Rycerze z Kostrzyna pokonują Smoki

Celuloza vs Pniewy15 grudnia w hali kostrzyńskiego Zespołu Szkół miał miejsce mecz II Ligi Futsalu (grupa wielkopolsko-lubuska) pomiędzy IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn a Red Dragons II Pniewy. Trzeba zaznaczyć, że w składzie tego drugiego zespołu pojawiło się kliku graczy z pierwszej drużyny Smoków, co jednak nie pozwoliło gościom zdobyć Twierdzy Kostrzyn, a Czerwoni po raz kolejny musieli uznać wyższość kostrzyńskich futsalowców. Mecz można skomentować jednym zdaniem: fantastyczne spotkanie na najwyższym poziomie a kto nie był - niech żałuje! Ach, co był za mecz!

pniewy013

Zanim jednak rozbrzmiał pierwszy gwizdek, kapitan IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn złożył życzenia świąteczno-noworoczne zgromadzonym na hali kibicom. „Ostatni mecz w tym roku jest doskonała okazją aby podziękować Panu Ireneuszowi Suchomelowi, naszemu tytularnemu sponsorowi - mówił S. Janowski - Dziękuję Panu za wsparcie w imieniu całej drużyny!” Po tych słowach właściciel firmy IKAA został obdarowany piłką i koszulką z podpisami piłkarzy, którzy w ten sposób chcieli podziękować I. Suchomelowi za wsparcie finansowe. Podobna niespodzianka była przygotowana także dla Zygmunta Mendelskiego, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który od samego początku z wielkim zaangażowaniem wspiera rozwój futsalu w naszym mieście. Kostrzyński zespół wykonał jeszcze pamiątkowe zdjęcie w pełnym składzie i przystąpił do meczu, w którym skazywany był na pożarcie.

gol Mateusza Migdala

Już pierwsze minuty pokazały różnicę poziomu gry pomiędzy zespołami. Standardy futsalowe w wykonaniu Smoków raz po raz forsowały obronę gości, ale stojący w bramce Marcin Buliczak nie czuł respektu przed napastnikami rodem z ekstraklasy, często wychodząc na przedpole. Nasi zawodnicy zaskoczyli z kolei gości nieszablonową grą i brakiem jakichkolwiek schematów, czego efektem było kilka niezłych sytuacji na otwarcie wyniku. Przy tak otwartej grze na pierwsze bramki nie trzeba było więc czekać zbyt długo. Najpierw do bramki Celulozy trafił Piotr Błaszyk, ale już chwilę później atomowym strzałem z dystansu wyrównuje Krzysztof Chuchnowski. Już po dwóch minutach dochodzi do kolejnej wymiany, kiedy najpierw gola zdobywa Mateusz Kostecki a na jego trafienie odpowiada niemal natychmiast, po fenomenalnej i szybkiej akcji, Sebastian Jankowski. Mpóźniej niezwykle aktywny Mateusz Migdal jest nieprzepisowo powstrzymany tuż przed polem karnym. Jego strzał z rzutu wolnego trafia prosto w okienko i jest już 3:2 dla naszych futsalowców! To jednak nie koniec emocji w pierwszej połowie! Pojedynek w tej części był bardzo wyrównany, a piłkarze obu drużyn mieli wiele okazji do zmiany wyniku. Szczególnie bliski zdobycia bramki był Dawid Olszewski, którego strzał z linii bramkowej wybija obrońca! A tymczasem po drugiej stronie Buli broni jak natchniony, jednak i on zostaje w końcu pokonany w przez Oskara Stankowiaka w 13 minucie tego arcyzaciętego pojedynku. Gościom nie udaje się jednak wyjść na prowadzenie, ponieważ wynik do przerwy ustala Sebastian Jankowski i do szatni schodzimy wygrywając 4:3.

Marcin Buliczak wyrównuje!

W drugiej połowie goście zdejmują bramkarza, czym kompletnie zaskakują Papierowych, którzy raczej nie przywykli grać w obronie. IKAA zamknięta praktycznie na swojej połowie nie daje się jednak wyciągnąć i utrzymuje szyki. Przez niemal dziesięć minut goście biją więc głową w mur, narażając się na kontry i strzały do pustej bramki. Kostrzynianom w tej części gry brakuje jednak skuteczności, a niewykorzystane sytuacje przecież się mszczą - po golu Patryka Hoły jest remis a pod koniec drugiej połowy rewelacyjnie grający w szeregach gości Mateusz Kostecki wyprowadza Smoki na prowadzenie. Jest 37 minuta, trzy minuty do końca i wydaje się, że jest już po meczu. Wola walki piłkarzy Celulozy okazuje się jednak po raz kolejny silniejsza niż statystyki. Cała drużyna rzuca się do ataku, a bohaterem meczu zostaje Marcin Buliczak, który znajduje się na polu karnym ku zaskoczeniu wszystkich. Dostaje dokładną piłkę w tempo i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę doprowadza do wyrównania. To, co działo się przez ostatnie dwie minuty to istny dreszczowiec. Szybki futsal, gdzie zawodnicy obu drużyn chyba zapomnieli, że mają już niemal dwie godziny gry w nogach! Akcja przenosi się spod jednaj bramki pod drugą, walka przypomina pojedynek bokserów, gdzie na cios przeciwnik wyprowadza cios. I ta fenomenalna publiczność, która niosła Celulozę! Czy trybunom można odmówić? Minutę przed końcem Piotr Majerczyk wykorzystuje pustą bramkę, a piłka szczęśliwie trafia do siatki, mimo interwencji jednego z obrońców. A Smokom brakuje już ognia, aby wyrównać stan meczu, który kończy się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy 6:5 i ogromną radością, wielką fetą i świętowaniem do białego rana…

IKAA MOSiR TS CELULOZA KOSTRZYN NAD ODRĄ

u góry stoją: trener Michał MENDELSKI, Krzysztof CHUCHNOWSKI, Mateusz MIGDAL, Marek WILCZEK, Piotr SIEMBIDA, Artur KORMAN, kierownik Władsyław KĘDZIOR, masażysta Robert WOJCIESZAK
w przyklęku: Kamil ORŁOWSKI, Piotr MAJERCZYK, Dawid OLSZEWSKI, Marcin BULICZAK, Valerii POPRUHA, Adam POPKOWSKI