O krok od sensacji w Kostrzynie

super ligaO krok od sensacji w Kostrzynie. UKS Warta Kostrzyn nad Odrą w swoim inauguracyjnym meczu w Lotto Superlidze wysoko postawił poprzeczkę aktualnemu wicemistrzowi Polski KS Unia – AZS AWFiS Gdańsk. Po bardzo emocjonującej grze Kostrzynianie ostatecznie ulegli 2:3. W pierwszym pojedynku Daniel Bąk po pięknej grze pokonał aktualnego wicemistrza Polski seniorów 3 : 2 (11:9, 6: 11, 11:4, 7:11, 11:7). W drugim pojedynku spotkali się Bogusław Koszyk z Mikhailem Paikovem. W pierwszym secie zawodnik gospodarzy wygrał 11:9, by w drugim secie uznać wyższość rywala przegrywając go 7:11. W trzecim i czwartym secie dominował utytułowany Mikhail Paikov wygrywając 11:6 i 11:4.

ts

W trzecim pojedynku dnia Jakub Perek wyraźnie dominował nad Marco Golla pokonując go 3:1 (11:9, 11:9, 5:11, 11:5). Po trzech grach gospodarze sensacyjnie prowadzili z wicemistrzami Polski 2:1. Wiele emocji dostarczył pojedynek Daniel Bąk - Mikhail Paikov. W pierwszym secie reprezentant UKS Warta wygrywa 11:8, by w drugim secie przegrać 8:11. W trzecim secie miejscowy zawodnik był bliski ogrania utytułowanego Rosjanina ale ostatecznie, po zaciętej grze, przegrał tego seta 9:11. W ostatnim pojedynku rozstrzygającym o losach meczu Marek Badowski pokonał 2:0 (11:4, 11:8) Bogusława Koszyka zapewniając zwycięstwo gdańskiemu zespołowi.
Kostrzynianie zaprezentowali się bardzo dobrze, stawiając dzielny opór utytułowanym gościom, niemniej jednak przy odrobinie szczęścia zwycięstwo mogło zostać w nadodrzańskim grodzie.

Dziękujemy kibicom za, którzy niemal w komplecie wypełnili trybuny i stworzyli naprawdę niepowtarzalną atmosferę tego pojedynku dopingując naszych tenisistów. Na trybunach zasiedli między innymi burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzej Kunt, zastępca burmistrza Zbigniew Biedulski, przewodniczący Rady Miasta Marek Tatarewicz, prezes MZK Olgierd Kłaptocz, radny Rady Miasta Piotr Dziekan oraz wielu innych znamienitych gości zarówno z Kostrzyna jak i okolic.