Puchar Burmistrza pojechał do Trzebiechowa

Puchar Burmistrza pojechał do TrzebiechowaObchody 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszym mieście rozpoczęto od sportowego akcentu już 4 listopada. To właśnie w sobotę Towarzystwo Sportowe WENA zaprosiła: DSPS Dębno, OMEGĘ Rzepin i TSPS Bomadek Trzebiechów na Niepodległościowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzeja Kunta. Turniej zmagania w systemie każdy z każdym rozgrywane były w gościnnych murach Hali Sportowej MOSiR w Kostrzynie nad Odrą przy ul. Wojska Polskiego 6, gdzie walka o ostateczne miejsce na podium ważyła się aż do wieczora...

Turniej siatkówki rozpoczął się tuż po godzinie 10:00 od spotkania pomiędzy Invest in The West WENA Kostrzyn nad Odrą a DSPS Dębno, gdzie kostrzyńscy siatkarze, którzy jedynie w drugim secie nieco odpuścili rywalowi, cały mecz pewnie wygrywają 3:0 (25:10, 25:20, 25:17). Po tej inauguracji sportowych zmagań Mariusz Staniszewski,wicedyrektor MOSiR w Kostrzynie nad Odrą, powitał drużyny biorące udział w turnieju i dokonał jego oficjalnego otwarcia. A potem przyszedł czas na kolejne sportowe emocje, choć pojedynek pomiędzy Omegą Rzepin a TSPS Bomadek Trzebiechów był raczej jednostronny. Bomadek zdecydowanie wygrał cały mecz 0:3 (10:25, 17:25, 15:25). W kolejnym siatkarskim spektaklu siatkarze z Trzebiechowa rozochoceni łatwym zwycięstwem nie dali szans DSPS Dębno gromiąc rywali 0:3 (16:25, 11:25, 12:25). Obserwujący z trybun gospodarze poczynania Bomadka postanowili iść za ich przykładem i również pewnie wygrali swój drugi mecz z Omegą Rzepin 3:0 (25:14, 25:17, 25:16). I wtedy turniej wszedł w decydująca fazę, gdzie publicznośc rozgrzana do czerwoności oczekiwała na osttaeczne rozstrzygnięcia.

W decydującym o pierwszym miejscu pojedynku, Invest in The West WENA Kostrzyn nad Odrą stanęła przy siatce z niepokonaną ekipą TSPS Bomadek Trzebiechów. W drużynie gospodarzy pojawił się Michał Przymuszała, który w pierwszym secie dwukrotnie doprowadzał do remisu, ale niestety WENA ostatecznie uległa 21:25, tracąc jakby rozpęd w samej końcówce seta. Druga odsłona meczu to ostra wymiana ciosów, której jednak ponownie nie wytrzymali gospodarze i po niezłym secie przegrali 17:25. Ostatnia akt spotkania była najbardziej emocjonujący, a szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. O ostatecznym wyniku zadecydowała indywidualna, fenomenalna predyspozycja zawodnika turnieju Miłosza Rosińskiego, który tego dnia był nie do przejścia pod siatką, a jego zagrania niczym atomówki miażdżyły przeciwników. Tak więc po niezłym secie wynik 23:25 i ostateczna przegrana 0:3 był końcem marzeń Weny o pierwszym miejscu w turnieju. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się natomiast ekipy z Rzepina i Dębna, a całe spotkanie było chyba najbardziej zacięte ze wszystkich i rozstrzygnęło się dopiero w trzecim secie. Emocji, zmiany sytuacji na parkiecie czy pojedynków pod siatką w nim nie brakowało, a kibice przybyli na turniej z pewnością nie mogli być zawiedzeni. Ostatecznie, po blisko godzinie walki DSPS Dębno wygrywa z Omegą Rzepin 2:1 (25:21, 17:25, 18:16) i plasuje się na trzeciej pozycji w tabeli.

Około godziny 18:00 uroczystego podsumowania Niepodległościowego Turnieju Piłki Siatkowej dokonał Andrzej Kunt, Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą i Michał Przymuszała, prezes TS Wena. A. Kunt gratulował osiągniętych wyników i wręczył drużynom okazałe puchary oraz statuetkę dla zawodnika meczu. Przypomnijmy na koniec, że organizatorami turnieju byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą, Miasto Kostrzyn nad Odrą i kostrzyńskie Towarzystwo Sportowe WENA. Organizatorzy dziękują sędziom zawodów za czuwaniem nad prawidłowym przebiegiem spotkań, Juli Kozioł za obsługę tablicy wyników a drużynom za sportową rywalizację w duchu fair play.