mediaexpert

Pierwszy mecz, pierwsza wygrana Nukleonu!

UKS Nukleon Kostrzyn nad OdrąW niedzielę 1 października junior młodszy rozpoczął rozgrywki ligowe piłki ręcznej w sezonie 2017/2018. Mecz rozegrany przed własną publicznością dostarczył wielu emocji a wynik do końca był otwarty. I chociaż nie byliśmy faworytem spotkania, mecz zakończył się naszą wygraną 25:22.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :  Papiernik Michał (5), Szeląg Szymon (7), Kotecki Kacper (3), Stańczak Dominik,  Sulmiński Mateusz (1) ,  Jabłoński Sebastian ,  Konrad Wróbel , Sienkiewicz Damian, Korman Piotr (3), Gołuch Bartosz (3), Moczulski Michał (1), Orbach Aleksander C (2),   trener – Marek Zatylny.

UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą

Początek meczu to bardzo dobra gra Nukleonu w obronie i nie najlepsza skuteczność. Z łatwością dochodziliśmy do czystych sytuacji rzutowych , ale nie potrafiliśmy zamienić ich na bramki. Wykorzystali to goście celnie trafiając w trzeciej minucie. W następnej akcji wyrównaliśmy , by minutę później wyjść na prowadzenie 2:1. Kolejne minuty to twarda gra w obronie , dużo walki i mało bramek. W 11 minucie było zaledwie 2:2 i wtedy wrzuciliśmy drugi bieg. Trzy bramki z rzędu rzucone w cztery minuty zbudowały naszą  przewagę. Szczypiorniak nie myślał się poddawać i w 20 minucie doprowadził do wyrównania 6:6. Kolejne minuty znowu należały do nas. Cały czas graliśmy bardzo dobrze i twardo w obronie  a w ataku wyraźnie poprawiliśmy skuteczność. Pierwszą połowę zakończyliśmy wygraną 12:9.

UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą

Po przerwie Szczypiorniak zmienił ustawienie w obronie , kryjąc indywidualnie naszego środkowego rozgrywającego. Michał odcinany od piłki w znacznym stopniu został wyłączony z gry. Trochę nas to zaskoczyło. Goście zdołali dorzucić kilka bramek i w 36 minucie doszli na kontakt  14:13. Kolejne 10 minut gry to znowu nasza dominacja. Powróciliśmy do trzech bramek przewagi . Szczypiorniak jednak nie odpuszczał. Grając w przewadze nawet podwójnej zdołał na 10 minut przed końcem meczu wyjść na prowadzenie 19:18. I kiedy wydawałoby się, że trudno będzie o korzystny wynik, nasi zawodnicy pokazali charakter. Ostatnie 10 minut zagrali koncertowo , pewnie wygrywając cały mecz 25:22. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Wynik przez całe spotkanie był otwarty a wiele akcji z obu stron zasługiwało na uznanie.


Marek ZatylnyTrener UKS Nukleon, Marek Zatylny „ Pierwszy mecz w sezonie i od razu tyle emocji. Przed spotkaniem wierzyłem w swoich zawodników. Chociaż na papierze to przeciwnik był faworytem. Drużyna starsza ze zdecydowanie dłuższą ławką rezerwowych miała wszelkie atuty do wygrania meczu. Przepracowaliśmy jednak bardzo solidnie okres przygotowawczy a efekty było widać na boisku. Wszyscy zagrali rewelacyjnie tworząc przez całe spotkanie dobrze funkcjonującą drużynę. Kluczem do wygrania była postawa w obronie i ścisłe realizowanie założeń taktycznych. Dziękuję za walkę i w dobrych nastrojach przygotowujemy się do następnych meczów.

Za okazałą pomoc dziękuję dla  Burmistrza Kostrzynanad Odrą  Andrzeja Kunta, ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA  .”.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

WAKACJE W MIEŚCIE!
lato2018
POLECAMY:
dmuchane
19 lipca
Park Miejski
folklor
22 lipca, godz. 17:00
Amfiteatr

dycha
2 września, g. 11:00
ZAPISY RUSZYŁY! 

 
lipiec
Lipiec 2018

AKTUALNE NUMERY

Samozrądny Kostrzyn Czerwiec 2018
Nr 6/2018 - CZERWIEC 2018
 
Prezkrój Lokalny czerwiec 2018
Nr 6(66)/2018 - CZERWIEC 2018
 

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo