bgz banner

Ach co to był za mecz!!!

futsalAch co to był za mecz, można by powiedzieć o meczu 1/32 Pucharu Polski w Futsalu na szczeblu centralnym pomiędzy IKAA MOSiR TS „Celuloza” Kostrzyn nad Odrą a „Gwiazda” Ruda Śląska, który odbył się 7 stycznia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Już od godziny 16 pierwsi kibice zaczęli zajmować miejsca na trybunach choć mecz miał się rozpocząć dopiero o 17.00. Zainteresowanie tym wydarzeniem było tak duże, że miejsca na trybunach, które zapełniły się po brzegi trzeba było zająć dużo wcześniej niż zazwyczaj.

futsal

Wszyscy, którzy przybyli na ten mecz nie mieli czego żałować, mecz ten stał na bardzo wysokim poziomie i mimo porażki naszego zespołu 4:9 był naprawdę emocjonujący i przysporzył kibicom kostrzyńskich futsalowców mnóstwo emocji a co bardziej wrażliwych niemal o  przysłowiowy „zawał serca”. Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany, kostrzyński zespół nie ustępował ani na krok faworytowi tego pojedynku, a co więcej poczynał sobie bardzo śmiało, często zagrażając bramce gości  stwarzając coraz groźniejsze sytuacje pod bramką przeciwników co zdecydowanie zaskoczyło piłkarzy z Rudy Śląskiej  wprowadzając pewną nerwowość w jej szeregach i nie pozwalało na narzucenie swojego stylu gry. W 8 minucie niezawodny Sebastian Jankowski popisuje się znakomitym strzałem, trybuny szaleją a goście nie bardzo wiedzą co się dzieje – prowadzimy 1:0.  Dopiero po kolejnych 4 minutach gościom udaje się wyrównać. Jednak futsalowcy z Kostrzyna nad Odrą naciskają, jednak to my tracimy kolejną bramkę  i przegrywamy 1:2. Tuż przed końcem pierwszej połowy w 20 minucie meczu po raz kolejny atomowym strzałem popisuje się Krzysztof Chuchnowski i do szatni schodzimy z wynikiem 2:2.

futsal

Niestety druga połowa nie zaczyna się dobrze dla naszego zespołu już w pierwszej minucie tracimy bramkę (niestety samobójczą) i od tej chwili goście stopniowo zaczynają przejmować pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania. Kolejną bramkę tracimy w 26 minucie, choć na nią szybko odpowiadamy i w 27 przegrywamy 3:4 ale już w 32 minucie mamy 3:7 i ostatecznie przegrywamy 4:9. 

Druga połowa zdecydowanie należała do gości z Rudy Śląskiej, po lekkim zaskoczeniu w pierwszej połowie, gdzie nasi futsalowcy postawili zdecydowany opór pierwszoligowcom, a w wielu momentach przejmowali zdecydowanie inicjatywę na boisku, zdołali narzucić własny styl gry i kontrolowali już do końca przebieg meczu. Trzeba jednak przyznać, że musieli się sporo napracować, a zwycięstwo nie przyszło im lekko. Był to zdecydowanie najlepszy mecz jaki oglądaliśmy w Kostrzynie nad Odrą, więc kibice mogą być naprawdę zadowoleni i mimo dość wysokiej porażki naszego zespołu nie był to mecz do jednej bramki.

Tradycyjnie już w Kostrzynie nad Odrą wyprowadzenia drużyn dokonują sędziowie a zawodników prowadzą młodzi adepci sztuki piłkarskiej z AF LP Dariusza Dudki w blasku efektów świetlnych przygotowanych przez Piotra Witkowskiego

Mecz ten był też znakomitą okazją do nagrodzenia firm wspierających kostrzyński sport. W przewie meczu burmistrz Andrzej Kunt oraz prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron, w dowód podziękowania za aktywną i wielostronną pomoc w wspieraniu imprez sportowo – rekreacyjnych, za owocną współpracę  z kostrzyńskim MOSiR,  wręczyli wyróżnionym okolicznościowe patery. Nagrody odebrali prezesi, właściciele firm oraz w ich imieniu przedstawiciele:


Prezes Marek Markowski – firma PHU OK-STYL, przedstawiciel firmy Dawid Waskin – firma TOM-ZAUN, Danuta i Andrzej Szczepińscy – DREWFORM, dyrektor Jarosław Horodyski – RAVEN Sp. z o.o., kierownik działu sprzedaży Marek Kaczorowski – FELGEO, Tomasz Dagil – AUTOCREW, Mariola Makowska – TELEMOND HOLDING, Mieczysław Paszkiewicz- Usługi Transportowe, dyrektor marketingu Tomasz Walicki - ICT Poland, prezes Robert Szczepkowski – HANKE TISSUE.


Także dla piłkarzy obu drużyn, trenerów, sędziów przygotowano pamiątkowe statuetki upamiętniające pucharowe wydarzenie ufundowane przez Małgorzatę Domagałę, starostę powiatu gorzowskiego.  

Na trybunach, w gronie kompletnie wypełnionej hali widowiskowo – sportowej, futsalowe spotkanie oglądali: Robert Skowron – prezes LZPN w Zielonej Górze, Andrzej Kunt – burmistrz Miasta, Marek Tatarewicz - przewodniczący Rady Miasta, Andrzej Kail – dyrektor marketingu K- S SSE, radny powiatowy, Zygmunt Mendelski – dyrektor MOSiR, radny powiatowy, spiker meczu, Mariusz Staniszewski – z-ca dyrektora MOSiR, radni miejscy: Piotr Dziekan, Jeremi Filuś, Leszek Naumowicz, Bartłomiej Suski,  Mirosław Wrzesiński – prezes firmy Marketing Colloseum Sport, Marcin Wieliczko – prezes TS „Celuloza” oraz liczna grupa przedstawicieli kostrzyńskich firm i instytucji wspierających kostrzyński sport futsalowy.


 

futsal

IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą:

Marcin Buliczak, Marcin Adamczewski, Piotr Siembida, Sebastian Jankowski, Dominik Siwiński, Marek Wilczek, Artur Korman, Adam Popkowski, Piotr Majerczyk, Mateusz Migdal, Krzysztof Chuchnowski, Kamil Orłowski

Trener: Michał Mendelski, kierownik: Władysław Kędzior, masażysta: Robert Wojcieszak, zabezpieczenie medyczne – Urszula Migdal


 

futsal

„Gwiazda” Ruda Śląska:

Dawid Barteczka, Marcin Brysz, Ariel Piasecki, Bartosz Siadul, Daniel Jagodziński, Łukasz Kujawa, Jakub Naleśnik, Rafał Górny, Mateusz Mrowiec, Piotr Hiszpański, Maciej Małek, Wojciech Działach.

Trener: Bartosz Noga, trener asystent: Łukasz Kudawa.


 

Przebieg meczu:

1:0 Sebastian Jankowski (8 min)

1:1 Ariel Piasecki (12 min)

1:2 Dawid Barteczka (18 min)

2:2 Krzysztof Chuchnowski (20 min)

2:3 Marcin Buliczak (21 min samobójcza)

2:4 Daniel Jagodziński (26 min)

3:4 Marcin Adamczewski (27 min)

3:5 Mateusz Mrowiec (28 min)

3:6 Daniel Jagodziński (31 min)

3:7 Daniel Jagodziński (32 min)

4:7 Marcin Adamczewski (36 min)

4:8 Ariel Piasecki (39 min)

4:9 Bartosz Siadul (12 min)


 [TUTAJ - pełna galeria zdjęć na facebook]

 

20lat 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
wiosna
Park Narodowy Ujście Warty
31 marca, godz. 10:00
 
mbp
MARZEC w Bibliotece
 
WMT
zapisy od 2 kwietnia!
 
 
 Strefa Dobrej Muzyki
ostr
Strefa Dobrej Muzyki
29 marca, godz. 19.00
KCK Kręgielnia
 
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk2
Nr 2/2019 - LUTY 2019
 
pl2b
Nr 2(73)/2019 - LUTY 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo