Bogusław Koszyk najlepszy w OPEN

I Memoriał Marcina BąkaDzień 17 lutego 2018 roku wpisuje się złotymi zgłoskami w kronikach kostrzyńskiego tenisa stołowego. To właśnie tego dnia sportowcy z Kostrzyna nad Odrą, Gorzowa Wlkp. czy Słubic przybyli na Halę MOSiR przy ul. Wojska Polskiego 6, aby oddać hołd Marcinowi Bąkowi, ich tragicznie zmarłemu, w styczniu zeszłego roku, koledze. Podczas pierwszego dnia Ogólnopolskiego Turnieju w tenisie stołowym blisko 30 zawodników rywalizowało o Puchar Burmistrza, który ostatecznie przypadł Bogusławowi Koszykowi. Już jutro podczas drugiego dnia Memoriału wyłonieni zostaną zwycięzcy w czterech kategoriach wiekowych. Zapraszamy!

I Memoriał Marcina Bąka

I Memoriał Marcina Bąka został uroczyście otwarty przez: Ryszarda Kulczyckiego (prezesa Lubuskiego OZTS) Henryka Bąka (prezesa UKS Warta Kostrzyn nad Odrą), Zygmunta Mendelskiego (Dyrektora MOSiR w Kostrzynie nad Odrą) i Michała Kunta (wiceprzewodniczącego Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą). W ceremonii otwarcia uczestniczyła również Radna Krystyna Srokowska i wicedyrektor MOSiR Mariusz Staniszewski. Rozgrywki zaczęto około godziny 11:30 i na wyłonienie zwycięzcy trzeba było poczekać blisko trzy godziny. Ostatecznie najlepszy w kategorii OPEN okazał się Bogusław Koszyk, który w finale pokonał Karola Żarskiego. Trzeci na podium uplasował się Marcin Truszkowski a kolejne miejsca przypadły w udziale: Jakubowi Dziwoszowi, Marcinowi Zawadzkiemu, Dawidowi Jenerowiczowi, Łukaszowi Szyszkowskiemu i Arkadiuszowi Jenerowiczowi. Zwycięska szóstka została nagrodzona okazałymi pucharami, a wszyscy z finałowej ósemki otrzymali pamiątkowe dyplomy. Przypomnijmy jednak, że w turnieju nie chodziło tyle o sportową rywalizację, co o upamiętnienie tragicznie zmarłego Marcina Bąka, którego uczczono nie tylko symboliczną minutą ciszy, ale przede wszystkim turniejem, który na stałe wejdzie do kalendarza sportowych imprez w naszym mieście.