bgz banner

Mirosław Wrzesiński u steru Celulozy

Mirosław Wrzesiński u steru Celulozy2 marca 2018 roku przy udziale blisko 50 członków Towarzystwa Sportowego „Celuloza” Kostrzyn nad Odrą wybrano nowe władze, a także wskazano cele do osiągnięcia w najbliższym czasie. Rekordowa frekwencja, tuzin podjętych uchwał, niemal dwie i pół godziny obrad oraz nowy, 12-osobowy Zarząd Klubu - tak w skrócie można podsumować Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które miało miejsce w auli Szkoły Podstawowej Nr1. Na czele stowarzyszenia, przy jednogłośnym poparciu, stanął Mirosław Wrzesiński, którego wystąpienie tchnęło we wszystkich nadzieję na to, że piłka nożna w naszym mieście wraca do gry…

Łukasz Dorniak

Jeszcze zanim zaczęło się zebranie wiedzieliśmy, że będzie ono wyjątkowe. Im bliżej było rozpoczęcia, tym szczelniej wypełniała się aula kostrzyńskiej „Jedynki”. Na sali obecni byli kibice, radni, piłkarze, działacze, sponsorzy oraz wszyscy Ci, którym los kostrzyńskiej piłki nożnej nie jest obcy. Trudno wymienić tu każdego z imienia i nazwiska choćby z racji tego, że nie chciałbym nikogo pominąć. Faktem jest natomiast, że wszyscy oni dokładnie pamiętali fakt, że w roku 2012 obserwowaliśmy odrodzenie kostrzyńskiego futbolu i kolejny kryzys pięć lat później, z którego trudno było znaleźć wyjście. Co więcej, na początku tego roku trener Gracjan Wierzbicki, wraz z grupą piłkarzy, zmienili barwy klubowe, zostawiając Celulozę w tragicznym położeniu. I to w momencie, kiedy mówiło się już o zmianach, które miały pchnąć klub na nowe tory. Przypomnijmy, że przez ostatnie dwa lata w zarządzie stowarzyszenia działał w zasadzie jedynie Prezes Marcin Wieliczko i skarbnik Roman Krygier. W efekcie trudno było czasami sprostać organizacji rozgrywek piłkarskich, treningów czy wypełniać liczne obowiązki. Odpowiedzią na kryzys miał być rok 2018, kiedy wszystko miało się zmienić. Pierwszą jaskółką był powrót w styczniu br. na funkcję trenera Łukasza Dorniaka, z którym świętowaliśmy jeszcze niedawno awans do Okręgówki. Trener tak skomentował obecną sytuację Celulozy: „Jeszcze w styczniu wyglądało to nieciekawie, bo kiedy poproszono mnie o powrót na fotel trenera Celulozy wielu zawodników już odeszło. Ale poprosiłem Was o pomoc i odpowiedzieliście fantastycznie - w tej chwili mam do dyspozycji już 30 piłkarzy! Ten sezon nie jest stracony, bo chcemy się dobrze zaprezentować w Klasie A i zdobyć cenne doświadczenie. Jesteśmy w tej chwili najmłodszym zespołem i wierzę, że dobrze przepracujemy rundę wiosenną, co zaowocuje w następnych latach!” Jak więc widać, kryzys „w szatni” udało się opanować jeszcze przed zebraniem, którego celem było zapoczątkowanie głębokich reform, rozpoczynających się od samej głowy…

zebranie4

Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Towarzystwa Sportowego „Celuloza” Kostrzyn nad Odrą otworzył Marcin Wieliczko, który przywitał zgromadzonych członków stowarzyszenia i podziękował im za przybycie. Następnie przekazał głos Dyrektorowi MOSiR w Kostrzynie nad Odrą Zygmuntowi Mendelskiemu, który jednogłośnie został wybrany na Przewodniczącego Zebrania. Również bez problemów wybrano Sekretarz Zebrania, którą została Agnieszka Surma. Realizując porządek obrad Z. Mendelski przeprowadził procedurę powołania Komisji Skrutacyjnej (Piotr Dziekan, Paweł Pulkowski i Bartłomiej Suski) oraz Komisji Uchwał i Wniosków (Adam Bogdański i Łukasz Dorniak). Następnie M. Wieliczko złożył sprawozdanie za okres od 17.06.2016 roku do dnia zebrania a Krzysztof Niewrzał przewodniczący Komisji Rewizyjnej, zawnioskował o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi. Po pozytywnym przyjęciu wniosku przystąpiono do najważniejszej części zebrania, czyli wyboru nowego składu Zarządu Celulozy. I tutaj nastąpił ogromny przełom, ponieważ wybrano aż dwunastu członków, a trzynasty ma wkrótce uzupełnić ten skład. Przełomem jest także podejście do zarządzania klubem, bowiem stworzono strukturę, która podzielona jest na piony organizacyjne, ze ściśle przyporządkowanymi zadaniami. Jak ma wyglądać zatem nowy zarząd?

zebranie3

 

Na czele Zarządu Towarzystwa Sportowego „Celuloza” Kostrzyn nad Odrą stoi prezes Mirosław Wrzesiński, który był wieloletnim prezesem Polonii Słubice, która w jego czasach występowała w II Lidze. Później pełnił funkcję prezesa LZPN czy przewodniczącego piłkarstwa młodzieżowego PZPN, gdzie świętował zdobycie przez młodzieżową reprezentację Polski w roku 2012 w Słowenii brązowego medalu Mistrzostw Europy. M. Wrzesiński podkreślał, że „klub piłkarski jest jak przedsiębiorstwo z tą jednak różnicą, że nie jest nastawiony na zysk, a pracę, dzięki której można coś zbudować”. Prezentując swoją filozofię rozwoju klubu wyjaśniał, że bez podziału określonego ról Celuloza nie osiągnie sukcesu. Dlatego też Zarząd Wspólnoty został podzielony na następujące piony:

Pion rozgrywek futsalu, na czele którego stoi wiceprezes ds. futsalu Ireneusz Suchomel, który będzie realizował to zadanie wspólnie z Marcinem Buliczakiem

Pion organizacyjny, który zapewnić ma odpowiednią atmosferę na meczach, zadbać o bezpieczeństwo zawodników i kibiców oraz odpowiedni poziom organizacyjny rozgrywek. Zadanie to powierzono wiceprezesowi ds. organizacji Marcinowi Wieliczce oraz Romanowi Bućkowskiemu i Romanowi Krygierowi.

Pion marketingu, którego celem jest pozyskiwanie funduszy na funkcjonowanie klubu oraz odpowiedni marketing i reklama klubu. Wiceprezesem ds. marketingu został Jakub Piątkowski, którego wspierać będą Kamila Pawłowska oraz Mariusz Staniszewski.

Pion sportowy natomiast ma odpowiadać za wprowadzenie systemu naprawczego w klubie poprzez wprowadzenie jednolitego systemu szkolenia dla grup młodzieżowych od trampkarza do juniora starszego oraz w grupie seniorów. Organizować ma również, jako klub wiodący, współpracę z klubami młodzieżowymi działającymi w Kostrzynie nad Odrą oraz w regionie. Pion będzie zajmował się także wyszukiwaniem uzdolnionych piłkarzy w innych klubach, by w efekcie zbudować silne zaplecze dla pierwszej drużyny. W składzie tego pionu znajdzie się Kamil Michniewicz jako wiceprezes ds. sportowych (uzupełni skład w terminie późniejszym), a sekcjami młodzieżowymi zajmą się Adam Bogdański (UKS „Czwórka”) i Stanisław Grzelczak (prezes UKS „Celuloza”).

Sekretarzem Klubuzostała wybrana Agnieszka Surma.

Nowemu Zarządowi życzymy samych sukcesów! Niech trzynastka będzie szczęśliwa!

Zygmunt Mendelski

Przygotowując zebranie Mirosław Wrzesiński zaproponował również niezbędne zmiany w Statucie TSC, przystąpienie do Lubuskich Zespołów Sportowych (co zapewni niższe i pełniejsze ubezpieczenie oraz dostęp do bogatej oferty szkoleniowej młodzieży) oraz ustalenie nowych składek (100 zł rocznie dla członka zwyczajnego, 50 zł dla młodocianych, 100 zł wpisowego dla każdego nowego członka). Wybrano także delegatów na obrady LZS, OZPN w Gorzowie Wlkp. I LZPN w Zielonej Górze. Nie można również zapominać, że na zebraniu wybrano nowy skład Komisji Rewizyjnej, którą tworzą: Jan Moczulski (przewodniczący), Marek Markowski (z-ca przewodniczącego) i Adam Frąckowiak. Dobrym podsumowaniem kierunku zmian niech będą słowa Z. Mendelskiego, który powiedział, że „w sporcie dziecięcym i młodzieżowym odnosimy znaczące sukcesy i brakuje jedynie sukcesu piłki seniorskiej. Dzisiaj zrobiliśmy ten pierwszy krok, aby piłka nożna w naszym mieście osiągnęła wyższy poziom. Wierzę, że już w sezonie 2018/19 awansujemy do wyższej klasy rozgrywek!”

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
wiosna
Park Narodowy Ujście Warty
31 marca, godz. 10:00
 
mbp
MARZEC w Bibliotece
 
WMT
zapisy od 2 kwietnia!
 
 
 Strefa Dobrej Muzyki
ostr
Strefa Dobrej Muzyki
29 marca, godz. 19.00
KCK Kręgielnia
 
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk2
Nr 2/2019 - LUTY 2019
 
pl2b
Nr 2(73)/2019 - LUTY 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo