koronawirus-baner

"Pętla kostrzyńska" wciąż popularna!

001Sposób na spędzenie wolnego czasu czyli rejs malowniczą „Pętlą Kostrzyńską”? Zainteresowanie i chęć poznania tej trasy przyciągnęła w tym roku wodniaków z innych rejonów Polski. 21 lipca z mariny MOSiR „Delfin” Kostrzyn nad Odrą wyruszyło w rejs; z Poznania- Ewa i Maciej Pietrzakowie; z Leszna - Leszek i Elżbieta Stawińscy; z Przeźwierowa- Edmund Jurdziński; z Gorzowa- Joanna Wojciechowska i Kostrzyn-Tomasz Retwiński. Trasa z Kostrzyna nad Odrą, Wartą, Odrą, kanałem  Havel/Odra (poprzez Hohensaaten, Oderbergh, Oranienburg), Berlin, Poczdam następnie poprzez kanał Spree/Odra (Fuerstenwalde, Eisenhuttenstadt) aby w końcu z powrotem wpłynąć do Odry i po minięciu Słubic powrócić do punktu wypłynięcia.

002

Celem rejsu jest poznanie oraz ponowne sprawdzenie warunków dla wodniaków, które w przyszłości pomogą w modernizacji przewodnika wydanego w 2014 r  przez wodniaków  zrzeszonych w Klubie Żeglarskim „Delfin” przy wsparciu Urzędu Miasta Kostrzyn. Przewodnik  który nadal cieszy się i dużym zainteresowaniem można np. pobrać bezpłatnie na stronie klubu. Dostajemy sygnały że jest zainteresowanie wydaniem papierowym pytają o nie min. duże księgarnie które poszukują podobne tematy. Mam nadzieję że ten rejs poszerzony o Poczdam przyczyni się w przyszłości do ponownego wydania wersji papierowej.

004

Przewodnik posiada oznaczenia na całym przebiegu Pętli  miejsc, w których można zacumować do brzegu, odpocząć, zjeść czy wreszcie przenocować. Oczywiście w poradniku znajdują się także informacje o warunkach żeglugowych i obowiązujących przepisach, zakazach i innych parametrach użytkowych poszczególnych odcinków. Wskazane są także obiekty, które warto zwiedzić jak choćby Twierdza Kostrzyn czy Berlin, z jego wyjątkową siecią kanałów rzecznych, umożliwiających całkiem nowe spojrzenie na miasto. Wyjątkowość Pętli polega także na tym, że możemy zdecydować się zarówno na jej całościowe przebycie jak również na wybranie się w rejs na wybranych odcinkach. Co więcej, dzięki doskonałej komunikacji drogowej czy kolejowej pomiędzy poszczególnymi punktami trasy można łatwo i szybko zmienić członków załogi czy przemieszczać się np. samochodem omijając nieinteresujące dla nas odcinki. 

Życzymy zatem stopy wody pod kilem !

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo