Celuloza zwycięża w czwartej kolejce rozgrywek

turniej1Zawodnicy UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą z meczu na mecz stają się coraz groźniejsi dla przeciwników, coraz lepiej rozumieją się na boisku a serducho jakie wkładają w grę musi przynieść wyniki. Frazesy? A jednak w czwartym dniu turnieju Żaka nasi piłkarze niemal całkowicie zdominowali turniej, odnosząc trzy zwycięstwa i dwa razy remisując. Arkadiusz Nowak ma więc powody do zadowolenia tym bardziej, że w zespole pojawili się nowi zawodnicy, którzy doskonale odnaleźli się w zahartowanej w ogniu Minimistrzostw Deichmanna drużynie. Co jednak najważniejsze, chłopaki wciąż czerpią niezwykłą radość z gry, co widać podczas ich meczy!

turniej2

Czwarta runda rozgrywek Ligi Żaka przenosi nas po raz kolejny na kostrzyński stadion, gdzie gospodarzami są tym razem piłkarki z MUKS „Przyjaciół Sportu” Kostrzyn nad Odrą. Chłopaki na „dzień dobry” muszą zmierzyć się ze Salą Sulęcin, a mecz musi się podobać! Szybkie tempo, rewelacyjna gra niemal z pierwszej piłki potwierdzona niezliczoną ilością sytuacji strzeleckich wbija piłkarzy z Sulęcina w osłupienie, bowiem to oni przyzwyczaili się na pełnej dominacji na boisku! Celuloza przypiera przeciwnika do lin zadając dwa celne ciosy i schodzimy z pierwszym, ale jakże cennym zwycięstwem do szatni. Drugi mecz to niezwykle dramatyczny pojedynek z Zielonymi Lubiechnia Wielka, gdzie tracimy co prawda pierwsi gola, ale w chłopcach wyzwala to taką sportową złość, że szybko wyrównują. A po ostatnim gwizdu jest już 4:1 dla naszych! W trzecim meczu krzyżujemy po raz kolejny rękawice z piłkarzami z Polonii Słubice. Pojedynki obu drużyn już poprzednio obfitowały w sportowe emocje, dramaturgię i trzymały w napięciu do ostatnich minut. Takie mecze ogląda się praktycznie na bezdechu a uratowany w ostatniej sekundzie remis jest jak najbarzdiej sprawiedliwy. Przed ostatnim meczem turnieju na naszej drodze stanęli rywale z Chrobrego Drzeńska, którzy jednak nie potrafili zatrzymać rozpędzonej Celulozy przegrywając dwoma bramkami.

turiej3

Ostatni mecz zasługuje na osobne omówienia, bowiem pokazuje, w jakim momencie znajdują się podopieczni Arkadiusza Nowaka. Trudno w zespole wyróżnić kogokolwiek. Nawet nowi gracze doskonale odnaleźli się w zespole, często reżyserując grę na boisku. Przeciwnicy mają ogromny problem z Celulozą, bowiem trudno w niej jednoznacznie wskazać lidera. Chłopcy grają ambitnie, zadziornie, ale przy tym nie zapominają o dobrej zabawie, a więc grają bez presji na zwycięstwo. To widać w grze, gdzie liczy się zespół, a indywidualne popisy poszczególnych graczy są jak wisienka na torcie! W ostatnim pojedynku dominowały dziewczyny, ale nie potrafiły one znaleźć recepty na naszego bramkarza i jego kolegów, którzy ofiarnie go wspierali. W ostatniej sekundzie meczu przysłowiowe gryzienie trawy i konsekwentne próby gry z kontry przynoszą upragniony remis, ale czy to kogoś zmartwiło? Zawodnicy obu drużyn uśmiechnięci, zadowoleni ze sportowych pojedynków gratulują sobie wspaniałej postawy i w radosnym nastroju wracają do domu! I taka powinna być piłka – twarda gra na boisku i uśmiech po zakończonym meczu. Wszak o zabawę tutaj chodzi!

turniej 4

 

II LIGA ŻAKA GRUPA I - TURNIEJ GORZOWSKI (IV RUNDA)

UKS Celuloza II Kostrzyn nad Odrą 2:0 Stal Sulęcin [ZOBACZ]

UKS Celuloza II Kostrzyn nad Odrą 4:1 Zieloni Lubiechnia Wielka [ZOBACZ]

UKS Celuloza II Kostrzyn nad Odrą 2:2 UKS Polonia II Słubice [ZOBACZ]

UKS Celuloza II Kostrzyn nad Odrą 2:0 Chrobry Drzeńsko [ZOBACZ]

UKS Celuloza II Kostrzyn nad Odrą 1:1 MUKS „Przyjaciół Sportu” Kostrzyn nad Odrą [ZOBACZ]

 

TABELA PO CZTERECH RUNDACH ROZGRYWEK

M

DRUŻYNA

PKT

ZW

REM

POR

BR

I

Stal Sulęcin

43

13

4

3

45:18

II

MUKS „Przyjaciół Sportu” Kostrzyn nad Odrą

41

13

2

5

40:13

III

UKS Celuloza II Kostrzyn nad Odrą

33

9

6

5

38:28

IV

UKS Polonia II Słubice

29

7

8

5

31:31

V

Chrobry Drzeńsko

18

4

4

12

26:44

VI

Zieloni Lubiechnia Wielka

7

1

4

15

17:60

Kolejny turniej już za tydzień w Słubicach!

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
KONSULATCE SPOŁECZNE ! ! !

olga boczar
5 października, godz. 19:00
KCK Kręgielnia
Plakat
KABARET JURKI !
21 października
 

 
knf 08
Wrzesień 2018

AKTUALNE NUMERY

Samozrądny Kostrzyn sierpień 2018
Nr 8/2018 - SIERPIEŃ 2018
 
Prezkrój Lokalny lipiec 2018
Nr 8(68)/2018 - SIERPIEŃ 2018
 

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo