koronawirus-baner

Dominika wsród najlepszych

tzDominika Podhajecka wystąpiła z powodzeniem w kilku, najwyższej rangi turniejach Polskiego Związku Tenisowego (PZT) Skrzatek. Niestety utalentowana lubuszanka w dalszym ciągu musiała walczyć nie tylko z rywalkami na korcie, ale również z nękającymi ją kontuzjami. Udany występ w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym (OTK) w Szczecinie, gdzie przypomnijmy Dominika 2 razy stawała na podium (3 miejsce w singlu i 2 miejsce w deblu) przypłaciła niestety kontuzją stopy, która wyeliminowała ją z prestiżowego turnieju SUPERMASTERS PZT dla najlepszej ósemki w POLSCE do lat 11 (ranking PZT), a tym samym wykluczona została z walki o wyjazd na Drużynowe Mistrzostwa Europy (koleżanki Dominiki wywalczyły brązowy medal DME).

tzPrzywołana kontuzja nie pozwoliła również zawodniczce GKT Smecz Górzyca na przygotowanie się do Halowych Mistrzostw Polski Skrzatek (do lat 12) w Sobocie k. Poznania. Mimo braku treningów i sparingów Dominika nie poddała się, a co więcej w grze pojedynczej zajęła świetne miejsce 5-8 (najwyższe spośród dziewczynek i chłopców z woj. lubuskiego).
Na kolejnym Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym, tym razem w Złotoryi Dominika w parze z Oliwią Jędrzejak (AZS Poznań) zdobyły srebrny medal w grze podwójnej.
Do swojej właściwej dyspozycji zawodniczka GKT Smecz Górzyca wracała podczas OTK Super Seria Skrzatów 12 by BABOLAT w Śląskim Centrum Tenisa w Pszczynie. Na jednym z najpiękniejszych obiektów w Polsce wyposażonym w 4 korty kryte o nawierzchni renomowanej, australijskiej firmy Rebound Ace® (oficjalna nawierzchnia wielkoszlemowego turnieju Australian Open) Dominika prezentowała się wyśmienicie. W pierwszej rundzie turnieju głównego (2 ranga PZT) Dominika oddała tylko jednego gema uczestniczce kwalifikacji Natalii Kostce (Beskidy Ustroń - 6:0, 6:1). W drugiej rundzie lubuszanka pewnie pokonała Aleksandrę Frątczak (BAT Bydgoszcz - 6:3, 6:3). W ćwierćfinale tych prestiżowych zawodów Dominika spotkała się z czołową tenisistką Polski do lat 12, swoją partnerką deblową Martyną Mackiewicz (KT GAT Gdańsk). Od początku spotkania Dominika grała bardzo dobrze, miała inicjatywę, atakowała i wyraźnie prowadziła. Niestety pod koniec pierwszego seta, którego udało się jeszcze wyraźnie wygrać (6:2) naszej reprezentantce zaczął dokuczać silny ból prawego nadgarstka, który nie pozwolił mimo wziętej przerwy medycznej na dokończenie dzieła i pokonanie swojej rywalki. Mimo bólu Dominika dograła ten mecz do końca, próbując podjąć walkę (na tyle ile mogła w takiej sytuacji) w super tie breaku. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:2, 2:6, 5:10. Z powodu tej kontuzji Dominika i Martyna musiały zadowolić się 3-im miejscem w grze podwójnej, oddając bez gry mecz półfinałowy.
Tydzień później, ze względu na zaciętą rywalizację kadrowiczek Polski, po konsultacjach z lekarzem sportowym i fizjoterapeutami zdecydowano się na występ Dominiki w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Bielsku Białej. Ze względu na wysokie rozstawienie zawodniczka GKT Smecz Górzyca miała wolną pierwszą rundę. W drugiej na drodze naszej reprezentantki stanęła będąca w wysokiej formie Maja Nieradzik (KS Mostostal Zabrze). Dominika pokonała swoją rywalkę w dwóch setach 6:3, 7:6(4). W ćwierćfinale na lubuszankę czekała rozstawiona z nr 5 Jagna Mańkowska (AZS Poznań). Dominika pokonała (kolejny raz) w dwóch setach, obecnie 12 rakietę kraju 7:6(6), 6:3. W półfinale zawodów na drodze naszej reprezentantki stanęła niedawna podwójna zwyciężczyni OTK w Złotoryi, zawodniczka TS IDEA SPORT Toruń Marta Nadajewska, rozstawiona w zawodach z nr 3. Niestety w tym spotkaniu powtórzyła się sytuacja z Pszczyny. Świetnie grająca Dominika pewnie objęła prowadzenie i dyktowała warunki spotkania. Kolejny raz wydawało się iż zawodniczka GKT Smecz Górzyca pewnie zmierza do finału zawodów, niestety przy stanie 5:2 odnowiła się kontuzja nadgarstka. Ambitna zawodniczka, nie posłuchała swojego trenera, nie poddała meczu, nie wzięła przerwy medycznej i ze łzami kontynuowała spotkanie. Rezygnując z ataków minimalizowała skutki kontuzji, lecz przegrywała gem po gemie do stanu 5:7, 0:4. W tym momencie mimo walki z bólem Dominika doprowadziła do stanu 4:4 w drugim secie. Niestety w tym momencie sama już wiedziała, że więcej nie da rady ugrać i mecz zakończył się wynikiem 5:7, 4:6 i 3-im miejscem w turnieju. Za swoją heroiczną walkę podopieczna trenera Daniela Podhajeckiego i Roberta Godlewskiego dostała duże brawa, a gratulacje za swoją postawę odbierała jeszcze następnego dnia.
W grze podwójnej Dominika w parze z Antoniną Czajką (PT Olimpia Poznań) zdobyły srebrny medal. W ćwierćfinale OTK w Bielsku Białej „nasze” zawodniczki pokonały po meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie 7-6(5), 6:3 Polę Kasprzak (KS Górnik Bytom) i Maję Nieradzik (KS Mostostal Zabrze), a w półfinale 7:5, 6:2 rozstawione z nr drugim Antoninę Helińską (SAT Szczecin) i Dominikę Sawicką (NST mazowieckie). W finale nasze zawodniczki uległy 5:7, 2:6 turniejowej jedynce Marcie Nadajewskiej (TS IDEA SPORT Toruń) i Jagnie Mańkowskiej (AZS Poznań).
Ze względów na problemy z nadgarstkiem Dominikę czeka przerwa w startach prawdopodobnie do Mistrzostw Województwa Skrzatek w Zielonej Górze.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo