mediaexpert

Biegiem po zdrowie

Bieg KostrzynBiegiem po zdrowie, biegacze ponownie nie zawiedli i licznie stanęli na starcie biegów w ramach akcji „Biegiem po zdrowie“ – Biegi Jesienne. Choć organizatorzy mocno obawiali się pogody, to jednak ta w niedzielny poranek naprawdę sprzyjała biegaczom, którzy już od godziny dziesiątej licznie gromadzili się w okolicach Parku Miejskiego. Do Kostrzyna nad Odrą zawitali zawodnicy z Dębna, Ośna, Krzeszyc, Kamienia Małego, Gorzowa Wlkp., Troszyna a nawet z Kielc by wystartować w trzech biegach. Do rywalizacji przystąpili uczniowie i uczennice szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wytrawni biegacze i biegaczki w biegu głównym.

bieg

Uczniowie rywalizowali na dystansie ok 1km dziewczęta i ok 1,5 km chłopcy a bieg główny liczył sobie nieco ponad 3km.Ponad to razem z dziewczętami wystartowały także maluszki wraz z rodzicami, był to bieg typowo rekreacyjny choć na mecie na każdego czekał pamiątkowy medal, ciepła herbatka a także owoce i słodycze.
Punktualnie o godzinie 11.00 do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, które tak jak i chłopcy walczyły w klasyfikacji zarówno indywidualnej jak i zespołowej zdobywając punkty dla sowich szkół. Na starcie stanęło 40 dziewcząt w tym (23 z gimnazjum i 17 ze szkoły ponadgimnazjalnej).
Najlepszymi na mecie okazały się:
Gimnazja:

 1. Amelia Pieczykolan – Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą
 2. Marta Kita – Gimnazjum nr 2 w Kostrzynie nad Odrą
 3. Aleksandra Pogiernicka - Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą

W biegu chłopców na starcie stanęło 31 zawodników (27 z gimnazjum i 4 ze szkół ponadgimnazjalnych), którzy zmagali się już ze znacznie dłuższym odcinkiem ale pokonali go bez trudu.
Najlepszymi na mecie okazali się:

 1. Hubert Karpicki - Gimnazjum nr 2 w Kostrzynie nad Odrą
 2. Jakub Wedeman - Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą
 3. Szymon Szeląg - Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą

W biegach szkół ponadgimnazjalnych dominowali goście z ZSCKR w Kamieniu Małym:
Dziewczęta:

 1. Klaudia Lisowska - ZSCKR w kamieniu Małym
 2. Dominika Czyżewska – ZS Kostrzyn nad Odrą
 3. Angelika Sokalska - ZSCKR w kamieniu Małym

Chłopcy:

 1. Krystian Wroniak – ZSCKR w kamieniu Małym
 2. Kacper Szkoda - ZSCKR w kamieniu Małym
 3. Mateusz Filipowicz – ZSCKR w kamieniu Małym

Pełne wyniki dziewcząt Tutaj:

Pełne wyniki chłopcy Tutaj:

O godzinie 11.30 na starcie biegu głównego stanęło 25 zawodników i zawodniczek, którzy dzielnie pokonali cały dystans. W biegu wystartowali zarówno doświadczeni zawodnicy jak i całkowici amatorzy biegania, był to przecież „Bieg po zdrowie” więc liczyło się nie tylko to by zająć jak najwyższą lokatę i stanąć na podium, ale miło i aktywnie spędzić niedzielne do południe, „łyknąć świeżego powietrza”, rozładować stres i dobrze się bawić. Najszybciej na mecie zameldował się Tomasz Chawawko z Dębna a tuż za nim Paweł Karski i Artur Jackiewicz:

Wyniki biegu głównego:
Kobiety:

 1. Klaudia Kobydecka
 2. Agnieszka Jackiewicz
 3. Karolina Kunt

Mężczyźni:

 1. Tomasz Chawawko
 2. Paweł Karski
 3. Artur Jackiewicz

Pełne wyniki Open K i M tutaj:

Wyniki Gimnazja:

Wyniki Szkoły ponadgimnazjalne:


Po zakończonych biegach na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale, ciepła herbatka a także owoce i słodycze a następnie kolejna przyjemność czyli dekoracja najlepszych.

Udekorowano najlepsze szóstki w kategorii dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych a także sześciu panów i pań z biegu głównego. Pierwsze trójki otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale a pozostali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Uhonorowane pucharami i dyplomami zostaną także poszczególne szkoły w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Dekoracji najlepszych dokonali: Zygmunt Mendelski – dyrektor MOSiR, Mariusz Staniszewski – zastępca dyrektor MOSiR, Sylwia Chilińska-Wachowiak – radna Rady Miasta, Krystyna Srokowska – radna rady Miasta, Piotr Dziekan – radny Rady Miasta, Michał Kunt wiceprzewodniczący Rady Miasta.

dekoracja

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą składa podziękowania policjantom z Komisariatu Policji w Kostrzynie nad Odrą za zabezpieczenie trasy biegu, Panu Tadeuszowi Derewlanemu – właścicielowi Restauracji Centrum Smaku za przygotowanie wody na herbatę i możliwość podłączenia się do prądu, Pani Urszuli Migdal za opiekę medyczną na zawodnikami, pracownikom MOSiR Romanowi Bućkowskiemu, Antoniemu Żołnie, Bartłomiejowi Suskiemu, Władysławowi Kędziorowi, Albertowi Semenchenko za przygotowanie trasy, czuwanie nad klasyfikacją, Harcerzom z kostrzyńskiego Hufca za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu oraz wsparcie organizacyjne.

Przede wszystkim dziękujemy wszystkim biegaczkom i biegaczom, że stanęli się na linii startu „Biegu po zdrowie” i aktywnie spędzili niedzielę.


Choć tak naprawdę koncepcja biegu pojawiła się w okresie wakacyjnym to długo czekaliśmy na potwierdzenie wsparcia tej imprezy biegowej z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA dla Programu Współpracy INTERRG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej, jednak udało się zorganizować naprawdę fajną imprezę biegową i na pewno nie poprzestaniemy na jednej edycji tego biegu.

logotyp


 Galeria z biegów

KATEGORIA OPEN:

 

KATEGORIA CHŁOPCY:

 

KATEGORIA DZIEWCZĘTA:

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
FERIE w MIEŚCIE 2019
ferie-1
14-27 stycznia
 
siata-230x325
26 stycznia, godz. 10:00-17:00
Hala Sportowa Zespołu Szkół
 
hala3
27 stycznia / 2 luty
Halowy Turniej Zakładów Pracy
Hala MOSiR ul. Wojska Polskiego
 ZAPISY DO 21 STYCZNIA ! ! !

AKTUALNE NUMERY

sk12
Nr 12/2018 - GRUDZIEŃ 2018
 
pl12b
Nr 12(72)/2018 - GRUDZIEŃ 2018  

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo