Warta – Zooleszcz 3:2

Lotto SuoerligaW bardzo ważnym meczu, rozegranym 5 grudnia, spotkały się drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli Lotto Superligi: Warta Kostrzyn nad Odrą i Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz. Do pierwszego pojedynku wyszli Lam Siu Hang i Tomasz Tomaszuk. Zdecydowaną przewagę w dwóch pierwszych setach miał zawodnik gospodarzy (11:1, 11:4). Zawodnik gości podjął walkę dopiero w trzecim secie, ale i tak lepszy okazał się Lam (11:8). Ciekawiej zaczęło się dziać w drugim pojedynku, w którym zmierzyli się Daniel Bąk i Viacheslav Burov. Pierwsze dwa sety padły łupem zawodnika gości (11:4, 11:6). Kostrzynianin zaczął grać pewniej i doprowadził do wyniku 2:2 (11:7, 11:9).

tenis stołowy

Piąty set to dominacja bardzo dobrze grającego Burova i pewna wygrana do 3.  W pojedynku nr 3 spotkali się Jakub Perek i Marcelo Aguirre. Pierwszy set pada łupem zawodnika Warty (11:9), ale trzy kolejne jednak wygrywa zawodnik gości (7:11), (8:11), (8:11) stan meczu 1:2 dla gości.
Prawdziwe emocje czekały nas dopiero w czwartym pojedynku. Wartę reprezentuje Liam Siu Hang a Zooleszcz Viacheslav Burov. Pierwszy set po zaciętej walce wygrywa Burov (10:12), drugi po równie emocjonującym starciu wygrywa Hang (11:9). Dramatyczne wydarzenia zaczęły się w secie trzecim, dodam ostatnim. Zły początek naszego zawodnika i 0:6… 1:6, a po chyba najładniejszej akcji dnia 2:6. Los zaczął nam sprzyjać i w efekcie końcowym wygrana (11:9). Stan meczu 2:2 i przed nami decydujący pojedynek pomiędzy Bąkiem a Tomaszukiem. Pierwszy set pod kontrolą Kostrzynianina i wygrana (11:7). W drugim ale na szczęście ostatnim secie po bardzo wyrównanym przebiegu Daniel wygrywa (16:14).