mediaexpert

Wena wygrywa turniej w Munchenbergu

wenaW dniu 10 marca 2018 roku wybraliśmy się pierwszy raz na turniej po za granice naszego kraju, wystąpiliśmy na 8 Netzchaoten Mixed-Turnier 2018 w Munchenbergu. Zanim przedstawimy wyniki turnieju musimy wyrazić szacunek do drużyny z Munchenbergu za naprawdę najwyższy poziom organizacyjny turnieju. Zgodnie z regulaminem mecze trwały 20 minut "z zegarkiem w ręku", pierwszy set był grany do 15 pkt dla jednej z drużyn, potem zmiana stron i końca czasu gramy, gdy usłyszeliśmy syrenę kończyliśmy akcję i mecz. W każdym meczu bardzo ważne było wygrać 1 set ten do 15 pkt i drugi set do syreny. Dodatkowo na boisku musiała być cały czas obecna kobieta, nie mogło być sytuacji że na boisku jest 6 mężczyzn.

wenaDo turnieju przystąpiło 12 zespołów ( 10 z Niemiec i 2 z Polski )

12. Spreevolleys

Wylosowane 3 grupy po 4 zespoły w systemie każdy z każdym trafimy do grupy "3" na: Endorphin Junkies, Netzchaoten Müncheberg, FSV Strauchwiese.
Grupa 2 to druga polska drużyna Myślibor Myślibórz oraz Spreevolleys, Starfighter, Wartenberg Volleys.
Grupa 1: Chronisch Überhopft, FSV Biese 92 e.V., BigBlockZ, Linda's Lieblinge.
W grupie 1 zespół Linda's Lieblinge zwyciężył, drugie miejsce zajęła drużyna Chronisch Überhopft i to oni mogli walczyć w grupach półfinałowych, natomiast drużyny z 3 i 4 miejsca walczyły w grupach o drugą szóstkę.
W 2 grupie Wartenberg Volleys wygrał, drugie miejsce zajęli chłopaki z Myślibora Myślibórz i to oni trafili go grup półfinałowych.
Grupa 3, którą wygrywamy i wychodzimy z pierwszego miejsca.

• InvestInTheWest Wena Kostrzyn nad Odrą - Endorphin Junkies:15 - 8 , 18 - 9.
  • InvestInTheWest Wena Kostrzyn nad Odrą - FSV Strauchwiese: 15 - 10 , 19 - 14.
  • InvestInTheWest Wena Kostrzyn nad Odrą - Netzchaoten Müncheberg : 15 - 9 , 13 - 15.

Drugie miejsce w naszej grupie zajęli Endorphin Junkies.

Grupy półfinałowe czyli grupy 2.1 oraz 2.2
W grupie 2.1 wystąpili pierwsi z grupy 1 (Linda's Lieblinge) i 3 (InvestInTheWest Wena Kostrzyn nad Odrą) oraz 2 miejsce z grupy 2 ( Myślibor Myślibórz )
W grupie 2.2 wystąpili pierwsi z grupy 2 ( Wartenberg Volleys ) oraz drudzy z grup 1 ( Chronisch Überhopft ) i 3 ( Endorphin Junkies ).
Te 6 drużyn walczyło już o czołowe 6 miejsc w turnieju, my żeby myśleć o finałowym meczu musieliśmy wygrać dwa mecze w grupie 2.1.
Pierwszy mecz z Linda's Lieblinge był bardzo ciężkim spotkaniem które wygrywamy 2 do 0 ( MVP spotkania Adam Borek ) i od razu po 10 minutowej przerwie przechodzimy na mecz z Myśliborem Myślibórz, no i tutaj się zaczęło, to był mecz! pierwszy set przegrywamy 15 do 13 i bardzo płynnie przechodzimy do drugiego seta gdzie zaczynamy od straty pkt i gonimy wynik, nerwówka, kilka dobrych bloków po jednej i drugiej stronie, zagrywka odrzucająca, ataki mocne i solidne naprawdę niemieckiej publiczności ten mecz bardzo się podobał. Doskonale wiedzieliśmy że żeby zagrać w finale do usłyszenia syreny musimy mieć 3 pkt przewagi, i mając 4 pkt przewagi na koncie słyszymy syrenę, kończymy akcję w której punkt zdobywa Myślibórz ale to i tak daje nam 3 punkty przewagi w drugim secie i to my w meczu o jeden mały punkcik jesteśmy lepsi i mamy już pewne miejsce w finale. ( MVP tego meczu Michał Przymuszała )
3 mecz w grupie 2.1 to Myślibora Myślibórz oraz Linda's Lieblinge tutaj 1 set to totalna dominacja Polaków 15 do 4 i w drugim secie nie tracąc tej przewagi spokojną grą wygrywają sumę punktów i walczą o 3 miejsce.
W meczach już najważniejszych o poszczególne miejsce 11., 9., 7., 5., 3., oraz 1. graliśmy dwa sety do 25 bez limitu czasowego.
Po rozegraniu spotkań o miejsce 11., 9., 7., przechodzimy do spotkań o 5., 3., 1.,
w meczu o 5. miejsce pomiędzy Linda's Lieblinge a Chronisch Überhopft pada wyniki 1:1 w setach 21 - 25, 30 - 28. co sumując punkty 5 miejsce dało drużynie Chronisch Überhopft.
w meczu o 3. miejsce pomiędzy Myśliborem Myślibórz a Endorphin Junkies pada wynik 2 do 0 ( 25 - 18, 25 - 20 ) dla Myśliborzan GRATULACJE!
Mecz o 1 miejsce, pomiędzy naszą drużyną a Wartenberg Volleys kończy się wynikiem 2 do 0 w setach 25 - 20 oraz 25 - 17, w tym meczu oprócz nerwów jakie nas dopadły, urazów które dopadły naszych zawodników był jeden wielki promyk MVP finałowego spotkania - Mateusz Wesołowski, który przez cały turniej spał żeby odpalić PETARDĘĘĘĘĘĘ w ataku, przyjęciu, asekuracji i w szczególności zagrywce, nie liczyliśmy mu asów serwisowych w tych dwóch setach ale przekroczyła ona na pewno 10.
Po ostatnim gwizdku organizatorzy zorganizowali szybkie zakończenie i mogliśmy wrócić do domu po TRIUMFIE NA ZAGRANICZNYM TERENIE !