koronawirus-baner

Choć jesteśmy seniorami...

spartakiada119 września miała miejsce Polsko-Niemiecka Spartakiada Seniorów o Puchar Starosty Gorzowskiego, która odbywała się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą. Dopisali zaproszeni goście oraz pogoda, drużyny dojechały bez przeszkód a doskonałe humory towarzyszyły imprezie od jej rozpoczęcia aż do uroczystego zakończenia w Domu Pomocy Społecznej „Dom Seniora w Kostrzynie nad Odrą Tym razem najlepsza była ekipa z Górzycy, ale zwycięzcami w tej spartakiadzie byli wszyscy w myśl zasady „Choć jesteśmy Seniorami, duch sportowy zawsze z nami!”

spartakiada2 

Tuż po 11:00 na kostrzyńskim obiekcie wszystkich zgromadzonych przywitała wicedyrektor DPS „Dom Seniora” Wiesława Sołtys. Następnie głos zabrał dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, który przypomniał, że każdego roku kostrzyński MOSIR zaprasza seniorów sześciokrotnie, co świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu na tego typu imprezy. Dyrektor przy tej okazji prosił uczestników, aby wszystkie konkurencje wykonywali z uśmiechem na twarzy, z satysfakcją i sby zabrali ze sobą do domów same dobre wspomnienia. Do tych słów dołączył się również Przewodniczący Rady Miasta Marek Tatarewicz po czym Dyrektor PCPR Daniel Olejniczak otworzył oficjalnie Polsko-Niemiecką Spartakiadę Seniorów!

spartakiada3

Podczas blisko dwóch godzin Klub Seniora Górzyca, Chór Srebrny Włos Dębno, Stadt Senioren Sellow, DPS „Dom Seniora” Kostrzyn nad Odrą i DPS Kamień Wielki rywalizowało w sportowych konkurencjach. Seniorzy z wielkim zapałem starali się trafić piłką do bramki, rzucali piłką lekarską do celu, pokonywali slalom, grali piłką w kręgle, usiłowali trafić workiem do kosza oraz strali się zaczepić hula hop o słupek. Na koniec zmierzyli się w konkurencji zespołowej, która polegała na podawaniu sobie piłki bokiem, co było okazją do świetnej zabawy! Po ostatniej konkurencji przyszedł czas na wyjazd do DPS Dom Seniora w Kostrzynie nad Odrą, gdzie na gości i sportowców czekał poczęstunek oraz dokonano uroczystego podsumowania turnieju. Wszyscy obiecali sobie, że już wkrótce spotkają się ponownie, aby w duchu sportowej rywalizacji miło spędzić kolejny dzień.

 

więcej zdjęć:

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo