Udany początek roku piłkarzy ręcznych

UKS NukleonDrużyna młodzika rozpoczęła nowy rok od wygranej w meczu  z drużyną TS Zew III Świebodzin. Wygrana 29:20 tym bardziej cieszy , że została odniesiona na trudnym boisku przeciwnika. Drużyna młodzika  wystąpiła w składzie : Terażniewski Kacper, Sienkiewicz Damian, Sęsoła Maciej, Grzelczak Szymon (7), Filipowski Mateusz, Nowak Konrad, Kościelski Jakub (2), Wróbel Konrad (6), Jabłoński Sebastian (8), Sulmiński Mateusz (4), Wojcieszak Mateusz, Krajnik Paweł (2), Gera Fabian, Moczulski Kuba, trener – Marek Zatylny

 

nukleon1

Początek meczu to zdecydowane ataki gospodarzy. Już w pierwszej minucie dwukrotnie rozmontowali naszą obronę i rzucili dwie bramki. W drugiej minucie przegrywamy 3:1. Dopiero wtedy zaczęliśmy porządkować grę w obronie. Przeciwnicy już  tak łatwo nie wychodzili na czyste pozycje rzutowe. Kolejne pięć minut to popis naszej gry . Zdobywamy siedem bramek nie tracąc żadnej . Bezpieczny wynik 8:3 to efekt dobrej  gry w ataku pozycyjnym i wysokiej skuteczności. Oczywiście  wszystko zaczęło się od obrony. W naszej strefie drużynie Zewu nie pozwoliliśmy na zbyt wiele. Do tego bardzo dobra dyspozycja bramkarza powoduje że przebieg meczu się nie zmienia. W dwudziestej minucie wygrywamy już 16:6. Szanse na zdobywanie doświadczenia dostają zmiennicy. Mecz się wyrównuje , ale cały czas kontrolujemy jego przebieg. Na przerwę schodzimy wygrywając 17:8. Początek drugiej odsłony to znowu brak naszej koncentracji. Fatalna skuteczność, nie wykorzystane kolejne rzuty karne i gospodarz zmniejsza rozmiary porażki do wyniku 13:19. Przy tym wyniku przyśpieszamy grę i zaczynamy zdobywać bramki z szybkiego ataku. Rewelacyjne piłki do kontr rzuca bramkarz a nasi skrzydłowi zamieniają je na bramki. Na pięć minut przed końcem przy wyniku 28:16 na boisko wychodzą najmłodsi i najmniej doświadczeni. Gospodarz dorzuca kilka bramek ale niczego to już nie zmienia. Pewnie wygrywamy, inkasując trzy punkty.

nukleon2

Znalezione obrazy dla zapytania marek zatylnyTrener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Ważna wygrana naszej drużyny. Tym razem graliśmy z rówieśnikami i na ich tle wypadliśmy dobrze. W dwóch kolejnych meczach zagramy z drużynami starszymi i pewnie będzie trudniej. Ale takie mecze pozwalają się ogrywać i zdobywać doświadczenie. Na pewno w przyszłości przyniesie to wymierny efekt. Wracając do meczu z Zewem. Wiele elementów zadziałało. Dobra gra w obronie, niezła skuteczność i zdecydowana i szybka gra w kontrze mogą cieszyć. Bardzo dobra dyspozycja obu bramkarzy też decyduje o sile drużyny. Do poprawy to głównie wyeliminowanie przestojów w grze , szczególnie na początku spotkania i po przerwie. Podobnie jest ze skutecznością , głównie rzutów karnych.”

„Za okazałą pomoc dziękuję dla  Burmistrza Kostrzynanad Odrą  Andrzeja Kunta, ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA.”

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
 hala 16-230x310
23 luty, godz. 9:30
Halowy Turniej Piłki Nożnej
Hala MOSiR ul. Wojska Polskiego
 
mbp
Plan zajęć - luty 2019 r. 
 
156-142148
KONKURS ! ! !
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk1
Nr 1/2019 - STYCZEŃ 2019
 
pl1b
Nr 1(72)/2019 - STYCZEŃ 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo