koronawirus-baner

„IXX Golicka Mila”

goliceDnia 29 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą oraz Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą  wzięli udział w biegach przełajowych „IXX Golicka Mila”. W tym roku na przełajowej trasie wokół szkoły rywalizowało ponad 600 osób w różnych kategoriach wiekowych – od przedszkolaków do dorosłych. Organizatorem zawodów byli UKS Golice i Szkoła Podstawowa w Golicach przy wsparciu SOSiR Słubice, Urzędu Miejskiego w Słubicach, Starostwa Powiatowego w Słubicach, KSSSE, Lubusza Słubice. Kostrzyńscy biegacze zaprezentowali się znakomicie w tej imprezie stając 5 razy na podium.

goliceChociaż rywalizacja była niezwykle zacięta a trasa bardzo trudna, to uczniowie dali z siebie wszystko i spisali się rewelacyjnie. Atmosfera była wspaniała, wszyscy zawodnicy z uśmiechem i energią ustawiali się na linii startu.
W kategorii szkół podstawowych SP2 Kostrzyn nad Odrą reprezentowało 37 uczniów klas IV-VII  z rocznika 2004-2008. Miejsce medalowe na dystansie 500m wśród chłopców z rocznika 2007 wywalczył Pawlak Kajetan – V miejsce, natomiast z rocznika 2005  Myśliwiec Noemi – III miejsce. Na nieco większym dystansie bardzo dobrze zaprezentowała się Wieczorek Wiktoria kończąc bieg 1000m na miejscu IV.
W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych biegacze zmierzyli się z trasą na dystansie 2km, natomiast biegaczki – 1,5km.
Zespół Szkół reprezentowali: Duliban Bogna, Derbin Sandra, Czyżewska Dominika, Ratajczak Wiktoria, Kowalski Marcin oraz Henrykowska Mirella.

Miejsca na podium wywalczyli:  

Rocznik 2001-2002:
II miejsce – Czyżewska Dominika
Rocznik 1999 i starsi:
I miejsce – Mirella Henrykowska

               
Ogromne zaangażowanie, doping oraz radość, jaka panowała podczas trwania całej imprezy biegowej, świadczy o tym, że nasi uczniowie mają sportowego ducha walki oraz potrafią przestrzegać zasad fair play.
Każdy uczestnik, który ukończył bieg otrzymał na mecie nagrodę niespodziankę, mógł spróbować przepysznej grochówki oraz skorzystać z ciepłej herbaty.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!

Serdeczne podziękowania za okazane wsparcie składamy dla Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Pana Zygmunta Mendelskiego, dzięki któremu nasi uczniowie mogli pojechać do Golic na tak wspaniałe zawody sportowe.
Opiekunami kostrzyńskich reprezentacji byli:
Kobydecka Klaudia
Sadowski Sylwester
Zdzitowiecki Dariusz

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo