13 medali zapaśników w Starej Kamienicy

zapasy13 medali w Starej Kamienicy na inaugurację nowego sezonu zapaśniczego. Niezwykle udany początek nowego sezonu sportowego zaliczyli nasi młodzicy w sobotę 10 marca w Starej Kamienicy. Na rannym ważeniu stawiło się aż 139 zawodników z 13 klubów w tym dwie ekipy z Niemiec. Kostrzyn nad Odrą reprezentowała siedemnastoosobowa drużyna. Rywalizacja dzieci i młodzieży rozgrywana była na trzech matach i trwała blisko 5 godzin. Nasza ekipa mimo początku zesonu okazała się bardzo mocna zarówno w grupie młodzików 13-15 lat jak również w dzieciach 10-12 lat. 

zapasy Dzięki takiej postawie deużyny udało nam się wywalczyć aż 13 medali i 3 miejsce w klasyfikacji zespołowej. Szczególne słowa pochwały należą się Mateuszowi Borysewicz-Woźnicki, Konradowi Adamczewskiemu i Filipowi Iwaszko, którzy stosując rozmaite techniki walki zdeklasowali swoich przeciwników zdobywając złote medale.
O mały krok, a do grona najlepszych trafiłby również Kacper Sobczyk, który okazał się największą pozytywną niespodzianką naszej drużyny. Niespodzianką ponieważ był to jego pierwszy występ w rywalizacji międzywojewódzkiej, a Kacper dopiero w półfinale uległ na pkt. 12:8 zawodnikowi z Niemiec. Oczywiście w walce o brąz zwyciężył i odniósł swój pierwszy, ale z pewnością nieostatni sukces sportowy.
Pozostałym zawodnikom również dziękujemy ponieważ dali z siebie wszystko i zajęli równie cenne wysokie lokaty.
W Starej Kamienicy wywalczyliśmy następujące lokaty:

 • 1 m. Filip Iwaszko 35 kg,
 • 1 m. Konrad Adamczewski 42 kg,
 • 1 m. Mateusz Borysewicz-Woźnicki 52 kg,
 • 2 m. Wojciech Cudak 32 kg,
 • 2 m. Filip Musiałowski 100 kg,
 • 3 m. Kacper Sobczyk 32 kg,
 • 3 m. Kamil Hachlica 38 kg,
 • 3 m. Dawid Kopka 46 kg,
 • 3 m. Adam Kwiatkowski 46 kg,
 • 3 m. Arur Zalewski 50 kg,
 • 3 m. Oskar Piekutowski 41 kg,
 • 3 m. Kewin Metel 57 kg,
 • 3 m. Byulent Zekeriya 62 kg,
 • 5 m. Fabian Grzywacz 57 kg,
 • 7 m. Bartosz Galaret 57 kg,
 • 7 m. Aleksander Kolano 62 kg,
 • 7 m. Myusret Myusret 68 kg.

Po występie w Starej Kamienicy śmiało możem zapewnić, że aktualny sezon 2018 będzie równie udany jak poprzedni i przyniesie nam wiele radości i oby tyle samo medali.
Należy pamiętać, że w lidze satrtują zapaśnicze kluby z województwa: lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego plus zaproszone przez organizatora zagraniczne ekipy. Dzięki temu gromadzi ona na zawodach kilku zawodników, którzy są medalistami Mistrzostw Polski Młodzików i zagranicznych imprez. Tym samym rywalizacja i pozim stoi na bardzo wysokim poziomie. Cieszymy się z tego bardzo bo oczywiście zdajemy sobie sprawę, że tylko rywalizacja z najlepszymi przyniesie zamierzone efety i wysokie rezultaty.

Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dziękujemy !!!
kssse

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
POLECAMY:
   
lesne-2
Majówka na Osiedlu Leśnym 
25 maja, godz. 14:00-17:00
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk2
Samorządny Kostrzyn
Nr 4/2019 - KWIECIEŃ 2019
 
pl2b
Przekrój Lokalny
Nr 4(75)/2019 - KWIECIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo