koronawirus-baner

Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży

KuntKostrzyn nad Odrą wyróżniony! W dniu 7 lutego w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji imieniem Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie dokonano ogłoszenia wyników we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w 2017 roku. Organizatorem spotkania był Departament Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz Lubuska Federacja Sportu. W uroczystościach wzięli udział m.in. Czesław Fiedorowicz – przewodniczący sejmiku, Robert Paluch – wicewojewoda lubuski, Bogusław Sułkowski – dyrektor WOSiR w Drzonkowie, Bogusław Wontor – prezes LFS, Łukasz Poprycki – dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej. 

 

Staniszewski

W spotkaniu w Drzonkowie uczestniczyli także przedstawiciele naszego miasta: Mariusz Staniszewski – z-ca dyrektora MOSiR, Andrzej Kail – prezes SKF „Olimp” oraz Antoni Żołna – trener koordynator kostrzyńskich zapasów.
Podczas spotkania wręczone zostały nagrody dla najlepszych gmin, klubów, trenerów, zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym i w sportowej rywalizacji. W ramach Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Województwo Lubuskie uplasowało się na 11 miejscu.
Klasyfikacja województw (16):
1. Mazowieckie - 19.563,78 pkt.
2. Wielkopolskie - 18.019,30 pkt.
3. Śląskie - 15.751,55 pkt.
........
11. Lubuskie - 5.657, 73 pkt.


Warto zaznaczyć, że w ramach współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży z uwzględnieniem współczynnika liczby ludności, województwo lubuskie z wynikiem 2.135 punktów zajęło I miejsce w Polsce.

W klasyfikacji gmin w województwie lubuskim zwyciężyła Zielona Góra z 1.842,86 pkt., wyprzedzając Gorzów Wlkp. – 1.814,75 pkt. Na wysokim X miejscu sklasyfikowany został Kostrzyn nad Odrą z dorobkiem 86,5 pkt. Nasze Miasto w dowód uznania uhonorowane zostało specjalnym, pięknym dyplomem na podkładzie drewnianym. Na ręce burmistrza Andrzeja Kunta, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak złożyła list gratulacyjny, dziękując Gminie Kostrzyn nad Odrą za podjęte działania na rzecz kultury fizycznej oraz za uplasowanie się na wysokim miejscu we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w wydaniu ogólnopolskim i lubuskim. Dokonano też uhonorowania najlepszych lubuskich trenerów. Miło nam poinformować, że w gronie wyróżnionych był Antoni Żołna – trener koordynator zapasów styl klasyczny, SKF „Olimp”.

Żołna


W klasyfikacji klubów, które w ogólnopolskim współzawodnictwie zdobyły najwięcej punktów w województwie lubuskim w gronie ponad 200 klubów najwyżej z kostrzyńskich stowarzyszeń sportowych, bo na 37 miejscu sklasyfikowany został SKF „Olimp” - 36 pkt. Na 59 miejscu uplasował się UKS „Nukleon” – 18 pkt., na 68. miejscu – MUKS „Przyjaciół Sportu” - 12 pkt. , na 74 m. UKS „Jedynka” – 11 pkt., na 79 m. – UKS „Warta” – 9,5 pkt.
Trzeba zauważyć, że osiągnięcia zdobyczy punktowej przez poszczególne kostrzyńskie stowarzyszenia we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży są co raz wyższe. Od wielu lat kostrzyńskie zapasy wnoszą ogromny udział punktowy (ogółem 48 punktów), do współzawodnictwa sportowego, co jest dobitnym przykładem, że Miasto Kostrzyn nad Odrą i Powiat Gorzowski klasyfikowani są w gronie najlepszych.

Więcej na www.lubuskie.pl

Foto: źródło: www.lubuskie.pl

 

20lat

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo