdziwy horror, punkt za punkt, kilkanaście piłek setowych i meczowych. Ostatecznie tego seta wygrały kostrzynianki 38-36!!! W trzecim secie gra równie wyrównana, awans do Mistrzostw Polski przy wyniku 14-12 był bardzo blisko. Niestety, przegrywamy 14-16 i nie dla nas Mistrzostwa Polski, ale tytuł wicemistrza województwa lubuskiego w pełni nas satysfakcjonuje. Wyróżnienie dla najlepiej przyjmującej otrzymała nasza siatkarka Julia Hadrysiak. Mamy Srebro! Brawo dziewczyny!
Wszystkie zawodniczki trenują w Akademii Siatkówki działającej przy Szkole Podstawowej nr 2 i w UKS DWÓJKA. Tego sukcesu nie byłoby, gdyby nie ciężka praca na lekcjach w-f pod okiem pani Wiesławy Gozdek i na treningach prowadzonych przez Dariusza Czarnego, Łukasza Kostowieckiego oraz Pawła Bihuniaka. Podziękowania dla dyrektora Zespołu Szkół p. Leszka Naumowicza za udostępnienie sali do treningów, bez dobrych warunków do trenowania nie byłby tego sukcesu.
Skład zespołu: Anna Najda (kapitan), Anna Chara, Kornelia Wójcik, Julia Hadrysiak, Weronika Piotrowska, Wiktoria Lange, Daria Gera, Nina Adamska, Magda Liszewska, Weronika Domeracka, trener Paweł Bihuniak.