praca

Kostrzyn policzył się z cukrzycą!

12. Bieg Policz się z Cukrzycą - KostrzynOdnotujmy: kolejny rekord podczas Biegu "Policz się z Cukrzycą" został pobity w Kostrzynie nad Odrą! Mieszkańcy i tym razem nie zawiedli, gdy na starcie stawiło się blisko 200 biegaczy w różnym poziomie zaawansowania - od ludzi, którzy biegają na co dzień, aż po „okazjonalnych” biegaczy. I to bez względu na płeć czy wiek, bo wśród uczestników nie brakowało dzieci, młodzieży, osób dorosłych a także licznej grupy seniorów. Organizatorami akcji był Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kostrzynie nad Odrą, wspierany przez obchodzący w tym roku 20-lecie swojego istnienia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą , który tym miłym akcentem rozpoczął tegoroczny sezon na bieganie!

12. Bieg Policz się z Cukrzycą - Kostrzyn

Jest godzina 13:30, kiedy pracownicy MOSiR pojawiają się koło Amfiteatru. Po chwili stoi już namiot do zapisów, a Antoni Żołna niemal z marszu rozpoczyna rejestrację uczestników. Po chwili dołącza do niego Klaudia Kobydecka, która tego dnia zaangażowała do biegu również młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr2. Pozostali pracownicy już wytyczają trasę, podczas gdy do biegowej puszki wpływają coraz to kolejne datki a pracownicy wydają okolicznościowe koszulki. W radosnym harmidrze nie brakuje kostrzyńskich biegaczy z Mariuszem StaniszewskimMarkiem Tatarą, Dariuszem Zdanowskim, Krzysztofem Gniadym i Danielem Krawczyńskim czy Jerzym Wanatem na czele. Nie brakuje seniorów, młodzieży z kostrzyńskich szkół, a nawet całych rodzin! Na starcie „melduje się” też silna reprezentacja Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą w osobach: Ryszard Andrys, Piotr Dziekan, Tadeusz Łysiak, Helena Rudaniecka, Krystyna Srokowska, Jolanta Szukała i Sylwia Chilińska-Wachowiak. Wśród biegaczy nie zabrakło także osób, które na co dzień wspierają kostrzyński sport, urzędników, pracowników zaprzyjaźnionych instytucji i autor tekstu z góry przeprasza, za nie wymienię  wszystkich z imienia i nazwiska, ale w kolorowym, radosnym tłumie trudno było by wyłowić każdego z Państwa. Do wszystkich jednak kieruję słowa podziękowania a wsparcie 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem było pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

12. Bieg Policz się z Cukrzycą - Kostrzyn

Przypomnijmy, że Bieg „Policz się z Cukrzycą!” odbywa się w całej Polsce już po raz dwunasty! Głównym celem akcji jest nakłonienie producentów żywności do zamieszczania informacji dla diabetyków na opakowaniach produktów żywnościowych, gdyż produkty z nadrukowanym logo akcji oraz wartościami odpowiednich przeliczników pozwalają osobom chorującym na cukrzycę dawkować odpowiednia ilość insuliny po ich spożyciu. W Polsce obecnie na cukrzycę cierpi ponad 2 miliony ludzi, 40% chorych nie wie o swojej chorobie, a u 25% pacjentów stwierdza się powikłania cukrzycowe. Dla wsparcia tej cennej inicjatywy Miejski Ośrodek Spotu i Rekreacji wspólnie z kostrzyńskim sztabem WOŚP już po raz kolejny organizował bieg, w którym nie jest prowadzona żadna klasyfikacja biegnących, a zwycięzcą zostanie każdy, kto dobiegnie – dojdzie do mety i w ten sposób wsparł ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym miejscu MOSiR, z uwagi an ogromne zainteresowanie tą formą rekreacji, już dzisiaj zaprasza całe rodziny na kolejne biegi rekreacyjne, których w tym roku nie zabraknie. Szczegóły na naszej stronie internetowej oraz lokalnych mediach. Do zobaczenia na starcie!

 

20lat

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
   
voovoo
15 marca godz. 19:00
KCK Kręgielnia
wycieczka
29 marca, godz. 20:00 
Park Narodowy "Ujście Warty"
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo