Udany weekend Nukleonu

UDANY WEEKEND NUKLEONUW sobotę  14 października nasz młodzik młodszy rozpoczął zmagania ligowe turniejem w Gorzowie. W niedzielę junior młodszy w trzecim swoim meczu gościł drużynę UKS Bachus Zielona Góra. Obie nasze drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze , uzyskując korzystne wyniki. Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Nasi młodzicy młodsi dobrze rozpoczęli ligę zajmując drugie miejsce w I turnieju grupy A. Trochę zabrakło koncentracji w meczu z drużyną Zewu I. Nie zabrakło jednak ambicji i woli walki. Wywalczone punkty stawiają nas w dobrej sytuacji przed następnymi turniejami. Nie zwalnia junior młodszy. W trzecim meczu nie daliśmy szans przeciwnikowi na uzyskanie korzystnego wyniku. Ponownie zafunkcjonowała obrona. W tym elemencie praktycznie zagraliśmy bez błędu. W ataku zdarzały się momenty dekoncentracji ale w żaden sposób nie wpłynęło to na przebieg spotkania. Po raz kolejny walczyła cała drużyna.”

UDANY WEEKEND NUKLEONU

Nasi najmłodsi zawodnicy zainaugurowali rozgrywki ligowe turniejem w Gorzowie. W pierwszym swoim meczu spotkali się z gospodarzem , drużyną UKS Miś . Od początku narzuciliśmy swój styl gry i pewnie wygraliśmy pierwszą połowę 8:1. W drugiej gra się wyrównała , ale i tak odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo 13:7. W kolejnym  meczu z TS Zew Świebodzin to my popełniliśmy wiele błędów w pierwszej odsłonie. Przegrywamy ją aż 11:2. W drugiej połowie gra się wyrównała , ale i tak wyraźnie przegrywamy całe spotkanie 14:5. W ostatnim meczu z TS Zew II Świebodzin od początku kontrolujemy przebieg spotkania i pewnie wygrywamy 15:7. Dwa wygrane mecze , 6 punktów i drugie miejsce w grupie A.

Drużyna młodzika młodszego wystąpiła w składzie : Moczulski Kuba, Głuszko Maksymilian, Marszałek Remigiusz, Wojcieszak Mateusz, Stachowski Dawid, Madziak Jakub, Wojtaszczyk Mikołaj, Starszuk Michał, Sulik Szymon, Pieprzka Kacper, Bujko Dorian, Sieczkowski Krystian, trener – Krzysztof Trzciński.

W niedzielę na parkiet wyszli nasi najstarsi zawodnicy z juniora młodszego. Początek meczu z Bachusem to wyrównana gra i bramka za bramkę. Do 9 minuty wynik był bliski remisu. Prowadziliśmy 5:4 a przeciwnik utrzymywał kontakt bramkowy. Kolejne minuty to dominacja na boisku naszego zespołu. Zagraliśmy bardzo mocno w obronie, której w żaden sposób zawodnicy z Zielonej Góry nie mogli sforsować. Do końca pierwszej połowy zdołali rzucić tylko jedną bramkę przy jedenastu naszych trafieniach. Na przerwę schodziliśmy wygrywając 16:5. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Cały czas graliśmy czujnie w obronie , powiększając przewagę bramkową. Wygrana 30:12 i kolejne trzy punkty w lidze zdobyte.

Drużyna młodzika młodszego wystąpiła w składzie : Papiernik Michał (7), Szeląg Szymon (5), Kotecki Kacper (1), Stańczak Dominik,  Sulmiński Mateusz (2) ,  Jabłoński Sebastian ,  Konrad Wróbel , Sienkiewicz Damian, Korman Piotr (5), Gołuch Bartosz (2) , Moczulski Michał (2), Orbach Aleksander C (2), Piekutowski Michał (3), Burzyński Marcin (1), Szatkowski Bartosz, Gerard Nowicki, trener – Marek Zatylny.